Има ли ли сте подобен проблем със здравните в Англия?

  • 2 836
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Отказват да издадат на Мария рекорд бук, че са й поставили ММР ваксината. Твърдят, че такива се издават само на деца родени в кралството. Хелт визиторката щяла ДА се ОПИТА да ми намери от старите, ама не обещавала нищо. Все едно ми прави велика услуга!!! А не мога да я осткрия вече месец по телефона.
Детето ми е алергично и ако утре стане нещо заради тази ваксина недай си боже аз как ще докажа, че детето е ваксинирано при тях. Отделно ми стана супер мъчно, че ми извадиха душата да я бия тая ваксина, а сега детето ми е като някаква безотчетна единица без право на медицинска история само защото не е родена тук. Как да докажа напедиатърката в България, че сме я поставили? На добра воля и дума ли?
Разочарована съм.  #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 513
Цитат
Елфче, ами защо не я попиташ дали би записала в Българския и картон, че и е поставена ваксина?
Аз ще я питам, но това го приемам като краен вариант и ми е супер обидно. Като, че ли детето ми е втора класа човек тук, та няма право официално да бъде следено. Аз не знам на нея кеф ли ще й стане детето й да бъде следено на халваджийски тефтер.  Crossing Arms
И категорично отказвам да поставя противоменингитната ваксина. В България пък тя не се слага и това е, да ги видя тогава как ще ме убедят!

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добре де,Елфи4 ама тия тикви като са сложили на малката Елфи4ка тая ваксина в Кралството (правилно съм разбрала,нали) все някъде трябва да се отрази това,нали newsm78 Дали Ще е на бг картона и или пък в някакъв друг докимент ама ми се вижда супер несериозно  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 513
Добре де,Елфи4 ама тия тикви като са сложили на малката Елфи4ка тая ваксина в Кралството (правилно съм разбрала,нали) все някъде трябва да се отрази това,нали newsm78 Дали Ще е на бг картона и или пък в някакъв друг докимент ама ми се вижда супер несериозно  Crossing Arms
Еми никъде не са го все още, а я бихме преди 3 седмици. Само в тяхната докиментация, ама това мен не ме топли. Аз искам да мога да докажа, че детето има ваксина и именно те са ми я поставили!
 Naughty

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добре де,Елфи4 ама тия тикви като са сложили на малката Елфи4ка тая ваксина в Кралството (правилно съм разбрала,нали) все някъде трябва да се отрази това,нали newsm78 Дали Ще е на бг картона и или пък в някакъв друг докимент ама ми се вижда супер несериозно  Crossing Arms
Еми никъде не са го все още, а я бихме преди 3 седмици. Само в тяхната докиментация, ама това мен не ме топли. Аз искам да мога да докажа, че детето има ваксина и именно те са ми я поставили!
 Naughty
АбсолЮтно съм съгласна с теб:няма да им се даваШ. Гони ги до победа. Ми наистина ти утре как можеШ да докажеШ ,4е и е сложена ваксината и то то4но от тях newsm78 Ама,4е глупаци Кажи им ,4е това е непрофесионално,искай да говориШ с някой Шеф,питай ги как според тях може да се удостовери,4е на детето е поставена тази ваксина,Щом никъде не го пиШе. Досаждай им,докато не ти свърШат работа. Стискам палци Peace

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Елфче, не че гледат на детето ти като втора класа дете. Глупости!
Ами Хелт визиторката отбеляза ли си някъде, че на детето са му ударили ваксина?

Аз пък си мисля друго. Ако аз отида в БГ сега и там поставят някаква ваксина на сина ми, дали ще ми издадът Български здравен картон след като той е чужд гражданин newsm78

Не ме разбирай погрешно. Ако червените книги се дават на деца родени в Англия, явно такъв е закона и тя няма право да издаде на временно пребиваващо детенце такъв. Погледни от тяхна гледна точка как стоят нещата. Само, че тая хелт визиторка би трябвало да предложи някаква алтернатива за воденето на записки относно раазвитието на детето. Иди пак в приемния и ден и поговори с нея за алтернативи. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Мире,ами може би няма,но мисля,4е все пак Ще му отразят в английските докименти ( не знам как се казва при вас),4е му е правена тази и тази ваксина newsm78

# 6
  • Мнения: 513
Цитат
Аз пък си мисля друго. Ако аз отида в БГ сега и там поставят някаква ваксина на сина ми, дали ще ми издадът Български здравен картон след като той е чужд гражданин
Отговора ми е, АКО детето ти (моето Е тук) е здравно осигурено в България, има Джи Пи, то е ПОВЕче от длъжно да му издаде синя книжка и да нанесе ваксините в нея. Така направи моята лекарка в България преди да тръгнем насам.

# 7
  • Мнения: 513
Цитат
Ами Хелт визиторката отбеляза ли си някъде, че на детето са му ударили ваксина?

Не, не си отбеляза, защото я нямаше когато поставяхме ваксината. Сестрата я би и каза да се свържем с хелтвизиторката, която да ни издаде картон на който да се нанасят рекърдите на Мария и тя да се следи. После близо месец не можахме да се свържем с нея, остявяхме й постоянни съобщения на секретяря, тя не отговори нито веднъж. И днес мъж ми я намери и тя каза горепосоченото.

# 8
  • Мнения: 513
Цитат
Ами то в Англия, всички деца са здравно осигурени. Не се плащат отделни такси за осигуровка Sad
И по тая причина имат право да ме дискриминират, щото им ползвам безплатната здравна помощ, така ли?

# 9
  • Мнения: 1 173
Добре де,Елфи4 ама тия тикви като са сложили на малката Елфи4ка тая ваксина в Кралството (правилно съм разбрала,нали) все някъде трябва да се отрази това,нали newsm78 Дали Ще е на бг картона и или пък в някакъв друг докимент ама ми се вижда супер несериозно  Crossing Arms
Еми никъде не са го все още, а я бихме преди 3 седмици. Само в тяхната докиментация, ама това мен не ме топли. Аз искам да мога да докажа, че детето има ваксина и именно те са ми я поставили!
 Naughty

Това докторката ли ти го каза или сестрата?
Стресни ги малко и се развикай, така винаги се нагласят нещата, поне от моята практика.
Те разчитат на това, че сме чужденци и могат да си правят каквото искат.
Ако трябва, бъди и малко по-крайна.
Ще курдисат, няма страшно.

# 10
  • Мнения: 513
Цитат
Ами то в Англия, всички деца са здравно осигурени. Не се плащат отделни такси за осигуровка Sad
И по тая причина имат право да ме дискриминират, щото им ползвам безплатната здравна помощ, така ли?
Елфче, никой  не те дескриминира!!!
Просто ако това е ЗАКОНА относно червените картони те ще го спазват. Не става въпрос за дискриминация тук.
Иди на място в приемния и ден на хелт визиторката и поговорете за алтернатива.

И се успокой! Heart Eyes

Ще се успокоя едва след като се намери разрешение на проблема. Това със закона не го приемам. След като на това здравеопазване му е пределно ясно, че в тази страна има чужденци ползващи се от него би трябвало дами предложат алтернатива, а не да ми обяснява, че тепърва ще я търси. След като не могат да се преборят със закона, защо настояват ваксината да се сложи тук и я предлагат? Да настоят да си я сложа в България!
Ако утре нещо стане с детето ми? Тогава и да съм спокойна кел файда.

# 11
  • Мнения: 513
Цитат
Ами то в Англия, всички деца са здравно осигурени. Не се плащат отделни такси за осигуровка Sad
И по тая причина имат право да ме дискриминират, щото им ползвам безплатната здравна помощ, така ли?
Елфче, никой  не те дескриминира!!!
Просто ако това е ЗАКОНА относно червените картони те ще го спазват. Не става въпрос за дискриминация тук.
Иди на място в приемния и ден на хелт визиторката и поговорете за алтернатива.

И се успокой! Heart Eyes

Нищо лично към теб. Просто ми е тъпо и криво, само защото сме чужденци да ни третират така.

# 12
  • Мнения: 177
щом имаш някаква българска книжка на детето,отиваш с нея в сърджърито където е поставена ваксината и  искаш сестрата която е сложила ваксината да я запише в книжката и да се подпише.печат най-вероятно няма да то сложат,но трябва да ти запише името на ваксината,до кога е годна и кога е поставена.това е трябвало да го изискаш да го направат още като сте отишли да слагате ваксината!сега просто трябва да се тръшнеш и да кажеш че без подпис няма да напуснеш сърджърито и ако още ти се прават на интересни поискай да се видиш с някой шеф.

# 13
  • Мнения: 1 173
Просто ми е тъпо и криво, само защото сме чужденци да ни третират така.
Колкото по-бързо го осъзнаеш, толкова по-лесен ще ти стане престоя в чуждата държава.
Ключът е там, че не трябва да се съгласяваш с всичко, което ти предлагат и да изказваш винаги мнението си по въпросите.
Иди поговори отново със сестрата, ако не става с добро, почваш да искаш да говориш с началници и т.н.



# 14
Елф4е,знаеш ли мойта дащеря е родена в кралството,но аз винаги като ходя да и бият някаква ваксина освен 4е го вписват в компютъра и 4ервената книжка(здравен картон) те винаги ме карат да се подписвам на едни бланки 4е съм съгласна да я бият тая ваксина,затова можеш да си изискаш тази бланка,между другото всеки медицински център е разли4ен,но мисля 4е ако поискаш някакъв документ за доказателство те са длъжни да ти дадът,ако не си говори с GPто,ако не ще се опла4иш в кансалите,защото няма зна4ение 4е не е родена в кралството щом и правят ваксина трябва да ти дадът.Успех.

Последна редакция: вт, 28 юни 2005, 15:15 от Gala

Общи условия

Активация на акаунт