моля за съвет (скоро ще трябва да се връщам на работа)

  • 541
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
момичета,моля за съвет,но май по-скоро търся успокоение  Tired
детенцето ни е на 7 месеца и скоро ще трябва да се връщам на работа.Ще го гледа роднина на мъжа ми,която по принцип е детегледачка.Ще и плащаме.
както можете да се досетите аз отсега съм ужасно притеснена.Притеснява ме главно фактът,че детето ми заспива само на ръце.Пробвала съм какво ли не-по друг начин не заспива:(
Постоянно ме налягат мисли и съмнения дали тази жена ще има търпението да приспива детето ,да се занимава с него Sad
вас ви моля за съвет как отучихте децата си от това приспиване на ръце,защото аз просто не успявам ooooh!
благодаря ви предварително   bouquet

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 20:39 от Reza

# 1
  • Мнения: 2 960
мога само да ти кажа ,че синът ми допреди няколко месеца също искаше само на ръце.Така си го приспивахме...и аз и майка ми,която го гледа от 4-ри месечен ,защото аз се върнах тогава на работа.Сега и дума не може да става да го приспиваме така-заспива си сам в леглото.От друга страна ,може пък детегледачката ти да успее да го научи лека-полека да си заспива само детенцето ти!!
Прецени я -дали наистина ще има търпение..ако няма-просто не е "вашата"детегледачка.Не може да има детегледачки само за по лесните деца.....ситуации различни.Успех!!!

# 2
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Децата си изграждат навици според човека.
Моята дъщеря с всеки заспива по различен начин:
-аз и давам сокче и заспива;
-свекито я люшка в легълцето;
-сестра ми ляга на спалнята и от леглото си говорят/обикновено сестра ми заспива първа/;
-майка ми я гали по косичката;
-зълвата й пее песнички.
Не се притеснявай! Още повече казваш, че жената е детегледачка, което по моему означава, че е гледала поне 1-2деца. Сигурна съм, че майчиното ти сърчице се е свило, но имай вяра, че нещата ще са наред! Hug

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравей kalinka51   bouquet

Много добре разбирам притесненията ти относно гледането на детето ти от чужд човек. Аз лично все още страдам, че не го гледам сама и се налага да работя (вече от почти месец съм на работа), но пък такъв е изборът ми. Трябваше да се върна на работа и да оставя сина си на майка ми. Въпреки, че ми е майка намирам толкова много неща, които не бих направила така както тя, но се стремя да и помагам със съвети за да може да свикне. В крайна сметка децата няма да са покрай нас през целия ден, това което можем да направим е да им осигурим човек, който да ги гледа по сходен на нашия начин. Дали жената ще има търпението за да приспива детко или дали ще го гледа добре ще можеш да прецениш едва когато мине малко време. Според мен по-важно е да има желанието да се грижи, ако е така - ще се сработите!
По отношение на заспиването мога само да ти помогна с мнение, защото научих още в самото начало бебко да заспива на леглото си сам. Предполагам, че би го научила да заспива на леглото си с постоянство. Отначало няма да му е комфортно, защото не е свикнал, но с времето ще си изгради такъв навик. Въпросът е дали ти ще имаш нерви за да минете през този преходен период.  Hug
Пожелавам ти по-леко да мине преходът на пренастройка от майчинство към работа и по-малко притеснения за бебко!  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Успокой се-щом е детегледачка жената ще полага нужните грижи за детето ти....още повече,че ви е роднина

Общи условия

Активация на акаунт