Rotarix

  • 6 893
  • 88
  •   1
Отговори

Анкета

Ваксинирахте ли (ще ваксинирате ли) детето си с Rotarix ?

Опции:

  • Мнения: X
Здравейте мами Simple Smile
много се чудя относно тази ваксина, за това и пускам анкетата и темата, да видя вие как мислите.
Преди да родя ходих на курсовете от списание 9 месеца, и там имаше презентация на ваксината. Спомням си, че казаха да се направи на 2 приема - първия на 6 седмици, следващия на 10 седмици.Сега разгледах и брошурата - пише, че втория прием трябва да е не по-рано от 4 седмици след първия. Такаа, обаче моята бебка е вече на 4.5 месеца. Говорих с педиатъра, и каза, че няма проблеми до 2.5 г. , може да се направи, и ми предложи единия прием да стане на 5м, а следващия на 7м (за да няма много ваксини едновременно).Но се чудя, първо ще има 2 месеца между приемите, второ, може да няма до тогава белег (нали се прави проба манту) т.е. може да и се саберат наведнъж много ваксинации, и трето, вече е голямичка беба..незнам, интересно ми евие дали сте си ваксинирали децата и ако да - кога и през какъв период? Благодаря:)

# 1
  • Мнения: 2 960

интересно ми евие дали сте си ваксинирали децата и ако да - кога и през какъв период? Благодаря:)
НЕ не сме слагали такава ваксина!!!

# 2
  • Мнения: 2 807
nikito1047, не бях чувала за тази ваксина...
Чак сега, когато видях темата отидох на Гугъл и прочетох няколко теми.

Аз НЕ бих слагала тази ваксина.  Peace
Не мисля, че е необходимо.

Естествено гласувах, че децата ми не са ваксинирани с Rotarix.

# 3
  • Мнения: 2 111
Не съм слагала  тази ваксина.
Разбрах за нея от списание за бебета,но дъщеря ми беше по-голяма от посочената възраст за първи прием и не съм се и замисляла дали да я слагам.
Нещо не ми харесва идеята на толкова малко бебе да му се слага ваксина,за която поне аз не съм чула някой да е сложил на детето си или да се препоръчва от педиатри.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз също не бих сложила тази ваксина. Всъщност сега за първи път прочетох за нея и се разтърсих из Гугъл за повече инфо. Мисля, че беше хубаво да дадеш малко повече информация за приложението и действието на ваксината.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 343
Да, ваксинирах детето си с Ротарикс,а както виждаш е доста голям.Мисля,че тази ваксина трябва да влезне в имунизационния календар на децата!

# 6
  • София
  • Мнения: 107
да, ваксинирах сина си с Ротарикс. Първия прием направихме на 8 месеца, а втория на девет.

# 7
  • Мнения: 1 919
 newsm78 мале какви работи пише из нета за тази ваксина Shocked

# 8
  • Мнения: 6 711
Да. Peace Първият прием беше на 2 месеца, ако не се лъжа, втория в четвърти месец.



newsm78 мале какви работи пише из нета за тази ваксина Shocked
Какво пише?? newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 998
Пише, че предпазва от петте най-чести форми на вируса, предлага се в 90 страни и акциите на Глаксо са се покачили след като са я пуснали. Това е информация от различни сайтове, единият от които е на съюза но българските фармацевти.
Отрицателни мнения видях само във форуми от мами, които по принцип са против ваксините и не са правили на децата си.

# 10
  • Мнения: 569
  Не, не сме слагали тази ваксина , понеже , когато разбрах за нея бяхме вече на повече от 4 месеца.
  А това е възрастта която се посочва за първата доза newsm78
  Сега може да има и друга по- нова, незнам.
   Бих я сложила ако имах възможност защото за съжаление се сдобихме с прословутия рота-вирус на 7 месеца и на никого не пожелавам този кошмар- бяхме хоспитализирани 3 пъти за 2 месеца  Cry
   Между другото ваксината не е толкова нова и е въведена в 90 страни  по света.

# 11
  • Мнения: 569
Пише, че предпазва от петте най-чести форми на вируса, предлага се в 90 страни....
iveto публикували сме едновременно Wink
nikito1047 Мисля , че би могла да сложиш и опция- "не , но бих ваксинирал/а" , какъвто е случая при нас - тоест ако не бяхме минали възрастта , а иначе не съм против ваксината...
 

# 12
# 13
  • Мнения: 991
По принцип смятам да съм доста пестелива с ваксините. За тази говорихме с нашата педиатърка. Тя е включена в препоръчителния имнунизационен календар тук (САЩ), но нашата лекарка каза, че в тяхната практика се слага само на деца, изложени на по-голям риск от заболяване по искане на родителите (например бебета, които са в т. нар. day care - понеже тука на практика няма майчинство някои майки са принудени да си дават децата от 6 седмична възраст в такива заведения и да се върнат на работа). Ваксината е сравнително нова, а това само по себе си е малко подозрително. Предполага се, че предпазва от ротавирусни инфекции, които причиняват повръщане и диария - съответно дехидратация.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 227
Не съм я слагала и не бих я сложила.

Общи условия

Активация на акаунт