Плащат ли се изследванията за детска градина?

  • 10 014
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Питам от чисто любопитство понеже е ясно че аз изглежда ще си ги платя.Днес отидох при личният лекар за направление,а той каза че нямало да ми трябва понеже здравната каса не покрива тези изследвания.Любопитно ми е навсякъде ли е така или само в нашият град  newsm78 тъй като доста пъти досега си е изсмуквал подобни измислици от пръстите,а в последствие се е оказвало друго.

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Платих само за секретите(личната каза,че само те не се поемали от здравната каса)-10 лв.

# 2
  • Мнения: 2 479
Платих само за секретите(личната каза,че само те не се поемали от здравната каса)-10 лв.
И аз, но тогава бяха 6 лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 100
да, ние ги платихме миналата година, бяха свършили направленията.

# 4
  • Мнения: 522
да, ние ги платихме миналата година, бяха свършили направленията.
И аз си платих не знам поради каква причина.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 648
Хора, безплатно е - нещо ви разиграват! Правих изследвания за ясла напролет! Всичко с направления!

# 6
  • Мнения: 1 035
Току що се връщам от там .За глисти и салмонела- 2 лв. За кръв и урина - 2 лв. (за консумативите)

# 7
Аз платих всичко - към 30 лв, (при това в 3 различни лаборатории, поради едно недоразумение) това включва кръв и урина, фецес и васерман за мен. Детето не е ходило на ясла. Личната каза, че не се полагат безплатни изследвания, но ако било на 3 години детето, щяла да даде от полагащото се за три-годишна възраст направление за кръв и урина.  Доста скъпи ми се сториха таксите - 11.70 лв само за кръв и урина, 12.80 за фецес, това е в Русе.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 456
Платихме всичко - около 40 лв., лятото на 2007 година, но ставаше въпрос за яслите.
Педито, а и после от здрвната каса ми потвърдиха, че за децата до
3 годишна (т.е яслена възраст) възраст мисля беше, се полагат безплатни профилактични прегледи.
Тези изследвания не били от профилактичния пакет и затова
следава да се платят лично.
Въпреки това, при желание, педито може да ги пусне
по някаква пътека, защото наред с нашите платени
имаше и доста по здравна каса.

Между другото имаше една такава подобна тема преди време, но не проследих всички коментари.  newsm78

# 9
  • Мнения: 984
Тази седмица правих изследавия на Ния за градината. Платих само Васерман за себе си. Всичко останало се поема от Здравната каса! Всички изследвания и прегледи би трябвало да са безплатни за децата до 18 годишна възраст.

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 17:09 от Мишона

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Веднъж годишно всяко дете има право на тези изследвания по ЗК. Ако пролетта сте правили, много ясно, че сега няма да ви дадат направления. Но ако през тази календарна година нямате правени чревни изследвания, джи пи- то трябва да ви даде направление.
Миналата година ми беше отказано направление точно за чревни заразоносители. Направих консултация в ЗК и докторката веднага ми го връчи  Mr. Green

Платихме всичко - около 40 лв., лятото на 2007 година, но ставаше въпрос за яслите.
Педито, а и после от здрвната каса ми потвърдиха, че за децата до
3 годишна (т.е яслена възраст) възраст мисля беше, се полагат безплатни профилактични прегледи.
Тези изследвания не били от профилактичния пакет и затова
следава да се платят лично.
Въпреки това, при желание, педито може да ги пусне
по някаква пътека, защото наред с нашите платени
имаше и доста по здравна каса.

Между другото имаше една такава подобна тема преди време, но не проследих всички коментари.  newsm78


Моята справка показа, че деца до 7 години всяка година имат право на профилактични изследвания. Чревните също са в тази група, както и кръвна картина и обикновена урина.

# 11
  • Мнения: 511
Незнам,вече какво се плаща и какво не,но мойта дъщеря ще е вече 3г. в детска градина,и още първия път си ги платихме.Всяка година правим нови ,защото лятото не ходи на градина и все си ги плащаме,тази също.Като попитам ми се отговаря,че касата не ги поема newsm78

# 12
  • Мнения: 4 290
До колкото помня, платих всичко. Към 16 лв. май беше.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 456
Тарталета,отговора на здравната каса касаеше деца на възраст под 3 години, където подобни изследвания не бяха включени. Съжалявам, че не го пазя за да ви го покажа.
Профилактичните прегледи касаеха - измерване ,претегляне и общо физическо състояниие, без каквито и да било изследвания.

Доста объркващо е и отношението на педиатрите по въпроса, които вместо да ти помогнат да спестиш някой лев, те набутват колкото може повече. Изследванията, които правихме бяха за пръв път и детето не беше ходило на профилактичен преглед преди това.

Мое лично мнение е, че зависи от това колко близък ти е пидиатъра и от доброто му желание за да ти даде направление.




# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Нищо не сме плащали - всичко с направления, но Калина беше навършила 3 г.

Общи условия

Активация на акаунт