Рапани

  • 8 390
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 353
Току що ми донесоха рапани и въпроса ми е как се чистят  newsm78/ Дали да ги заваря или направо сурови да се мъча да ги вадя newsm78.Моля някой да каже,че досега само съм хапвала а не съм приготвяла Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 001
Варят се в тенджера под налягане и после се чистят и се панират  Peace

# 2
  • Мнения: 1 353
Е аз четох че трябва малко да се варят ,че иначе стават жилави-добре било даже да се извадят сурови Sick.Аз ги заварих леко-излязоха без проблям Peace.Мерси все пак  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 001
Е аз четох че трябва малко да се варят ,че иначе стават жилави-добре било даже да се извадят сурови Sick.Аз ги заварих леко-излязоха без проблям Peace.Мерси все пак  bouquet  bouquet  bouquet
Ей това трябва някой да ми каже как става  Laughing
Аз лятото се гмуркам за рапани.Е,посмъртно не мога да ги извадя сурови.

# 4
  • varna
  • Мнения: 676
Рапанът е много капризен.Трябва да се внимава да не се превари или пък да не е суров,защото и в двата случая ще остане жилав.Аз лично не се наемам да го приготвям,но съм хапвала  рапан на тенекия и...си облизах пръстите.

# 5
  • Мнения: 1 353
Да се отчета -без да искам ги докарах супеееееееер.Мислех на салатка ,но ги панирах.Варих ги около 10 мин. и после само докато се зачерви панировката Hug.А как се вадят сурови хич не знам-те както бяха живи абсурд беше да започна да бъркам с нож.Докато бях в чуденка попаднах на това http://forum.nariba.com/viewtopic15779.html .Така се чистели гадинките  Sick Mr. Green

# 6
  • Мнения: 492
Рапаните се варят не повече от 5-10мин  в обикновена тенджера. Ядките се вадят сурови най-добре с вилица. За чистенето вече са дали линк.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
А знаете ли дали и къде продават рапани newsm78

# 8
  • Мнения: 5 001
А знаете ли дали и къде продават рапани newsm78
newsm78 newsm78 newsm78
Миди съм виждала,ама рапани.....
Доколкото знам ги изнасят....

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Рапаните се варят точно 2 минути. Минете ли това време, вече стават жилави и ги хвърлете по-добре.

# 10
  • Мнения: 3 641
Аз пък въобще не ги харесвам. Като гума, без всякакъв вкус Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 353
Аз пък въобще не ги харесвам. Като гума, без всякакъв вкус Rolling Eyes
Сигурно не са били сварени както трябва и за това са ти били гумени newsm78

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
А знаете ли дали и къде продават рапани newsm78
И аз се интересувам, за София  Thinking

# 13
  • Мнения: 5 462
А знаете ли дали и къде продават рапани newsm78
И аз се интересувам, за София  Thinking
В големите вериги магазини има замразени .

# 14
  • Мнения: 5 001
Видях в Пикадили( в МОЛА) на рибния щанд при замразените неща...

Общи условия

Активация на акаунт