Ужасна хрема

  • 5 252
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Дъщеря ми/1,6г/ е болна.
Миналата седмица във вторник вдигна температура 38 градуса, дадох й панадол и на другият ден изглеждаше напълно здрава , не е имала оплаквания.
След 2 дена се появи хрема - носът й тече непрекъснато и толкова силно, че се дави и повръща от секретите / прозрачни като вода не са зелени или жълти/.
Вчера бяхме на лекар, каза, че няма нужда от антибиотик, гърдите са й чисти, гърлото й било леко зачервено, предписа спрей Олинт и това беше.
Днес щеше да се задуши докато спеше, повърна млякото, защото се закашля от тези секрети.
Не мисля че й помагам като й давам физиологичен разтвор и този спрей, не виждам никаква промяна в състоянието й. Забравих да добавя че прокарват едновременно 4 зъба :/

Моля ви, дайте ми съвет с какво да облекча тази ужасна хрема, ако не друго поне да се наспи детенцето. Какви лекарства и домашни лекове помагат на вашите деца при тези симптоми.

Наясно съм, че лекарство на своя глава без да се консултирам с лекар няма да дам, но поне ми дайте насоки за какви лекарства да го питам утре като му се обадя.

# 1
  • Мнения: 1 554
на пълно е възможно да е от зъбите
опитай се да и изсушиш хремата с виброцил,това при нас помага Peace

# 2
  • Мнения: 378
изобщо не е от зъбите- и двете ми деца са болни от това- няма как да е зъби - особено едното дето е на почти 3 год и има всички зъби.
 големият вече се оправи - оставих го на него си , само накрая с малко хомеопатия го дооправих.
малката  - сега е на линия - давам и по препоръка на педито - капки в носа - макситрол, синекод - за кашлица и калциев глюконат.
истината е - че нея не посмях с хомеопатия защото много се давеше от сополките.

това е - вирус си е - педито ти да каже как да го лекуваш. и още нещо - и на мен малката вдигна темп. два дни нищо нямаше, почна с лека хрема и при прегледа констатацията беше  същата както ти казваш. и после картината се смени.

успех

# 3
  • Мнения: 2 652
Спри всякакви млечни продукти - те образуват твърде много слуз и лигавиците набъбват още повече (не знам за АМ, но можеш да намалиш и него временно - все пак си е преработено краве мляко).
Пусни горещия душ в банята да се запари и дръж детето 10-тина мин. Така по няколко пъти на ден.
Подложи възглавница под матрачето, за да спи детенцето в по-изправена позици и да не се задавя.
Изсмуквай секретите с онези приспособления, не помня как им казваха. Помпички?
Включвай нощем овлажнител за въздуха, ако имаш, но само ако е на принципа на гореща пара.
Много течности, вит.С
Ехинацея на капки (на шишенцето си пише дозировката за деца)

Капките за нос могат само временно да облекчат, но като цяло с тях става още по-зле. Стремежът на организма е да изхвърли вирусите навън чрез секретите, а капките действат точно обратното.

# 4
  • Мнения: 953
Благодаря ви,
до сега от вчера промяна няма, все още хремата е силна, само ми се струва че кашля по малко от вчера / дано/.
Ще се обадя пак на педиатъра.

# 5
  • Мнения: 2 005
на пълно е възможно да е от зъбите
опитай се да и изсушиш хремата с виброцил,това при нас помага Peace
Знам от специалист УНГ, че Виброцила втечнява секрета  newsm78Продължавай да промиваш с физиологичен р-р , след което можеш да приготвиш следното :лайка 1с.л.+1ч.л. мед+100мл вода .Вари се , докато стане наполовина . Прецежда се през марля и 5, 6 пъти на ден по 3, 4 капки във всяка ноздричка . Това ми го е препоръчвал добър лекар хомеопат Д-р Михайлов и е при водниста хрема . Успех, миличка и дано скоро оздравеете   bouquet

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
На дъщеря ми помагат честите промивки точно с физиологичен разтвор. Впръсквам и карам да духа. Много се облекчава състоянието й. Вярно, че не лекува, но го предпочитам пред различните видове капки, особено за бистър секрет.

# 7
  • Мнения: 331
И ние сме болни от петък... И двете... На малката още като й видяха гърлото зачервено предписаха антибиотик, миналият път така от чакане да се оправи сама направи гнойна ангина... И по една ампулка вит. С на ден. Днес я водих пак, лекарката предписа Виброцил и Мукоплант, въпреки че според мен няма хрема вече, а и покашля съвсем леко, та се чудя дали да ги давам... При мен е по-лошо, но аз тепърва ще започвам антибиотика, хремата обаче не ми дава да спя... Не мисля, че ви е от зъбите, щом и гърлото е било зачервено - чист вирус си е. Дано да оздравеете скоро!   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 005
На дъщеря ми помагат честите промивки точно с физиологичен разтвор. Впръсквам и карам да духа. Много се облекчава състоянието й. Вярно, че не лекува, но го предпочитам пред различните видове капки, особено за бистър секрет.
  PeaceТо от капките полза не виждам ... newsm78

# 9
  • Мнения: 530
Наистина това е вирус- ние (1.7г.) го минахме преди две седмици. Вдигна изведнъж за броени часове 40 градуса без никакви други симптоми. Заведох  я на лекар и казаха зачервено гърло. Преди няколко дни племенника ми го беше изкарал същия вирус. За температурата редувах Панадол и Нурофен. За гърло впръсквах Хексорал спрей, но доста неуспешно- малката повръщаше всички лекарства. Така за 3 дена се оправи, най- вече оставена на себе си. И на 4- ия ден се започна с ужасна хрема и кашлица- давеше се от секретите. Толкова се плашех като кашляше, даже повръщаше. При преслушването й казаха, че гърдите нещо не са чисти  та и на рентген минахме за нищо. Аз слагах седмица време сутрин и вечер Виброцил и физиологичен разтвор. Вече е по- добре, но пак от време на време покашля. А аз си продължавам с физиологичния разтвор, капя го доста и когато се сетя. Желая ви бързо оздравяване.

# 10
  • Мнения: 552
Спри всякакви млечни продукти - те образуват твърде много слуз и лигавиците набъбват още повече (не знам за АМ, но можеш да намалиш и него временно - все пак си е преработено краве мляко).
Пусни горещия душ в банята да се запари и дръж детето 10-тина мин. Така по няколко пъти на ден.
Подложи възглавница под матрачето, за да спи детенцето в по-изправена позици и да не се задавя.
Изсмуквай секретите с онези приспособления, не помня как им казваха. Помпички?
Включвай нощем овлажнител за въздуха, ако имаш, но само ако е на принципа на гореща пара.
Много течности, вит.С
Ехинацея на капки (на шишенцето си пише дозировката за деца)

Капките за нос могат само временно да облекчат, но като цяло с тях става още по-зле. Стремежът на организма е да изхвърли вирусите навън чрез секретите, а капките действат точно обратното.
Напълно съм съгласна с всичко изброено и ще добавя още , че на нас , когато сме в подобно положение ни помагат инхалациите - във вряла вода запарваш малко лайка и сода и го слагаш под носа на детето да подиша малко. Така секретите се освободават, то ги изхвърля и по-лесно се преодолява хремата

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на моите деца промивките с физиологичен разтвор помага

# 12
  • Мнения: 676
Аз съм много доволна от сребърната вода и скоро открих едни таблетки хомеопатични Цинабсин-при нас са безотказни.

# 13
  • Мнения: 471
Прави й промивки на носа със собствената й урина. Това е най-доброто лекарство за хрема.

# 14
  • Мнения: 2 005
Прави й промивки на носа със собствената й урина. Това е най-доброто лекарство за хрема.
... newsm78 Наистина ли помага ?

Общи условия

Активация на акаунт