Не иска нищо освен кърма

  • 734
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,
не вярвам това да е проблем, но осеммесечния ми дундьо, който е 12 кг. и 75 см., не желае друго освен цица!!! Пробвах с доста неща от тези, които са подходящи за възрастта му, но повече от 2-3 лъжички не иска.
Притеснявам се да не направи някаква анемия, защото е доста едричък, а аз не смогвам вече на този млеконадой - на моменти направо ме е изцедил до капка и смуче ли смуче, а манджа няма-а-а. Знам, че на запад всички бебоци до годинка са основно на гърда, но....кажете, има ли причина за притеснение или да си караме така.....И вода не пие човека, а в тия жеги....От шише се давиме безумно, но това е едно на ръка - той не го и иска.... newsm78
Споделете опит...дайте акълако ми трябва  bouquet

Току що прочетох една подобна тема от друга мама с още по-голямо дете - ще прегледам и нея.

# 1
  • Мнения: 373
И моят е същият дундьо, но аз упорито съм се навила да не го оставям само на кърма.Първо защото не съм убедена,че детето ще е здраво само на кърма и второ,закщото смятам ,че тя не го засища и затова търси още и още и още.......Това, че моягт неиска да яде други храни съм сивиновна само аз, защото се подведох с късното захранване и сега както много други майки се чудя какво да правя.От два месеца насам се мъча да го храня с какво ли не и имам известен напредък.Вече започнах и по малко супички да му дава, започна постепенно да свиква с другите вкусове.Освен да ви кажа да карате бавно и постепенно, но да разнообразявате менюто друго незнам.моите убеждения са малко по-различни както казах в друга тема, затова не е нужно да ги следвате.Успех с бебока  Hug

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Май повечето бебета, които са на кърма си я предпочитат пред каквато и да е твърда храна - това са моите наблюдения, които последно време съвсем се затвърдиха.
Съвета ми е да предлагаш твърда храна, но без да се стремиш да го нахраниш с нея - колкото изяде толкова. Преди седмица отбих моя син и оттогава изяжда с охота всички манджи, просто се е превърнал в ламята Спаска, а докато сучеше ядеше символично. Това ме кара да мисля, че кърмата наистина засища дори и дете на годинка (аз си мислех, че я консумира основно за утоляване на жаждата).
А ако ви мъчат зъби съвсем е обяснимо за нескончаемото желание да суче.
Близко детенце на 1 г. и 2 м. също е 90 % на кърма, въпреки, че до скоро се хранеше горе-долу нормално, причината е следното уравнение: зъбоникнене + жега = цицомания

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Моя Мърчо до навършването на 1 годинка беше така. Сучеше на поискване(което ще рече през около 2 часа ДЕНОНОЩНО) и по няколко лъжички храна между кърменията. Към 11-тия месец започнах сутрин да му предлагам попарка, туй-онуй, следобед някаква супичка, нишесте, манджичка...но той си хапваше по 3-4 лъжички и си предпочиташе сученето.
След годинката го записах на детска кухня и на него много му хареса готвеното от леличките там, пак си сучеше като преди(разбирай, че въобще не намали броя кърмения) + 2 бурканчета храна от кухнята изяждаше.
...и така докато тръгна на ясла на 1,8 год. Там си хапва много добре денем и си сучеше през останалото време на поискване.
...и така до началото на август, когато беше изпратен на село при баба си послучай лятната ваканция.
Вече не е кърмак, но мога да ти кажа, че винаги съм се осланяла на майчинския инстинкт и никога не съм го насилвала за нищо. Сега, от позицията на времето съм ужасно доволна от себе си, че направих така и мисля, че детенцето ми се развива страхотно.
Колкото до хемоглобина - ами, не знам какво да ти кажа, аз въобще не обръщам внимание, някакси не ме интересува какво е нивото му щом детето ми се чувства добре и няма някакви здравни проблеми.
Иначе му е много нисък още по рождение, на 1 годинка му беше 92, но и моя също е много нисък и на баща му също. Така, че по този въпрос съм пас.
Едно само мога да ти кажа, хемоглобина му не се качва, нищо, че яде от 7 месеца "пълноценна" храна.

Според мен изобщо нямаш повод за притеснение!

# 4
  • Мнения: 2 807
Alexa, Мони не искаше друго освен кърма цели 11 месеца.
Има и други бебчета като вас/нас  Hug


Май повечето бебета, които са на кърма си я предпочитат пред каквато и да е твърда храна - това са моите наблюдения, които последно време съвсем се затвърдиха.
Съвета ми е да предлагаш твърда храна, но без да се стремиш да го нахраниш с нея - колкото изяде толкова.
Peace

# 5
  • Мнения: 2 111
Alexa се едно съм го писала аз,дъщеря ми не иска нищо от 2 месеца-зеленчукови,месни,каши,всичко отказва.Яде по 1 плодово пюре и от плодовете харесва само праскови и нектарини-пасирам й по 2-3 на ден.Вода пие само от лъжичка-около 100мл на ден,шише не иска да види.Лекарката пусна кръвни изследвания преди седмица,защото се съмняваше за анемия с това неядене.На 6 месеца хемоглобина беше 124,сега е 118,но другите показатели са близо до долната граница.За 1,5 месеца е качила 100 грама.Сега е 8,200кг.Не ме притеснява толкова анемията,колкото обезводняването в тези жеги.Вече 2 пъти има дъх на ацетон от устата,което е признак за обезводняване.За хранене й стига кърмата,но явно не може да замести липсата на вода.Недаването на шише го отчитам като грешка и при второ дете ще предлагам от началото за да се научи да пие.Една лекарка ми каза септември да я отбивам,за да прояде Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
уравнение: зъбоникнене + жега = цицомания
Joy Joy
точно така, и зъби ни избиват.... ooooh!
мерси момичета  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 932
И аз имам същия проблем с тая разлика , че дъщеря ми е на годинка и два месеца вече, и вместо да увеличи твърдата храна, тя все още предпочита само кърма , 90 % от храненията й на ден са кърма  Rolling Eyes, пробвах всичко пюрета - купени, домашни, от нашата храна й давам - хапва по две три лъжички и толкова, стиска устата. Иначе е жизнена, макар и само 8 .100 кг. Вече се предавам , колкото иска толкова. Но остава надеждата ми , като минат жегите да прояде повече, че вече ме е срам да казвам, че почти не яде твърда храна. А и се притеснявам , а тя си кара на кърма и хич не й пука  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 864
nellyani ти си писала за моята Никол  Laughing
Сега ще съм много по спокойна,защото не сме само ние така!  Hug

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте скъпи майки Simple Smile От доста време насам следя форума, особено когато се сблъскам с някой проблем по гледането на малката ми принцеса. Много ми помагат вашия споделен опит и препоръки. Благодаря ви от сърце! Сега искам и аз да споделя набързо, докато малката принцеса спи, защото като се събуди вече няма да мога да напиша нищо. Тя утре навършва 1 год. и 2 мес., и моята тревога е, че се изхранва 95 % само на кърма, кърми се на поискване, на 2-3 часа денонощно. На мен засега не ми пречи, не работя в момента и имам възможност да си бъда вкъщи с нея. Започнах от 6-тия месец да я свикавам на различни пюренца, бебешка храна, супички, според възрастта и. Хапваше по няколко лъжички и после отказваше категорично. Не я и насилвах. След деветия месец за около 20 дни започна да си изяжда порциите, 4 пъти на ден различно меню, като обожаваше месни зеленчукови супички и в същото време продължаваше да се кърми не по-малко от преди. Но след това започна проблема с храната. С никненето на всеки зъб започна да отказва да яде с лъжичка, първо за няколко дена, после за седмица. Постепенно започна на всяко хранене да протестира и да не иска нищо да си сложи в устата с лъжичка освен вода. Мамех я, че ще и дам вода и успявах да и сложа по някоя лъжичка в устата. Но с течение на времето започна да плюе  и да си вади от устата сложеното и още повече да отказва да се храни с лъжичка, дори и вода вече не пие с лъжичка. Пие само от чаша и евентуално от шише. Какви ли не вкусни работи и предлагам, но мека храна отказва категорично. От известно време започна да отхапва от някой плод , обикновено слива или праскова, но само толкоз. Може да си скожи в устата и малки парченца хляб, ориз и царевица. Дъвчи и гълта и само толкоз. Но се кърми винаги с голяма охота. На килограми е добре 9 кг. 300 гр., висока е, расте очевидно. Но това, което още ме тревожи е че не ака всеки ден, стигна дори до една седмица. Искам да попитам другите майки сблъскали се с подобен проблем, дали когато и израстнат зъбките отново ще прояде с лъжичка? Или до кога ще продължи този период на не-ядене. Дали когато започне да не и стига кърмата сама ще започне да иска да се храни? Благодаря ви Simple Smile

# 10
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Amrita, сигурна съъм, че щом зъбите спрат да дават такъв напор, пак ще започне лека-полека да приема твърда храна. Както при моя син, така и при познати деца наблюдавам рязко увеличаване на интереса към "другата" храна след избиването на зъб(и).

# 11
  • Мнения: 119
Моето момиче е почти на две години, в момента й избиват последните 3 кътника и ако е по цял ден с мен, ще суче на поискване твърдо често и ще забрави за каквато и да е било друга храна. Понеже се нагърбих с един проект я оставям при баба й за през целия ден. Завеждам я веднага щом стане и се виждаме с нея чак след 18 часа. Кърмата  при нас е предпочитана и засища явно, но сега като няма откъде да "тока" проявявя небивал преди интерес към всякаква друга храна. Баба й не спира да я хвали колко много е яла от всичко. Разбира се нощем компенсира пропуснатите дневни кърмения. Като я няма мама си хапва добре принцесата, в противен случай е възможно да благоволи да опита какво ядем ние, "простосмъртните", но не и да се нахрани с нашата храна  Peace
Доколкото си спомням на осем месеца моята беба също беше 90% само на кърма, с разликата, че тежеше около 8 кг. Сега тежи близо 11кг.

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 03:31 от mima kalina

# 12
  • Мнения: 99
Айде и аз да се включа в групата ви Simple Smile... Като четях постовете ви си отдъхнах! С големият си син не съм имала никога проблем на тема ядене! Той си беше лакомичък, любопитен по отношение на всякакъв вид храна и кърмен до 2г. и 3 м., нооо.... Малкият ми син сега е на 1г. и почти 3м.и от близо месец отказва да яде повече от 2-3 лъжици от храната си Rolling Eyes ... Вместо кърменията да намаляват, напоследък има едно "тотално" връщане към гърдата, почти денонощтно... Мислех си, че може би преживава тежко това че през деня съм на работа и кърменето му дава спокойствие и емоционален начин да изрази липсата ми Sad, и все пак имаше моменти в които сърцето ми се късаше като чуя от детегледачката след обедното хранене - "Пак нищо не яде!". Сигурно и нови зъбчета напират, а и може би жегата играе голяма роля?!.... Дано скоро премине този период Praynig
Да добавя само, че до преди 3 месеца не пиеше почти никаква вода, но постепенно започна да си я иска и сега изпива поне по 200 мл. дневно. Не е много, но аз и на толкова се радвам, предвид че постоянно се тревожих да не се обезводни от настъпилите горещини!

# 13
  • Мнения: 425
Ми то и моят син е така-на 7 навършени месеца да е изял 2 максимум 3 лъжички от някое пюре,а аз съм предлагала много-просто не му харесва вкуса ли консистенцията ли и аз не знам.Виж цокането му е любимо занимание LaughingДори бях пускала тема тук във форума,че се бях паникьосала,но се поуспокоих.Иначе и той е дундьо-10,300кг  76 сантиметра,ама да е жив и здрав.В момента вървим явно към педагогическо захранване,защото като предлагам късчета от нашата храна-определено проявява интерес.Лошото е че той иска сам да си държи храната  и сам да си я слага в устата,та става доста  омазано,сърди се недоволства,когато п арчето е много малко и не може да си го сложи в устата.От друга страна мен ме е страх от задавяне,ама като давах пюрета такова сърдене падаше,чак е повръщал от яд според мен.На всичкото отгоре му избиват две зъбчета отгоре,та съвсем е нервен и кисел на моменти.За водата-не ще да пие-дъвче биберона и си я пуска от устата,същото става и от тия чаши с накрайниците.С лъжичка като давам-изпива 2 лъжички и после посяга той да я хване!Въобще мъка,мъка,ама явно така му е добре.Абе както казваедна позната -няма незахранен човек-рано или късно ще прояде!

Общи условия

Активация на акаунт