Ще спи ли ако е гладен?

  • 1 584
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте,
към всички кърмещи майки,моля за съвет. Родих едва преди 4-ри дни, кърмя го, но суче по много време понякога по 1,5-2 часа, и ако не заспи след 20 минути е пак на гърда. Нормално ли е това. Съветват ме да започна да дохранвам с адаптирано мляко, но не ми се иска. Сега пък спи от 3-ри часа. Може ли според вас да спи защото е изморен и да е гладен.

# 1
  • Мнения: 668
 Честито бебче! Не се притеснявай. Нормално е. Бебчо още няма сили да суче толкова, че да го засити за 3ч както искат лекарите. Хич не си го слагай на сърцето, а си кърми на поискване (когато детето иска) и недей дохранва. Храненето на поискване ще ти регулира кърмата най добре и бебо ще е доволен. Почети в Библиотеката на този подфорум за подробна информация.
И друго - кърменето за бебчо не е само храна, ами любов и успокоение от страна на мама защото зо бебето всичко е непознато още и единственото нещо което е сигурно за него е гърдата ти.
Успешно кърмене и щастливо и здраво бебе.  Hug

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
gyendalin, честито бебче!  bouquet
 Нормално е новородените да сучат дълго и често. Сега растат и затова им е нужен "допинг" от мама  Wink Ще е добре, да следиш как пишка и ака, и някъде към 10-тия ден да си е възвърнало и надвишило рожденното тегло. Иначе, ако имаш още притеснения се сещам за Мери, която със сигурност би ти помогнала и на място, ако се наложи.  Peace

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При толкова малко бебенце е нормално да иска да суче през час по час в някои периоди, а след 2-3 такива хранения да потъне в сън за 3-4 часа и после пак отначало. Следи памперсите - колко напишкани и наакани имате за 24ч (излей на сух памперс 2 с.л. вода - толкова тежки памперси трябва да имате, а акото да е вече жълтозелено и поне 2х за 24ч да можеш да събереш около 1 ч.л. зърнесто ако от памперса, не да е само нацапанко)? Гърдите ти омекват ли след храненето и чуваш ли бебето да гълта? Някакви проблеми с гърдите има ли - разраняване, болка?
Отговорите на тези въпроси ще ти покажат с доста голяма точност дали всичко е наред Grinning

# 4
  • Мнения: 78
Снощи гърдите ми бяха напълно меки, без напрежение, за това му дадох вечерта адаптирано мляко. Сутринта сука от мен и поспа около 2 часа, но на обяд не искаше да суче, и затова пак му дадох адаптирано Sad
Явно имам кърма, но малко и ще трябва да дохранвам.
 Памперсите са мокри, но се изака след адаптираното мляко, и то чак сега започнаха зелено-жълтите.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Т.е. от вчера до днес има само едно изакване? Thinking
А колко кърмения се събират за 24ч - можеш ли да преброиш? Нали предлагаш и двете гърди на всяко кърмене?
Междувременно, ако сметнеш, че добавка ще е нужно - вариант ли е да я предлагаш с лъжичка или със спринцовка от бебешки Нурофен или Панадол, вместо с шише? По този начин няма да има ефект върху техниката на кърмене и бебето няма да започне да отказва гърдата заради шишето.

# 6
  • Мнения: 78
Т.е. от вчера до днес има само едно изакване? Thinking
А колко кърмения се събират за 24ч - можеш ли да преброиш?
Да само едно изакване, а кърмения около 5-6, не знам той е почти по цял ден на гърда, само с адаптираното заспива

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Уффф, малко са 5-6 пъти кърмене на новородено, Хедра вече ти е подсказала да увеличиш честотата. Така ще се стимулира и лактацията, друго, за което се сещам е - да гледаш дали суче ефективно, т.е. суче и преглъща, а не само да си "поцоква"

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дай да се върнем сега пак отначало - бебето ти е само на 5 дена. За тези 5 дена - усети ли `идването` на кърмата, т.е. гърдите ти да станат видимо по-големи, топли, силно напрегнати (до бучки и болезненост) и цветът на отделяната от тях течност да се промени от златистожълт и прозрачен към мътен и по-светъл, като мляко с карамел? Бебето преглъща ли на гърдата - като го сложиш и засуче, чуваш ли преглъщане на всяко сукване, или дърпа по 5-6 или повече пъти, преди да преглътне?

# 9
  • София
  • Мнения: 604
и аз съм на мнението,че 5-6 кърмения за новороденото са малко, поне 10 трябва да са, ако кърменето е на поискване разбира се Peace

# 10
  • Мнения: 78
За тези 5 дена - усети ли `идването` на кърмата, т.е. гърдите ти да станат видимо по-големи, топли, силно напрегнати (до бучки и болезненост)
- това да. За стимулирането на лактацията не мога повече от това да е на гърда. Той наистина е почти по цял ден и не се успокоява. Сега като дадох АМ се успокои, и не иска да суче от мен, за това цедя, и то изцеждам едва-едва 20-30мл, на цедене, за окоо 2-3 часа упях да събера 60мл да му дам

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опита ли да му предлагаш гърдата, като е полузаспал още? И като го сложиш, да прилагаш и компресия, за да може да поема максимално много мляко на гърдата. Мислиш ли, че ще ти е възможно да додаваш добавка не с шише, а с чашка, лъжичка, капкомер - или пък със спринцовките за даване на лекарство, които са в опаковките на детския Панадол или Нурофен? Така бебето няма да отказва гърдата, както ако му се предлага шише - изцеждането е трудоемка работа и много бързо обезсърчава Confused
Ще е хубаво, ако можеш да се свържеш с Мери и да ви види на място как суче детето и какво може да промените, за да тръгнат добре нещата. Междувременно наистина ще е нужно да се изцеждаш, за да може да запазиш и увеличиш млякото.

# 12
  • Мнения: 78
Пробвах да му давам АМ с лъжичка, но не става той се дави  няма търпение, пък и 60мл са си доста, да давам лъжичка.
Предлагам му когато е полузаспал, но не иска, почти винаги. Изцеждането не ме тревожи и тежи, защото не ми отнема много време. Днес сутринта гърдите ми са пълни и изтича мляко, той сука добре, и заспа, за около час, когато се събуди пак го сложих, но не може да засуче, млякото тече...не знам защо един път иска после не. И му дадох АМ.
Как да се свържа с Мери?

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ще ти пратя тел на Мери на лични, че не е влизала от няколко дни тук.
Хубаво е, че цеденето се получава лесно и не ти тежи - може да опиташ да сложиш и силиконово зърно, да видиш дали по този начин ще успееш да излъжеш бебето да си суче на гърдата. Може да се налага да изцедиш малко, докато потече млякото и тогава да сложиш силиконките, че като захапе, веднага да има мляко и да не се дърпа.

# 14
  • Мнения: 668
Да се включа пак - Мери е на почивка, ще си дойде скоро.А дали сега не му е много силен притока на мляко на бебока, и затова също да не иска да засуче?
Моята Алекс понякога се давеше от първоначалния прилив и все се сърдеше.
Пожелавам успех.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт