Така голяма е радостта - да чуем АПРИЛСКИте сърчица!

  • 14 176
  • 271
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
           
                                                             
   


30.03.2009         
 
Elq-първа бременност гр. София   Two Hearts
 iliana2-втора бременност, София  Two Hearts
tai - първа бременност, Пловдив Two Hearts


 01.04.2009
 Мария- втора бременност гр Бургас Two Hearts
 VANYA86 - втора бременност гр.София
 Io io - първа бременност

 
 03.04.2007
 Just a girl- втора бременност, Rixensart, Belgium  Two Hearts
 jianfen - първа бременност , София  Two Hearts
  radost_mk - първа бременност, Бургас


04.04.2009

sisely - първа бременност, Варна


05.04.2009
 magdalena.savova - първа бременност гр.София  Two Hearts


 
 07.04.2009
ELLE-първа бременност
viki-miki - първа бременност ,Стара Загора
petiana - втора бременност, Габрово
kambichka - първа бременност

 
 08.04.2009

Pininka - първа бременност, Горна Оряховица



 10.04.2009
ksd_g- втора бременност, Бургас
no_name - първа бременност, София  Two Hearts
renka 79 - първа бременност, Бургас
atlantica - втора бременност,  Two Hearts


 11.04.2009
 petia 12091- трета бременност
 Дея` -  втора бременност, Карнобат


 
 12.04.2009
law- втора бременност гр.София Two Hearts
des-bes- - втора бременност гр.Бургас
Eli-G - втора бременност гр.София Two Hearts

tiya - втора бременност
ola - втора бременност, София  Two Hearts

 
13.04.2009

Rastina - първа бременност, Варна


 

 14.04.2009
sofy-  втора бременност гр.София
very_nice - втора бременност, Варна
Petiafs - втора бременност
 Rdimitrova -първа бременност
 TANITAFRESH - първа бременност
VelindaD - първа бременност
sashimama - втора бременност, Русе




 15.04.2009
pepia-втора бременност, София
sisi 82 - първа бременност, Ст.Загора
dark_aurora - втора бременност, Каварна Two Hearts
sunny 777 - втора бременност, Варна



17.04.2009
daja - първа бременност, София




18.04.2009
kenga_ - първа бременност
brawneye - първа бременност, Пловдив
Naasoq - втора бременност, София


19.04.2009
Rali - трета бременност, Пловдив



 20.04.2009
kotkaaa- втора бременност
princessa raia - първа бременност, София
neobiatna - първа бременност, Пловдив


 21.04.2009
brilliantine - първа бременност


 22.04.2009
рони - първа бременност



 23.04.2009

zinaida - първа бременност, Пловдив
MILADY - втора бременност
ol4eto - втора бременност, София


 25.04.2009
the_empress - втора бременност
katti79 - втора бременност



 26.04.2009
peaches - трета бременност, София



 27.04.2009
pipi66 - първа бременност

 

 30.04.2008
chockolina - втора бременност, Варна
genobori - първа бременност, Варна

 

 .... април
 
Ира79-
bore kk-
Lukan-   втора бременност  Two Hearts 
poem - първа бременност




Аз съм бременна

  Календар на бременността
  Ръководство за успешна бременност
 Признаци, по които да разпознаеш, че си бременна
 Моята бременност в снимки

Размерите на бебето и начин за определяне на пола


  Размерите на бебето по седмици
 3D календар-седмица по седмица
  Биология на вътреутробното развитие
 Видове ултразвукови изследвания
  Формула за пола на детето


Хранене, спорт и секс по време на бременност

Секс по време на бременност
Как да контролирате теглото си като сте бременна
Кой е най-добрия хранителен режим при бременност
 Видове спорт по време на бременност
  Гимнастика за бременни-нагледно
  Йога за бременни
 Плуване по време на бременност



Училище за бременни

Събития –с “9 месеца на училище”-кога, къде

 Център „Съвременни родители”


Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

Таблица на НЗООК
 Брошура по програма „Майчино здравеопазване”
 НОИ и обезщетения за майчинство
 Обезщетение за бременност и раждане
  Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност


 Таблица за нужните кг. по време на бременност 

 Таблица за средна дължина и тегло на бебето


 




 
  Сигурно има и други бъдещи априлки 2009 видели вече положително тестче!?!    bouquet 


лелеее, пробвах и аз да пусна тема като тази за пръв път - незнам дали се получи....ако има нещо за коригиране, някой да ми каже  Embarassed

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 12:40 от tai

# 1
  • Мнения: 847
здравейте,
най-накрая и аз реших да се присъедя към априлчетата и да престана да чета тайничко  Laughing
това е моята първа бременност,а терминът ми е 1 април. Вече с таткото гледахме два пъти нашия зрънчо и видяхме тупкащото му сърчице. Беше страхотно  Grinning пожелавам на всички ви тези дни много тупкащи сърчица!

# 2
  • Мнения: 847

лелеее, пробвах и аз да пусна тема като тази за пръв път - незнам дали се получи....ако има нещо за коригиране, някой да ми каже  Embarassed
[/quote]

Tai, темичката е супер,а и имаме още доста месеци, за да се осъвършенстваме  Wink

# 3
  • Мнения: 481
записах в списъчето всички, които след 23-ти са посочили термин на раждане
Io io - благодаря за насърчението Hug
а къде е моята Мария  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 207
Здравейте момичета,аз съм майска мама - тази година на 15май се роди дъщеричката ми Маги.От бременността имам останали някои неща - пуснала съм обява тук ако някой се интересува - http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=268716&cat=10

Пожелавам на всички лека бременност,само хубави новини и накрая здрави сладки бебешори  Hug

# 5
  • Мнения: 136
Айде и аз да се запиша в новата темичка.
Как сте момичета?Аз все още нямам признаци(нито ми се гади,ното друго),но също така и нямам търпение да мине и тая седмица та да видя моренцето малко,че много ми е домъчняло за него Sunglasses

# 6
  • Мнения: 481
ох, блазе на тия дето не им се гади, нито повръщат...аз съм като парцал вече 3-та седмица....никога не съм била толкова дълго време зле, все очаквам скоро вече да свърши  Praynig
VANYA86 гледам,че имаш малко момиченце, ти и при първата си бременност ли не ти беше лошо (гадене, повръщане)?

# 7
  • Мнения: 1 541
tai, браво за новата тема  Hug Ще е добре, ако пуснеш линк към нея в старата тема, за да могат да виждат другите, че вече има нова  Wink А също така можеш да извадиш текста от цитата и да го сложиш в твоя пост, за да не се изписва така  Peace  Heart Eyes

Благодаря за милото посрещане на всички ви  Hug И аз съм много щастлива, че има доста момичета от Искам бебе тук и отдавна ви се радвам на трепетите. Аз бях решила да се разпиша чак днес след прегледа при док, но... Laughing

Днес съм малко притеснена- на прегледа се надявах да видя само хубави неща, но се оказва, че освен положителното порастване на точицата, все още не можа да се види нищо повече. А отделно от това се оказа, че в близост до нея в матката има някакво прокървяване и сега се моля да се резорбира или да излезе, защото докторката ми каза, че има опасност ако отиде към точката да я отлепи.  Sad Съвсем не очаквах такива новини и сега ми е свито сърцето- не мога да преживея още веднъж всичко това!
 Ние заминаваме за Гърция в четвъртък и ще мога да отида на лекар чак на 8-ми следващия месец, а до тогава ще се побъркам. Изписа ми Дуфастон два пъти на ден и повече почивка.

Дано не ви развалям настроението, но за сега мога само с вас да споделя, а и вие ще ме разберете най- добре какво ми е  Confused

За гадене- и аз все още съм без никакви дискомфорти. С първата ми бременност също не съм имала почти никакви подобни проблеми, освен от конкретни миризми или храни. Само че ми се спеше безумно и заспивах права пред печката, когато готвех  Crazy  Ще видим този път как ще е, дай Боже  Grinning


Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 12:31 от *MILADY*

# 8
  • Мнения: 194

 Честита ни нова темичка.
 Тай, аз няколко дни бях в нет почивка.  Wink За нова темичка, всеки може да пусне такава, но пък аз обясних преди няколко дни, че в края на седмицата заминавам за Шумен, а там нямам нет. Не зная до кога и ако аз направя новата тема, никой друг няма да може да прави промените. За това и се въздържах.
 По - добре да изтриеш в цитата от мен първия ми пост. Има и няколко нови мами да се добавят. Ако искате ще създадем ново потребителско име, например "априлчета`09" с парола известна на всички и така, всеки който иска да добави или промени нещо от заглавната страница ще може да го направи.

 Инъче  днес съм на преглед и се надявам много да си видя порасналото ембрионче с тутупкащо сърчице!  Praynig  Heart Eyes
 
 Много се радвам за новите попълнения от ИБ!   bouquet  Heart Eyes

 MILADY, не се тревожи прекалено, почивай си повече. Когато аз прокървих леко в началото на 5г.с. док ми изписа Утрогестан, Но-шпа и никакво пътуване и натоварване. Вече цял месец си стоя в Бургас и вече лудвам. Всичките ми приятели обиколиха България, Гърция и къде ли не, а аз си стоя в къщи. Не е лесно, но си струва. Ако е нужно говори с лекаря си, дали е добре да пътуваш толкова далеч при тази ситуация, питай го и за но-шпа, доста добре се отразявам в такива случаи. Стискам палци за мъничката ти точица и бъди силна!  Praynig Heart Eyes Hug

# 9
  • Мнения: 481
е, опитах да пооправя началната страничка,май успях да махна цитата  Whistling
Милейди, не се притеснявай от всяка дума на докторите, миличка, те понякога прекалено много говорят и плашат излишно (аз затова ходя при една мълчаливка....само гледа и мълчи  Laughing) Желая ти всичко да е наред, отиди си в Гърция спокойно, и не се притеснявай  Peace А линк към старата тема вече наистина идея си нямам как се прави  Embarassed
Мария, радвам се че вече си тук. Тамън пооплесквах твоята тема  Wink Дано днес видиш малкото сърчице и да ни се похвалиш  Heart Eyes Аз също вече съм на утрогестан - вагинално (в началото бях на дуфастон, но друг гинеколог ми предписа утрогестана) и поне не ми се гадии от това както преди когато го пиех през устата.
Я ми кажете вие всички, дето сте с втора бременност, имам някакви наблюдения, че ако жената е бременна с момиче, като че ли по-леко носи бременността (това са ми преки наблюдения от приятелки - по-малко гадене, почти без повръщане), докато тези, дето раждат момчета имат много такива неразположения. Дали има някаква доза истина  в това???

# 10
  • Мнения: 194

 Тай, браво за корекцията!  Party
 Аз да споделя личен опит. С Алекс никакви симптоми, никакво гадене и повръщане, нищо  Crazy  Сега отново не ми се гади, малко повече се шашкам от преди/въпреки, че трябва да е обратното/ всичко си е същото, като цяло.  Няма връзка според мен с пола на бебчето.
 От Дуфастона съм сигурна, че ти се е гадило повече, и при мен така е действал. Радвам се, че си преминала на Утрогестан, по-леко се понася. На мен от Дуфастона ми се появиха и петна по кожата на лицето. Tired
 
 

# 11
  • Мнения: 1 541
Браво, tai! Сега е перфектна  Heart Eyes  А за другото- аз пуснах линк в старата  Wink

Благодаря ви за успокоителните думи  Hug Аз имах зацапване с първата си бременност някъде към 8 г.с. Тогава живеехме в Англия и там никой не те поглежда преди 12 г.с. (тогава е първият ехографски преглед и изобщо какъвто и да е друг преглед- до тогава си потенциална загуба на  пари за NHS и не се интересуват от теб, защото може да пометнеш). Та така се уредих с по- ранен скан и се поуспокоих. Надявам се просто и сега да ми се размине само с притеснението. В четвъртък ще ходя пак да ме види- за мое успокоение, а за сега ще си пия хапчетата и ще почивам.

tai, не знам. Според мен си е много субективно всичко. Предполагам, че е по- скоро съвпадение  Wink

Мария_, чакаме добри новини от прегледа днес! Ти още ли не си видяла сърчице?

За подутите коремчета- според мен, момичета, коремчетата ни са понадути от повечето течности, които произвеждаме, а и задържаме в момента, както и от другите физиологични промени съпровождащи започването на бременността, а не от разраснала се матка. Втората бременност винаги си проличава по- рано, особено при по- слаби жени, но все пак още е твърде рано за това  Grinning
Сега дълго време ще си ходим като преяли на обяд- каквато и да е причината за това  Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 136
VANYA86 гледам,че имаш малко момиченце, ти и при първата си бременност ли не ти беше лошо (гадене, повръщане)?
О,с първта беше кофти...в началото ми се гадеше почти от всичко,но благодарение на това пък отказах цигарите(нещо с което все още немога да се похваля сега Embarassed )
Иначе някой беше писал за момиченцата....ами на мен ми се гадеше,немога да кажа че е било постоянно,но го имаше,баба ми все ми готвеше от любимите манджи(имах ужасен апетит) и както си хапвах с кеф винаги се наяждах когато ми оставаше около 1/3 от порцията...изведнъж ми ставаше лошо, на бегом до кенефа....и после доволна си дояждах яденето(това беше почти всеки път,няма значение какво и къде ям,в нас,на ресторант...абе първите 3 месеца не ми бяха от най любимите.
Все се надявах че и сега ще ми се гади от цигарите но уви....Ще се мъча по другия начин Confused

# 13
  • Мнения: 481
.............  А за другото- аз пуснах линк в старата  Wink

..........................
За подутите коремчета- според мен, момичета, коремчетата ни са понадути от повечето течности, които произвеждаме, а и задържаме в момента, както и от другите физиологични промени съпровождащи започването на бременността, а не от разраснала се матка. Втората бременност винаги си проличава по- рано, особено при по- слаби жени, но все пак още е твърде рано за това  Grinning
Сега дълго време ще си ходим като преяли на обяд- каквато и да е причината за това  Twisted Evil
[/color]
хахахаха, много точно казано, Милейди. Мен вече роднини ме питат да няма нещо като ми гледат леко подутото коремче. Аз всъщност минавам към слабите, и може би затова още сега ми пощръква лекичко  Crazy Мерси за линка към старата тема - ами така ще да е, щеси помагаме във всичко   bouquet
Ох,момичета, мразя хапчета, мразя миризми, мразя гаденето и повръщането Tired искам да си ям както преди - с апетит  Cry

# 14
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
За подутите коремчета- според мен, момичета, коремчетата ни са понадути от повечето течности, които произвеждаме, а и задържаме в момента, както и от другите физиологични промени съпровождащи започването на бременността, а не от разраснала се матка. Втората бременност винаги си проличава по- рано, особено при по- слаби жени, но все пак още е твърде рано за това  Grinning
Сега дълго време ще си ходим като преяли на обяд- каквато и да е причината за това  Twisted Evil

Абсолютно подкрепям! В толкова ранен етап на бременността, подутите коремчета не са от бебето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт