смесване на различни марки боя

  • 10 050
  • 35
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
Здравейте.Имам останали три вида боя, червена.Бях с къса коса и използвах само от половината.Но сега косата ми е дълга та си мисля как да ги оползотворя.Половинките няма да ми стигнат newsm78,
та за това с имисля да ги смемя.Дали ще стане?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 746
Не ги смесвай  Naughty Може да получиш някоя опасна алергична реакция и после пак ще пишеш във форума как да си оправиш косата или скалпа.. Еднаква марка, но различен цвят може да се смесват, но различни марки боя не.

# 2
  • Мнения: 45
абсолютно подкрепям горния пост

# 3
  • Мнения: 234
 illy, наистина ли  Shocked Аз не знаех че може да стане такава реакция  ако смесваш различни видове бои. Моята фризьорка много пъти ми е смесвала бои на различни марки като ме боядисва, ама знам ли  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 4 746
illy, наистина ли  Shocked Аз не знаех че може да стане такава реакция  ако смесваш различни видове бои. Моята фризьорка много пъти ми е смесвала бои на различни марки като ме боядисва, ама знам ли  Thinking

Така знам аз  Peace Моята също ми е смесвала, но задължително една и съща марка, просто различни цветове, за да получи точния нюанс.

# 5
  • Мнения: 45
различните марки имат различно съдържание,при смесването им дозировката на определени вещества се нарушава и вероятността да възникне реакция,алергична или друга е много голяма.Никога не бива да се практикува това,освен ако фризьорката не е химик.

# 6
  • Мнения: 234
Ами не съм я питала дали е химик, може и да е  Joy Обаче наистина не знаех, вече ще имам едно наум  Wink

# 7
  • Мнения: 43
Не е хубаво да се смесват различни марки боя изобщо как го правите това ,че Ви остава боя?
Непрофесионалните бои веднъж отворени вече започват да се окисляват и губят 50% от качествата си , просто ги използвайте на момента!

# 8
  • Мнения: 45
всяка една боя веднъж отворена се окислява,професионалните издържат наистина малко повече.
Обърнете внимание ако фризьорката ви използва 100 мл бои,купуват ги именно защото боядисват няколко пъти с една и са по евтини за тях.Но на клиента никак не му е изгодно.... #2gunfire

# 9
  • Мнения: 234
Ами то на всяка боя си пише колко време след отваряне е все още годна за употреба, доколкото знам  Thinking

# 10
  • Мнения: 45
не съм виждала такава със срок на годност след отварянето,Кимбър.
Срокът на годност отбелязан върху стикерите обозначава годността им преди да са отворени

# 11
  • София
  • Мнения: 4 746
Аз пък знам, че няма никакъв проблем да се ползва след като се отвори. Даже на повечето професионални бои като са повече милилитри (тази, с която се боядисвам сега е 120 ) си пише, че са за 2 боядисвания. Все пак аз смесвам боя и оксидант, колкото ще ползвам и затварям тубичките. Не съм имала проблем.

# 12
  • Мнения: 45
къде пише illy,на стикера на български или на самата оригинална опаковка.Не вярвай много на стикерите.
Могат да се ползват но не по-дълго от месец след престоя им,даже и това е много.
Относно 100 или повече мл,се търси икономичност а не качество на боядисването.
Уважаващи себе си марки правят 60 мл бои и по изключения 90,но те са с друго предназначение.

# 13
  • Мнения: 234
не съм виждала такава със срок на годност след отварянето,Кимбър.
Срокът на годност отбелязан върху стикерите обозначава годността им преди да са отворени
Поне на тази, която аз ползвам пише, но тя е професионална  Peace За другите не мога да гарантирам.

# 14
  • Мнения: 45
пропуснах да кажа,за две боядисвания,съвсем не означава че ти можеш да я ползваш 2 пъти.Това са бои за професионална употреба и се предполага,че фризьора,който я използва има повече клиенти,така че той може да я сложи и веднага на друг клиент,или след известно,но много кратко време.

Общи условия

Активация на акаунт