Bio vs Non-bio

  • 4 213
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Нещо се зачудих днес. По принцип пера с Fairy Nonbio, първо защото много ми харесва аромата , а и защото свеки пере цал живот дрехите на мъжа ми с него. Обаче вчера си взех от Сейнсбърис някакъв супер ефтинджоски прах- био за 61 ст., да си чистя ваната с него. Обаче имах някакви дрехи за бяло пране (считай гащи и щуротии) и си викам- я да пробвам да видя какво ще стане. За моя голяма изненада- изпраха се невроятно, дори бих казала- по-добре от Fairy-то и ароматът е някакъв много лек ненатрапчив. Та си викам да ви питам да ме светнете по въпроса- защото евтинджоския прах пере по-добре от по-скъпия? И въобще какво е това Био ил Нонбио? Мисля, че е нещо свързано с наличието на някакви ензими, но не съм професионалист, не зная......Мерси.

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
ще ми е интересно и на мен да раzбера. Иначе досега въобще не съм с zамисляла във таzи връzка, какъв прах да иzполzвам. Обикновено иzполzвам тоzи прах zа пране/омекотител, който ми харесва, как мирише и от който съм била доволна, как иzпира дрехите.

# 2
Аз ползвах доскоро Fairy, сега смених с Persil и съм много доволна, че наистина изпира петната. Когато се е случвало да пера с био съм забелязала, че кожата на детето става супер суха и лющеша се, едва ли не, а също и се зачервява. Не мога точно да обясня разликата, но, ако не ти е чувствителна кожата, не виждам защо да не използваш био.

# 3
  • Мнения: 978
Точно, защото мъж ми е с чувствителна и майка му затова пере с нонбио, но сега експериментирам да видя дали ще има някаква разлика. Иначе съм просто впечатлена как изпра всичко!

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Намесвам се, може би с най-аматьорското мнение.
Според познат, който има склад за перилни препарати, при праховете има твърд контрол по отношение на активните съставки само за праховете, които стават и за ръчно пране. Всички останали, които са за перална машина не се контролират така стриктно за съставките и имат много разяждащи, дразнещи съставки-перат по-добре, но дразнят по-чувствителни кожи. За по-добро измиване на праха от дрехите при по-ниски температури, се препоръчва прахът да се сложи в казана на пералнята, а не в камерката горе, защото ако горе остане буца прах, при всяко плакнене се отмива по малко и остава в дрехите.

# 5
  • Мнения: 978
Това е интересна инфо, не я знаех. Да ти кажа частно според мен контрола "на запад" е навсякъде, ама няма значение де- мерси за инфото. беше полезно.

# 6
  • Мнения: 530
Изкушаваш ме да ти дам емайла на мъжа ми да си поговорите на тема перилни препарати. Той наскоро започна нова работа като търговски мениджър за Кралството на една испанска компания за производство на перилни и всякакви други домашни препарати. Тук в Англия внасят само разните own brand таблетки (прахове не) за пране. Най-големия им клиент е Теско. Мога да ти кажа, че като качество например перилните таблетки на Теско, не отстъпват на тези на Ариел, Персил и Фери! Това е от независими проучвания. Но да не се увличам, че нали всеки ден слушам лекции за перилни препарати, и скоро сигурно ще трябва да си наемем отделен склад защото мъжът ми непрекъснато мъкне нови неща за мен да тествам.

Разликата между био и нон-био наистина е в ензимите. Затова био перат по-добре,но пък не са добри за чуствителна кожа и аз рядко ползвам - само ако има нещо по-упорито за изпиране.
Активните съставки и в био и в нон-био оwn brand праховете и таблетките са също толкова като количество и качество (говоря за Теско в случая, за другите не знам) колкото и известните марки. Купувачите на Теско, не само в сферата на препаратите, но и за другите неща, имат много високи изисквания към снабдителите, и искат да са наистина убедени че ако сложат на продукта 'As good as the leading brand', това ще е истината. Така че съветът ми е - не си давайте парите за марковите препарати и други продукти

Това обаче не важи за т.нар. Economy Brand - те наистина (поне що става въпрос за перилните препарати) имат много малко активни съставки, по-голямата част от съдържанието им са разни пълнежи, просто за грамаж, но които не изпират. Това пак по данни от независими проучвания.

Леллеееее, чета се и не мога да повярвам, промил ми се е вече мозъка на тема перилни препарати. Embarassed Embarassed Embarassed Shocked

# 7
  • Мнения: 2 292
био не е ли този който най-малко замърсява и вреди на околната среда? хм?

# 8
  • Мнения: 530
био не е ли този който най-малко замърсява и вреди на околната среда? хм?

Не, не го използват в този смисъл що се отнася до перилните препарати

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
добре тогава ММ, дай ъкъл какво да гледаме като си избираме перилен препарат Rolling Eyes Wink

# 10
Е, значи ще взема да пробвам на Теско.

# 11
  • Мнения: 978
ММ, от сърце ти благодаря!
Дай още малко инфо. Много е полезно.

# 12
  • Мнения: 2 452
Изкушаваш ме да ти дам емайла на мъжа ми да си поговорите на тема перилни препарати. Той наскоро започна нова работа като търговски мениджър за Кралството на една испанска компания за производство на перилни и всякакви други домашни препарати. Тук в Англия внасят само разните own brand таблетки (прахове не) за пране. Най-големия им клиент е Теско. Мога да ти кажа, че като качество например перилните таблетки на Теско, не отстъпват на тези на Ариел, Персил и Фери! Това е от независими проучвания. Но да не се увличам, че нали всеки ден слушам лекции за перилни препарати, и скоро сигурно ще трябва да си наемем отделен склад защото мъжът ми непрекъснато мъкне нови неща за мен да тествам.

Разликата между био и нон-био наистина е в ензимите. Затова био перат по-добре,но пък не са добри за чуствителна кожа и аз рядко ползвам - само ако има нещо по-упорито за изпиране.
Активните съставки и в био и в нон-био оwn brand праховете и таблетките са също толкова като количество и качество (говоря за Теско в случая, за другите не знам) колкото и известните марки. Купувачите на Теско, не само в сферата на препаратите, но и за другите неща, имат много високи изисквания към снабдителите, и искат да са наистина убедени че ако сложат на продукта 'As good as the leading brand', това ще е истината. Така че съветът ми е - не си давайте парите за марковите препарати и други продукти

Това обаче не важи за т.нар. Economy Brand - те наистина (поне що става въпрос за перилните препарати) имат много малко активни съставки, по-голямата част от съдържанието им са разни пълнежи, просто за грамаж, но които не изпират. Това пак по данни от независими проучвания.

Леллеееее, чета се и не мога да повярвам, промил ми се е вече мозъка на тема перилни препарати. Embarassed Embarassed Embarassed Shocked


Мъжа ми от години ми разправя, че има само един производител на прах за пране който си самосъздава конкуренция, за да повишава цените (малко е преувеличено, но карай Laughing). Май ще излезе, че на практика е прав!

# 13
  • Мнения: 978
МИ то с фармацевтичните продукти не е ли същата работа?
Зиртек, миртек, не знам си какво- все едно и също генерично лекарство.

# 14
  • Мнения: 530
Изкушаваш ме да ти дам емайла на мъжа ми да си поговорите на тема перилни препарати. Той наскоро започна нова работа като търговски мениджър за Кралството на една испанска компания за производство на перилни и всякакви други домашни препарати. Тук в Англия внасят само разните own brand таблетки (прахове не) за пране. Най-големия им клиент е Теско. Мога да ти кажа, че като качество например перилните таблетки на Теско, не отстъпват на тези на Ариел, Персил и Фери! Това е от независими проучвания. Но да не се увличам, че нали всеки ден слушам лекции за перилни препарати, и скоро сигурно ще трябва да си наемем отделен склад защото мъжът ми непрекъснато мъкне нови неща за мен да тествам.

Разликата между био и нон-био наистина е в ензимите. Затова био перат по-добре,но пък не са добри за чуствителна кожа и аз рядко ползвам - само ако има нещо по-упорито за изпиране.
Активните съставки и в био и в нон-био оwn brand праховете и таблетките са също толкова като количество и качество (говоря за Теско в случая, за другите не знам) колкото и известните марки. Купувачите на Теско, не само в сферата на препаратите, но и за другите неща, имат много високи изисквания към снабдителите, и искат да са наистина убедени че ако сложат на продукта 'As good as the leading brand', това ще е истината. Така че съветът ми е - не си давайте парите за марковите препарати и други продукти

Това обаче не важи за т.нар. Economy Brand - те наистина (поне що става въпрос за перилните препарати) имат много малко активни съставки, по-голямата част от съдържанието им са разни пълнежи, просто за грамаж, но които не изпират. Това пак по данни от независими проучвания.

Леллеееее, чета се и не мога да повярвам, промил ми се е вече мозъка на тема перилни препарати. Embarassed Embarassed Embarassed Shocked


Мъжа ми от години ми разправя, че има само един производител на прах за пране който си самосъздава конкуренция, за да повишава цените (малко е преувеличено, но карай Laughing). Май ще излезе, че на практика е прав!

Е, защо един производител? Компанията за която работи мъжа ми не е същата която произвежда например Ариел (Проктър и Гамбъл) не е същата която произвежда Персил (Unilever), и прочие. Или може би не съм разбрала какво имаш предвид newsm78

Общи условия

Активация на акаунт