Уго Силва

  • 3 161
  • 7
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 3 959
Име: Рафаел Уго Фернандес Силва
Дата на раждане: 10.05.1977, Мадрид, Испания
Професия: Актьор
Официален  … 72;йт
Уго в IMDb


Ако на някоя испаноговоряща й се занимава, може да преведе малко биография. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 301
пльос  и аз тук

ако не за друго поне ще се преброим  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 184
Ето ме и мен. Аз освен в "Хората на Пако" не съм го гледала в друг филм. Но сега ще го потърся в Замундата.

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Точно там едва ли ще има нещо друго с него. По скоро в някой испански сайт, нещо такова.

# 4
  • Мнения: 184
Да наистина няма. Значи няма шанс за нас неиспанскоговорящите да го видим в др. роля Sad

# 5
  • Мнения: 5
Чак сега я виждам тази темичка,ами освен да се залавям да превеждам биографията му. Laughing Mr. Green И аз не съм гледала други филми с него,освен Хората на Пако,иначе му знам цялата филмография,но от никъде не мога да ги изкопая тези филми.

# 6
  • Мнения: 5
Ето малко инфо от официалния му сайт,извинявам се за непохватния превод,но никога не ме е бивало да превеждам:

На 10 май 1977 година в Мадрид се ражда Рафаел Уго Фернандес Силва, по -известен като Уго Силва.
Започва да работи като ел. техник,но окуражен от своята майка,която вижда,че не е щастлив като техник,решава да се опита да сбъдне истинската си мечта-да се превърне в актьор.Както самият той казва:"Да променя сигурния си живот на техник,за да уча актьорско майсторство и да сервирам бири...Но започнах да се чувствам щастлив."
Така Уго започва да се формира като актьор в RESAD,съчетавайки ученето с уроците по пеене и китара,другата му страст,тъй като известно време свири в група Inoderm.
В края на 90-те получава възможността да участва в една тв историческа програма "Марсиански хроники",където Уго играе член на  муз. група Heavy.
Малко след това Уго става част от успешния сериал "Al salir de clase",едно истинско училище за тогавашната младеж.Известно време не взима участие в тв продукции,защото се отдава на театралното изкуство,докато не получава възможността да изиграе първата си главна роля в сериала "Пако и Вева",който не жъне очаквания успех.
2005 година е съдбоносна за младия актьор,след известно време,в което играе малки роли в киното,Уго получава ролята,която преобръща живота му завинаги-Лукас Фернандес в "Хората на Пако".През 2007 след години тежък труд излиза филмът "Пясъчен човек",където Уго е в главната роля.
Очевидно Уго е едно доста срамежливо момче,резервирано и авантюристично настроен,но с крака,здраво стъпили на земята,въпреки въртопа,в който е хвърлен,защото както той сам казва:"Аз съм си същия,другите ме виждат по различен начин!"
Личният му живот,въпреки натиска на пресата,като цяло остава загадка,но тук нас малко или много ни интересува що за актьор е,който всички обичаме във всичките му аспекти "най-доброто от доброто".

CV:

Образование:

-Театрален курс при Анхел Гутиерес, Teatro Cámara de Madrid
-Кукловодство в Teatro Cámara de Madrid и RESAD
-Курс по Драматично и-во в RESAD

Професионален опит:

    * Театър:

- 1993    Хибрит
- 1995    LAS AMISTADES PELIGROSAS ( Опасни приятелства)
- 2001/02  ATRACO A LAS TRES, реж. Esteve Ferrer

    * Кино:

- 2000      TERCA VIDA (Мизерен живот), реж. Fernando Huertas
- 2003      LADIES’ NIGHT,реж. Gabriela Tagliavini
- 2004      REINAS,(Кралици) реж. Manuel Gómez Pereira
- 2006      EL HOMBRE DE ARENA, (Пясъчен човек) реж. José Manuel González
- 2008     MENTIRAS Y GORDAS, реж.David Menkes y Alfonso Albacete,предстои премиера
- 2008     AGALLAS, реж. Samuel Martín Mateos y Andrés Luque Pérez- снима се в момента

  * Телевизия:

- 2000/01 AL SALIR DE CLASE, Tele 5
- 2002      EL COMISARIO, Tele 5
- 2004      PACO Y VEVA,  TVE реж. Pepe Pavón
- 2005/6/7  LOS HOMBRES DE PACO, реж. José Ramón Ayerra

* Дублаж:

- 2005  “LARGO DOMINGO DE NOVIAZGO"  Jean-Pierre Jeunet

 * Номинации

- 2006 Номиниран за Златна фотограма за най-добра мъжка роля в тв сериал за ролята си на Лукас Фернандес в "Хората на Пако"
- 2007 Номиниран за Златна фотограма за най-добра мъжка роля в игрален филм за ролята си на Матео в "Пясъчният човек"

# 7
  • Мнения: 184
Благодаря ти Бебчоо, както винаги си супер изчерпателана   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт