От кога в проходилка?

  • 18 388
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
момичета, чудя се от кога мога да слагам детето в проходилка, от кога е безопасно за костите й и дали изобщо да я слагам?

# 1
  • Мнения: 2 132
Аз до колкото знам повечето ортопеди са против използването на проходилки.
Най-добре се допитай до някой ортопед Peace

# 2
  • Мнения: 9 894
пусни една търсачка да видиш.
от проходилка децата нямат нужда. по-скоро майките имат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 401
Аз също не мисля да използвам, прочетох и историята на една мама, която смята , че заради проходилката детето и се е научило да ходи на пръсти, което довело до сериозни проблеми!  Sad

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Слагах Тери когато стана на 9 месеца.Не съм прекалявала.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 895
Когато стана на 9 месеца. Не сме я ползвали повече от 10 мин. на ден!

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами щом може да сяда стабилно, няма проблем да я слагаш в проходилка. Като не трябва да се прекалява. Аз започнах преди 3 дни да слагам моя бебешок в проходилката и то за да мога да свърша нещо.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
При преглед в 5-ти месец ортопеда ми препоръча да започна да я слагам след 6-ти месец   Peace

# 8
  • Мнения: 1 919
аз сложих сина ми 6 месец

# 9
  • Мнения: 2 467
Цитат
от кога е безопасно за костите й

Природата си знае работата. Когато костите са готови детето да се изправи с цялата си тежест на тях, то прохожда.

# 10
  • Мнения: 569
  На 7 месеца Peace

# 11
  • Мнения: 9 814

И ние така.
Отказа се точно за две седмици.

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Цитат
от кога е безопасно за костите й

Природата си знае работата. Когато костите са готови детето да се изправи с цялата си тежест на тях, то прохожда.
Peace Не съм слагала. Детето си проходи и без нея на 9 м и половина

# 13
  • Мнения: 10 982
Не съм ползвала проходилка. Дъщеря ми направи първите си крачки на 8 месеца, а се пусна малко след първия си рожден ден.
По-добре си вземи уолкър.

# 14
  • Мнения: 454
Абе аз доскоро бях против проходилките, но напоследък започнах да се замислям. Малката взе да се изправя сама, опитва се да се катери по мебелите и понякога въпреки вниманието ми се удря или пада. Като трябва да свърша нещо я взимам при мен и гледам да я оставя на безопасно място, но все ще се намери поне главата да си удари някъде. Вече си мисля, че вредите от липса на проходилка, ще са по-големи от вредите от наличието и, поне при нас. Още се двоумя, но ако се наложи да вземем мисля, че не е рано.

А това уолкър едно нещо за бутане ли е? Аз също мисля, че е по-удачно, ако е това, но май много не съм ги срещала по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт