имам нужда от вашето мнение

  • 1 121
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
 Здравейте момичете, имам нужда от вашето мнение. Имам следния проблем решихме да си правим бебе и през април ходих на лекар да видим дали всичко е наред и така и беше, лекарката ме прегледа и каза, че всичко е наред, че не ми трябват никакви изследвания. Започнахме с опитите, но цикълът ми започна да закъснява стигна до 44 дни, през юни ми дойде за последно. Направих си 2 теста и те бяха отрицателни и затова отидох на лекар. За съжаление излезе, че не съм бременна. Ами даже ми постави диагноза поликистозни яйчници и малка матка и ми каза, че нямало да стане толкова лесно, ама да не са притеснявам имало и други начини и разни такива неща и ми изписа Дуфастон. Не мога да разбера ако това е толкова сериозно, нормално ли е да не ми го е казала през април, наистина ли тази диагноза е толкова сериозна, че  се налагала стимулация за да мога да забременея. Въобще каквото и да ми кажете сигурно ще ми бъде от полза, тъй- като от няколко дни чета всичко във форумите и така и не ми става ясно. Благодаря ви предварително           

# 1
  • Мнения: 1 334
Лекар,който не си помни поставените диагнози си заслужава автоматично сменяне.Не може в рамките на 2-3 месеца от "супер си,нищо ти няма" да преминеш "положението ти е мега сериозно" ooooh! Спри да посещаваш този лекар Naughty

# 2
  • Мнения: 674
И аз съм на мнението на Аня Peace

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 23:00 от audulina

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз пък не съм съгласна с вас Naughty Дори в клиниката по стерилитет, докторът ми искаше всичките си записки от предишни прегледи, защото има десетки пациентки и е тъпо да мисля, че като не ходя всяка седмица, ще помни с подробности какво ми е казал предния път Rolling Eyes
Към авторката - ПКЯ се проследява с изследване на хормони и УЗ преглед от началото на цикъла. Хормони пускала ли си, в  кой ден от цикъла ходи на преглед, защото ако е било през ЛФ, може и да е било киста на жълтото тяло. При такива кисти се изписва дуфастон Peace Разкажи по-подробно Thinking

# 4
  • Мнения: 3 294
Подкрепям Голди , ако нямаш хормони , пусни си ги на 3-5 ден от цикъла , тогава направи и преглед . И най-добре се консултирай с гинеколог ендокринолог . Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 36
Здравейте, извинявам се ако ви пиша объркано ама в главата ми е каша. Аз отидох на лекар след като изчаках най-дългия период на цикъла ми (44 дни) и 12 дни закъснение. Прегледа ме и с ваг.екограф постави ми тази диагноза и  ми изписа дуфастон за 5 дни 3 пъти по едно (имам още два дни да го пия) и след това трябвало да ми дойде. Каза ми да си направя хормонални на 2-рия ден от М. И да отида пак да ми изпише "нещо за  стимулация". Много се чудя възможно ли е преди 4 мес да ми е нямало нищо и сега нещата толкова да са зле или те не са зле, а само на мен ми звучат страшно. Пила съм 4 год. противозачатъчни, но от януари съм ги спряла и ми идваше нормално. Дали е възможно ПКЯ само този месец да имам или нещо постоянно, има ли някаква причина. В началото на годината ходих на ендокринолог и всичко си ми беше в норма с изследванията. Явно има някаква причина за влушаването. Имате ли идея дали стреса влияе  newsm78. Имам толкова въпроси в главата си сега, като ми го каза и блокирах, очаквах,че има някакъв проблем ама все пак. Има ли някаква връзка малката матка с ПКЯ?           

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
И аз имах поликистозни яйчници (още преди да водя полов живот), бяха ми изписали някакви хормонални, уж после казаха, че са изчезнали.

Нали правите разлика между кисти и поликистозност? Второто не е да има кисти, ами някакви "мехурчета" по яйчника, които се появявали често в пубертета от бурното хормонално развитие, тоест на хормонална основа. Поне аз така бях разбрала.

# 7
  • Мнения: 71
buminka, аз съм с диагноза ПКЯ и малка и обърната матка. Притесненията са излишни, проследи си хормоните и се лекувай.
На мен ми трябваха 5 години за уточняване на диагноза (ПКЯ, хипотиреоидизъм, като последното влияеше повече за стерилитета ми, защото се получаваше нарушение на всички хормони) и 1 година лечение.
Относно матката- износих бременността си без проблеми, родих нормално 5 дни след термин.
Успех ти желая!

# 8
  • Мнения: 39
Аз пък не съм съгласна с вас Naughty Дори в клиниката по стерилитет, докторът ми искаше всичките си записки от предишни прегледи, защото има десетки пациентки и е тъпо да мисля, че като не ходя всяка седмица, ще помни с подробности какво ми е казал предния път Rolling Eyes



И аз не съм съгласна с теб!Той наистина не е длъжен да помни диагнозата,но нали преглежда!За да установи някакъв проблем трябва да се опре на нещо което доказва заболяването!Диагнозите да не си ги измисля та да не може да ги помни на кой какво е казал!На видеозон може спокойно да се видят размерите на матката и дали има поликистозиняйчници!не може първия път да е нормална матката,а после да е малка и тези яйчници  за 2-3 месеца от здрави да се превърнат в поликистозин,макарче за това е по-вероятно,но за малката матка трябваше и преди това да я види!
Аз бих си сменила доктора! Peace

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 13:00 от Rali27

# 9
  • Мнения: 3 092
Aз бих потърсила и второ мнение при всички случай !
Успех ! 

# 10
  • Мнения: 3 294
buminka много често се предписва като лечение на поликистозни яйчници противозачатъчни , които ти си приемала 4 год и не са позволявали хормонален дисбаланс . Но аз лично съм против това лечение , защото резултата е временен , а именно и при теб се е получило така , минали са няколко нормални цикъла и сега имаш голямо закъснение . Гинеколога преди месеци може да не е видял нищо точно заради това и едва ли би объркал поликистозни яйчници с кисти . Когато си посетила ендокринолог и си правила изследвания пак ли си била на противозачатъчни , ако е било така , може заради това да не са дали отклонение . Дуфастона който ти е предписан е за предизвикване на М , моят съвет е да пуснеш хормони на 3-5 ден от цикъла и да ги коментираш с лекар , също те съветвам да не се наемаш на стимулация без направена цветна снимка и спермограма . Успех  Hug

# 11
  • Мнения: 1 085
Бих потърсила второ мнение. Peace

# 12
  • Мнения: 2 960
Aз бих потърсила и второ мнение при всички случай !
Успех ! 


 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 908
Задължително второ мнение Peace.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт