Не знам какво да правя, яде само хляб и лютеница

  • 2 744
  • 18
  •   1
Отговори
Не знам какво да правя, голямата ми яде само хляб, лютеница и пържени картофи, и пие АМ - Нутрилон 1 което правя и на бебето...
С триста уговорки я карам да опита само друго което съм правила за ядене, и че ако не й е вкусно няма да искам да го яде .... когато реши да опита веднага казва че не й харесва, но много рядко се съгласява да опита...
Другото което е че днес ми казва нарежи ми диня и ми давай да ям... което много ме ядоса... на 3,6г.  да й давам... нарязах и я оставих я в чинията на масата и цял ден не се докосна до нея... при това диня много обича...
Сутринта в 5ч. - ако щете вярвайте, но в 5.ч. дойде да ми каже че иска да й направя мляко като на бебето, казах й че като стане ме ще й направя, сега се спи и се обърнах на другата страна, тя по-скимтя малко дойде и се мушна до мен и заспа...
Вчера вечерта изпи 2х180гр Нутрилон защото умираше от глад...
Та така това е от 3.дена на сам, от както се върна след едномесечна почивка при бабите.
Решила съм че това което готвя за нас й давам и на нея, като не иска, няма проблем, бонбони и шоколади - нъц, казвам й че нямаме в къщи... и сега не знам... страх ме ... тя ли ще прояде или аз ще се предам с хляба и лютеницата...
Дайте идеи ако имате... да я храня аз не искам, имам бебе което храня по 100х, ако трябва след това и каката да я храня.. къде ще му излезе края... ама си мисля че тя е и голяма...
Да и голямата днес се напика 2х един път в коридора пред ВЦто, и един път на земята пред ВЦ чинията... не съм го коментирала с нея, нито единия път, мълчах си...
Просто изпълнена със съмнения за себе си  ooooh! не знам какво да правя нито пък дали това което сега правя не е грешка Confused
срам ме е за това съм анонимна

# 1
  • Мнения: 25 441
Е, от какво те е срам?
Ревнува детето, нормално е. Насочи вниманието си към него, към потвърждаване на обичта ти, към това, че вече е голяма, а не бебе. Правете заедно неща, само двете, без бебето, неща, които са характерни за големите момичета.  Wink
А за яденето - ами остави я, без да я насилваш да яде нещо друго. Колко време ще издържи да яде само лютеница, без да си поиска нещо друго? Стига да си достатъчно твърда и да демонстрираш безразличието си към хранителните ѝ предпочитания.
Детето ти крещи да му обърнеш внимание, не е виновно, че изпитва емоционален дефицит.

# 2
  • Мнения: 352
И ние бяхме така. Спри да купуваш и тя ще спре да я яде.

# 3
  • Мнения: 25 441
Защо пък да не я яде? Нищо вредно не виждам в лютеницата, не е толкова вредна, колкото колбасите или всички други ментета на истински храни, с които са пълни магазините ни.
Ще яде, ще яде и ще ѝ писне в един момент. Стига майката да не го превърне в проблем.

# 4
  • Мнения: 3 550
Чувала съм, че редица деца започват да се държат като бебета, когато се появи новия член на семейството. Това ми е обяснението за желанието да я храниш, адаптираното мляко и др. Предложенията на Как` Сийка ми се виждат разумни. Пробвай също да я привлечеш на твоя страна да ти помага за бебето.

# 5
  • Мнения: 9 814
Спокойно, временен момент e.
Не се вторачвай толкова в капризите на детето.
И нека си яде лютеницата, моето дете в продължение на половин година хапваше само филия с лютеница и таратор.

# 6
  • Мнения: 71
И аз смятам, че ревнува. Не се притеснявай. Това е период и ще отмине. Детето ми имаше период в който ядеше само кекс и кисело мляко..... после само кроасани... после само хляб и домати... докато един ден ми писна. Спря ха я подканвам да яде. Изчаках я да огладнее - ама хубаво. Да видиш - каквото и предложих - изяде го всичкото. Да са живи и здрави дечицата, пък да хапват каквото си искат! Не и се притеснявай! Но за пишкането - виж - там трябва да си поговорите.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 320
Според мен това е ревност! Ще отмине! Обръщайте и повече внимание, за да види, че не е изместена от новия член в семейството! Просто си търси внимание детето! Не виждам от какво има да се срамуваш!  Rolling Eyes

Сина ми дълго време искаше да яде само кетчуп. Аз му давах лютеницата, като го лъжех, че е кетчуп. Изяждал е по цяло бурканче на ден, дори и без хляб. В един момент му писна. Вчера дори чак го втрисаше като гледаше буркана. Имаше и период в който само сирене ядеше... Въобще не съм се претеснявала за това, че не вкусва нищо друго, все пак е по-добре от факта да не яде нищо. Отминава! По добре лютеница с хляб отколкото да яде купища шоколади и всякакъв тип такива храни.

# 8
  • Мнения: 2 197
Ако не се притесняваш толкова нещата ще се оправят по-бързо. Първо няма нищо лошо в хляба и лютеницата. Ако и се яде - нека яде. За седмица ще и омръзнат. Като не иска да яде друго - ми не се връзвай, остави я. Няма начин да умре от глад. Аз лично не бих и давала от млякото на бебето. Защо вместо това не и дадеш нормално прясно мляко, като обясниш, че бебетата и децата ядат различни неща? Тя ревнува и това е нормално, но ти си тази, която трябва да сложиш нещата в ред. По въпроса за напишкването според мен е грешка, че не си обърнала внимание. Детето го е направило съзнателно, за да предизвика реакция. А ти не си реагирала. Нали се сещаш, че това ще продължи. Мисля, че трябва да си поговориш с нея, да я попиташ защо се е изпишкала там, където много добре знае, че не трябва. Все пак диалог се води от доста ранна възраст.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
От началото на пролетта до към средара на лятото дъщеря ми ядеше само хляб с таратор... мина й.
В момента яде само спагети болонезе. Пак ще й мине...

Изобщо не се впечатлявам /вече/. Съветвам те да направиш същото. Може да заделяш на страна парите, които пестиш от храната й.  Mr. Green

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сигурно е някакъв период в растежа-сигурно скоро ще отмине

# 11
  • Мнения: 227
Детето търси вниманието,което е получавало само за него,когато е било при бабите.Ревност и внимание-това иска,дай му го,колкото и да ти е трудно. Peace

# 12
  • Мнения: 817
Търси внимание детето! Peace
Но и да яде само лютеница недей да я криеш. И аз смятам , че не е чак толкова вредна! Peace

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Поне яде нещо  Peace

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Естествено, че е ревност! Но май е болезнена...това да яде АМ  Rolling Eyes

Решението, според мен е във вниманието. Защо не си й подавала динята? Няма да се вбеби, споко.

Научи я на разни неща, с които ще се чувства наистина кака и ще е доволна, че е голяма. Черен петър да играе, да разбива яйца, да бърка обикновено мляко с какао...
Може някой път да направите сокчето на бебето заедно и после да го разделиш на 3- за бебе, за нея, за тебе...

А в това, да яде само лютеница и хляб- както е казала кака Сий- ще и писне...нашия педиатър споделяше, че до 12 г. възраст малката му дъщеря е яла само хляб и краставици. Да я видиш сега какво умно момиче и каква красавица е!

Общи условия

Активация на акаунт