Основа за грим

  • 7 376
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Интересно ми е използвате ли основа за грим и защо?Аз никога не съм ползвала,тъй като не знам защо е нужно и какви са предимствата и с това да съм наплескана.Може да споменете и някоя марка,от която сте доволни Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 604
аз не използвам, но слагам малко грим-само сенки(вместо молив за очи), спирала понякога и гланц за устни. Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си слагам слънцезащитен 50-ти фактор преди излизане Flutter

# 2
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Колкото и леко да се гримирам, винаги слагам крем и малко пудра. Ако много бързам, добавям само червило за цвят и съм готова. Ако има повечко време, разкрасявам и очите.
Мисля, че основата предпазва кожата от прах и разни други замърсители. Ако си излезеш ей така, с "голо" лице, представи си само колко от тях се лепят по кожата ти. А като има грунд, той им пречи, логично е.

# 3
  • Мнения: 779
 слагам матиращ крем на нивеа всеки ден,независимо дали съм гримирана или не...когато слагам фдт или пудра гледам да е по-фин пласт,за да не се напластява и да не се полу4и обратен ефект-крема матира и ми дава блясък,особено на бузките...грима се нанася по-добре върху лице с крем,аз из4аквам малко да "поулегне" крем4ето..и тогава се мацам.грима стой по-стабилно,когато има и крем4е през целия ден.разбира се -не прекалявам с фдт-ена,пудрата,за да не се маскирам

 като ми свърши нивеата,ще си взема крем4ето на ларош за мазна кожа-effaclar-hidratant matite active(което от мой опит е по-добро от това на авен-cleanance-anti shine regulating lotion),което е много ефективно поне при моята мазна кожа,леко,матиращо,свежо,и за мен с класи над авен

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 14:00 от lanibarbi

# 4
  • Мнения: 476
Задължително преди фдт слагам основа , така разнасям по-лесно фдт- а , гримът издържа по-дълго време .
Използвам основа за грим на Орифлейм, много е хубава

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Задължително преди фдт слагам основа , така разнасям по-лесно фдт- а , гримът издържа по-дълго време .
Използвам основа за грим на Орифлейм, много е хубава
бинго, първият отговор по темата  Peace
не, не слагам основа за грим /а марки, всички марки май имат, но не позвам и нямам мнение/
за дамите нерабрали въпроса, основата за грим не е крем, а си е точно основа, който се полага под фдт или пудра, като ролята и е да изравни тена и да заглади неравностите /един вид грунд  Rolling Eyes/ За мен обаче един такъв грим е доста тежък и определено не е за ежедневието, а може пък и да греша  Thinking

# 6
  • Мнения: 779
Задължително преди фдт слагам основа , така разнасям по-лесно фдт- а , гримът издържа по-дълго време .
Използвам основа за грим на Орифлейм, много е хубава
бинго, първият отговор по темата  Peace
не, не слагам основа за грим /а марки, всички марки май имат, но не позвам и нямам мнение/
за дамите нерабрали въпроса, основата за грим не е крем, а си е точно основа, който се полага под фдт или пудра, като ролята и е да изравни тена и да заглади неравностите /един вид грунд  Rolling Eyes/ За мен обаче един такъв грим е доста тежък и определено не е за ежедневието, а може пък и да греша  Thinking
.....аз ползвам крема като основа,защото той също спомага по-лесното разнасяне и др.такива,..а то4но казано основа ,такъв обособен продукт не бих загледала,защото за мен също ще ми изглежда претрупано,още пове4е,4е слагам крем4е задължително

# 7
  • Мнения: 970
Едно е крем, друго е основа...Основата се нанася върху овлажняващия крем и прави чудеса с грима....
Аз използвам, но само при по-специални поводи и когато съм в настроение за гримиране - прикрива по-добре несъвършенствата, гримът издържа по-дълго и не се размазва, придава по-сияен вид на лицето... Доволна съм от основата на Шанел и Ланком.

# 8
  • Мнения: 660
не ползвам,не претрупва ли отежнява много кожата.. Thinking

# 9
  • Мнения: 776
Ако дамата е избрала подходящата за нейния тип кожа основа, използването на същата не прави грима тежък Peace. Напротив, лицето се освежава, недостатъците като порички и финни линии се прикриват, тенът се изравнява Hug Аз също бях на мнение, че основата за грим е едно от многото излишни мазила, които само натоварват кожата. Но, ако си откриеш точния продукт (напр. хидратираща база за нормалната и суха кожа; oil free и с лек регулиращ ефект основа за мазната), съмненията отпадат. А и забелязах, че фдт-ът издържа по-дълго! Hug

# 10
  • Мнения: 111
А аз знам, че и кремовете за лице служат като основа за грима. Основа се слага, ако ще си слагаш фон дьо тен или пудра или и двете. Тя помага за по доброто залепване на грима върху кожата. Наистина, върху суха кожа грима не стои толкова добре и е по-неравномерен.

# 11
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Основата на грима е като фонът на картината - цялостната композиция изглежда завършена, когато го има. А що се отнася до това дали кремът е основа - да, основа е. Вижте си състава на специалните "основи" го сравнете с този на кремовете.

# 12
  • Мнения: 3 413
Да ме посъветвате какъв да си избера(кожата ми е по-скоро мазна)?

# 13
  • Мнения: 94
Аз използвам база за очен грим на Артдеко...много съм доволна сенките не мърдат а и + това когато имам база сенките изглеждат по плътни и наситени като цвят и издържат страшно много часове Peace

# 14
  • Мнения: 4 290
И аз ползвам основата за очен грим на Арт Деко. Иначе специално за лице съм купувала само веднъж, но не ми хареса. Има много кремове, в чието описанието си пише, че могат да служат и като основа. Например новият ми Eucerine Hyrdro-Protect е точно такъв, пък и ми паства на кожата.

Общи условия

Активация на акаунт