Температура!!!!

  • 2 259
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Здравейте мами. Моля ви за съвет. Знам ,че има доста изписани теми по въпроса, вярвайте прочетох около 15-тина, но не намерих точно същия проблем. Ние имаме вече 5 зъба, един вече драска и венеца е силно подут на поне още две места(според мен). Проблемът ни започна преди около 3 седмици-първо силно намали количеството храна, после започна да повръща по 2-3 пъти на ден(ние по принцип сме с рефлукс), а от началото на тази седмица-почти на всяко хранене. С педито взехме мерки(свещички и вливания ) ,за да избегнем обезводняването. Сега горе долу овладяхме повръщането, но мен ме притеснява, че в продължение на тези 2-3 седмици през ден два вдигаме темп-от 37,5 до най-много-37,9. Първо предположенията бяха ,че е от зъбите,след това горещините,накрая миналия петък й пуснахме ПКК ,която според педито е идеална. Да ама проблема с температурата си стои. Възможно ли е при положение ,че излизат няколко зъба наведнъж тази температура да се задържа толкова време? При нас се появява само сутрин и до обед вече е ок детето. Сори за объркания пост ,ама и аз вече напълно се побърках. Отгоре на всичко за тези седмици сме свалили 400 гр, а ние сме недоносени и битката е за всеки грам. Днес пак бяхме при педито.Тя се зарадва ,че почти сме овладяли повръщането и пак пуснахме ПКК. Тя ще стане следобед ,а до тогава сърцето ще ми се пръсне. Имаме и стерилна урина,която ще стане чак в понеделник. Моля ви дайте съвети и мнения. Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 547
Не е възможно Т да е от зъби. Няма такова животно. Просто когато избиват зъбите детето е с понижен имунитет и е по-лесно податливо към инфекции и вируси. Така че картината, която описваш ми мирише на мен лично на така широко разпространения в момента в София ентеровирус - типичните признаци са повръщане, разстройство и температура. Моля те намекни тази възможност на педиатърката барем се сети какво е учила.
А на детето можеш да даваш по малко Нурофен или Панадол да успокои болката във венците.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
От поста ти виждам че взимате мерки с педиатърката ти. Аз мисля, че може и вирус да е. В момента върлуват летните вируси с повръщане, температура, разстройство. Моя син го гепи единия от тези вируси. Веднага го заведох на лекар и овладяхме положението. Но не иска да яде,въпреки че не повръща. На моя приятелка детето е било така 2 седмици, въпреки лекарствата и диетата. Изчакайте да излязат изследванията и ако трябва консултирай се и с друг лекар. Принципно поддържането на температурата толкова дни ме съмнява да е от зъбите. Моята педиатърка е категорична че когато никнат зъби от тях температура не се вдига. Отслабва имунитета и всеки бацил е добре дошъл. Пепи вадеше по 4 зъба наведнъж и всеки път се разболяваше. А гледаха ли му гърлото? Да не е някоя ангина? Ако го боли няма да иска да яде и ще поддържа температура.

# 3
  • Мнения: 817
Абсолютно-няма Т от зъби, от зъбите само се понижава имунитета и децата са по податливи на заболявания.
Поискай мнението и на друг лекар освен педиатъра ви! За мен това би било задължително. А тази температура в тези граници от 37 градуса до към 38 не е за отминаване с лека ръка. Плюс това, че е продължила дълго врем.е

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Уф и ние сме във вашето положение от няколко дни ooooh! Tired

# 5
  • Мнения: 559
Така че картината, която описваш ми мирише на мен лично на така широко разпространения в момента в София ентеровирус - типичните признаци са повръщане, разстройство и температура.
И аз си мисля че е този вирус / ние също го изкарахме/, обаче ако температурата продължава вече 2-3 седмици, не знам.  Изчакай изследванията и съветът ми е да се консултираш и с друг лекар. Успех и дано детенце се оправи скоро!  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 6 604
Заради съмнения за летен вирус направихме ПКК миналия петък и всичко там е ок. Ние нямаме разстройство. Само температура-до обед,която понякога спада само с повече течности,но когато не става -с Панадол. Гърлото ни е ок,гърдичките също-на слушалка. Повръщанетоо според нея е ,защото е раздразниластомахчето,но температурата?????

# 7
  • Мнения: 2 807
p4eli4ka_maia, според мен НЕ е възможно температурата да е от зъби, както и не е нормално толкова време детето да е с повишена/висока температура.  Confused

Това, което си мисля е, че най-вероятно се касае за вирус - този, с повръщането, разстройство и температура, който най-вероятно е преминал вече (като не е задължително да има всички симптоми, за да решиш, че е същият вирус), а след това може би и някой друг (червено гърло с температура и т.н..)...
Децата, особено когато са на детски ясли/градини или имат много контакти с други деца, често карат дори и няколко вируса наведнъж...

В момента, заради зъбките, а и заради скорошно боледуване, имунната защита на организма е спаднала, което е предпоставка към по-лесно "прихващане" на други вируси.

На твое място аз бих ограничила контактите, на детето, а и моите (или който там се грижи за детето) с други деца/възрастни, дори и да изглеждат здрави...
И това така поне, докато не разберете коя е причината за тази температура, която детенцето постоянно поддържа...

Бъдете здрави!  Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много е съмнителна тази температура newsm78 Урината изследвахте ли-да няма някаква пикучна инфекция?

# 9
  • Мнения: 540
за съжеление нямам представа какво може да е . ще стискам палци всичко да е наред. пиши като излязат резултатите
 Hug Hug Hug

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Дъщеря ми имаше подобен период. В продължение на повече от месец Т й варираше между 37 и 37.5. Правихме всякакви изследвания- кръв, урина; ходихме на УНГ, детски кардиолог; правихме ехография на стомах и бъбреци... Никъде нищо не откриха  Rolling Eyes
Виж какво ще покаже стерилната урина и продължавайте да търсите причината за Т. Категорично не може да е от зъбите!

# 11
  • Мнения: 1 447
Когато дъщеря ми вадеше зъбки редовно се разболяваше и вдигаше температура.Както момичетата са ти казали тогава спада имунитета и децата са по-податливи на разболяване.Дано скоро всичко се оправи при вас.

# 12
  • Мнения: 2 960
p4eli4ka_maia, според мен НЕ е възможно температурата да е от зъби, както и не е нормално толкова време детето да е с повишена/висока температура.  Confused



 Peace

# 13
  • Мнения: 71
така , понеже казвате , че Т не може да е от зъби, нека да разкажа моя случай-първи молари ни излязоха преди около месец и беше с точно същата температура 37.3 до 37.8(няма разстройство,повръщане, даже и спадане на апетита).само температура, и то вечер.двата горни молара излязоха един след друг за 1 ден.темп изчезна.сега ни растат долните два молара, пак има температура-да не ви казвам колко изследвания правихме -ПКК(2 пъти), стерилна урина, обикновена урина, гърло-чисто(това го гледат през 2 дена)-всичко е нормално.детето е в кондиция и си бяга. за протокола е на годинка и 2 месеца

# 14
  • Мнения: 6 604
Кръвната ни картина и този път е в норма. Praynig Няма повишени утайка и левкоцити. Може би наистина се касае за някаква бактериална инфекция,която е засегнала само пикочния мехур. Казаха ми ,че при момиченца се получавало от памперсите(като гъбичките при жените ,ама не точно). Та сега чакаме понеделник и резултатите от стерилната урина.

Общи условия

Активация на акаунт