Къпете ли всеки ден бебето?

  • 26 722
  • 316
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Къпете ли всяка вечер бебето? До кога?
Наскоро имах гости от Англия и те ми казаха, че там бебетата не се къпели всеки ден, а на седмицата веднъж, че и по-рядко Shocked Това дали е така?
И аз съм имала пропуски относно къпането на бебчо всеки ден, но пък цяла седмица Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 10 982
Да, всеки ден я къпя. Косата я мия 2-3 пъти седмично, но дупето и телцето всяка вечер ги обливам с вода и шампоан за тяло, независимо дали е лято или зима.
Да ме извинят твоите познати, но да се къпеш веднъж седмично си е мърлявщина. Confused

# 2
  • Мнения: 109
От както се е родил го къпем всяка вечер,пропускали сме единствено в дните когато е му е слагана ваксина.Мисля да продължаваме така поне до годинка.Моя близка е в Италия и също каза че там не ги къпят всяка вечер,а 1-2 пъти в седмицата.Но аз не бих го подложила на такова нещо,особено в тези горещини.

# 3
  • Мнения: 200
И ние се къпем всеки ден. Не бих си помислила да не го направя, постоянно е по земята и е доста мръсен. Пропуски имаме, ако е много болен мия добре ръце, лице, крака  и дупе! Главичката преценявам, ако е за миене се мие.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
При проблемна кожа, например атопичен дерматит, честото къпане е противопоказно. Но пък чак само венъж на седмица  newsm78 Ние се къпем всяка вечер, а в жегата и по два-три пъти на ден, но не всеки път със сапун. Когато ни се изостри АД определено разраждам къпанията, но в тези жеги е невъзможно. Има много държави в който не препоръчват ежедневно къпане на бебетата.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
В Щатите също не къпят всеки ден.
Аз немога да си представя как няма да се изкъпят деца в тази жега, пот, прах, пясъци и т.н. и т.н.
Ако кожата е проблемна може само с вода да се облее, но пък с мръсотия по вратлето .. ужас..

# 6
  • Мнения: 4 784
На запад наистина такава е практиката - веднъж седмично, че и по-рядко. Лично аз моето бебе го къпех всеки ден до към 8-мия месец. През зимата през ден-два, а сега лятото не само всяка вечер, а по два пъти на ден го къпя.

# 7
  • Мнения: 491
Има случаи когато я къпя и по 2-пъти.Аз не мога да търпя жегата и се чувствам много добре като се освежа с един душ,правя същото и с малката,след всяка разходка в банята.

# 8
  • Мнения: 2 374
Косата не всеки ден,но телцето да!

# 9
  • Мнения: 454
И ние къпем малката всяка вечер, с много редки изключения, примерно ако сме се прибрали късно от разходка и тя е видимо много изморена вече. Аз дори не съм чувала, че при ваксинация не трябва да се къпе детето и винаги сме си я къпали в тези случаи. Колкото до англичаните, аз имам чувството, че те не са особени привърженици на къпането още от древни времена, та до днес. Бях чела една книга в която се коментираше  техния страх от банята, а и от едно мое посещение в Англия, това впечатление се затвърди. Та те дори нямаха смесителни батерии, а две отделни кранчета за топла и студена вода, така че не се учудвай.  

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 556
До 8-9 месец къпахме малкия всяка вечер,но от честото къпане,кожата му стана много суха и проблемна.Започнахме да пропускаме през ден и да го къпем с медицински продукти.Има коренна промяна.Според мен е излишно да се къпе бебето всеки ден.Дори и сега като ходи и се цапа нищо не ми пречи да го поизмия със сапун вечер,но не и да го къпя всеки ден.
През ден мисля,че е достатъчно.

# 11
  • Мнения: 1 763
Когато беше новороден, го къпех през ден. Когато стана  на пет месеца, започнах да го къпя всеки ден.

# 12
  • Мнения: 750
Ти, всеки ден ли се къпеш?
Ако - да, предполагам ти е приятно, така и на бебчо следва да му е приятно.
Никога не пропускам да изкъпя децата си, дори да е много късно.

# 13
  • София
  • Мнения: 864
ооо и ние къпеме малката всяка ве4ер.ние по4нахме доста късно с къпането защото пъп4ето ни падна сигурно 4ак след 25 дни поне ако не и пове4е
но аз я къпя без шампоани и тем подобни
само обливам с води4ка и мокра коси4ката й

# 14
  • Мнения: 1 919
да, всяка вечер

Общи условия

Активация на акаунт