Въпрос към всички мами!

  • 2 761
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Бебетата ви имат ли шарка в момента или скоро прекарали ли сте я,или никога не сте имали?

# 1
  • Мнения: 1 877
Никога не са я карали

# 2
  • Мнения: 698
Голямата ми дъщеря изкара през май скарлатина - почти на 7 год. Малката нищо не е карала. От какво е провокиран въпросът?

# 3
  • Мнения: 37
Синът ми има обрив и подозирам,че е това.Затова искам да знам дали има епидемия,и ако има как сте се излекували!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Никога не е карала шарка, въпреки че е била в контакт с болни деца.

# 5
  • Мнения: 1 984
Синът ми има обрив и подозирам,че е това.Затова искам да знам дали има епидемия,и ако има как сте се излекували!
не е нужно да има епидемия за да се заразите. и няма да мине по - леко ако няма епидемия.

# 6
  • Мнения: 37
От обрив до обрив има голяма разлика.Сигурна ли си ,че е шарка?Може да си изринал от ядене.

# 7
  • Мнения: 17 546
Синовете ми са на 18 и на 15 години и не са карали до сега нито един вид шарка. При все, че в ясла , градина, училище и между приятелите им през всичките тези години все е имало някой болен и нарочно не съм ги спирала, за да се заразят и да изкарат шарка в по-малки години, никой не се разболя! Това ме притеснява, защото колкото е по-голям човек, толкова по-тежко се карат шарките при евентуална зараза.

# 8
  • Мнения: 1 938
Синът ми има обрив и подозирам,че е това.Затова искам да знам дали има епидемия,и ако има как сте се излекували!
не е нужно да има епидемия за да се заразите. и няма да мине по - леко ако няма епидемия.

 Peace

# 9
  • Мнения: 2 005
Ние изкарахме варицела миналата година в яслата като беше  Peace

# 10
  • Мнения: 25 568
А личен лекар нямате ли?
Когато синът ми се прибра с обрив след училище, веднага звъннах на джипито и добре, че го направих, вместо да го помъкна към кабинета й. Жената веднага разбра за какво става дума, нареди да не мърдаме от къщи и лично дойде, за да потвърди диагнозата (варицела), да даде инструкции и да изпише лекарства за облекчаване на сърбежа.
Не си играйте с тези неща, има си лекари за това! Обърни се към тях, вместо да се отчитаме тук чие дете е карало шарки и чие не.
А може да става въпрос само за обрив, вследствие на жегите...  Whistling

# 11
  • Мнения: 2 005

А може да става въпрос само за обрив, вследствие на жегите...  Whistling
  Peace

# 12
  • Мнения: 1 817
Синът ми кара варицела когато беше на 4години,прекара я много леко,обаче ме зарази и аз имах чувството че ще умра.Едва не ме приеха в болница,затова е добре човек да изкара тези болести като малък.

# 13
  • Мнения: 485
Моят син сега ще стане на 7, но не е карал никаква шарка,въпреки,че тайно се надявах докато ходеше на детска да си мине по реда...Моя позната миналата година преболедува- на 30г е и много тежко беше-пъпки,температури,ужас,че после зарази брат си (той също не беше карал като дете)- и при него картинката беше доста кофти,чак на легло от почти 40 градуса температура.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна изкара варицела, април, по-миналата година.
Педиатърката ми каза, че обикновено бумът бил през пролетта и есента.
Алекс е малък за шарки.
Консултирай се с личният лекар.

Общи условия

Активация на акаунт