валидност на паспорт за бебе и малко дете

  • 8 138
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
Исках да ви питам като по-опитни от мен в това отношение. Каква е валидността на международен паспорт (български) издаден на бебе? Синът ми беше малко под годинка като му направихме този паспорт, сега ни предстои пътуване до Германия през октомврии на практика той вече ще е с година по-голям от човечето на снимката. Естествено че има разлика. Трябва ли да подновявам паспорта обаче?  Спешно ми е да знам....

# 1
  • Мнения: 677
Исках да ви питам като по-опитни от мен в това отношение. Каква е валидността на международен паспорт (български) издаден на бебе? Синът ми беше малко под годинка като му направихме този паспорт, сега ни предстои пътуване до Германия през октомврии на практика той вече ще е с година по-голям от човечето на снимката. Естествено че има разлика. Трябва ли да подновявам паспорта обаче?  Спешно ми е да знам....

На практика не би трябвало да се подновява, ние сме пътували с бебешка снимка до изтичане на срока на паспорта. Мисля, че ще е най-добре да се обадиш на летището и да поискаш инфо от гранична полиция.

Нещо друго да вметна, може да е нововъведение, или пък стара практика?!
На излизане от страната ми искаха да покажа акт за  раждане, защото фамилията ми е различна от тази на съпруга и децата. Такива съответно не носехме в себе си и буквално ни отказаха да ни пуснат да излезем. Добре че не гонехме самолет, защото проверката, която направиха, траела според техни думи от 2 до 6 часа. На летището обаче бях подготвена като ми ги поискаха . Simple Smile
Това изискване не важало, ако се пътува с чужди паспорти, но пък било задължително като БГ граждани да влизаме и излизаме с българските документи!?

Приятно ми стана, че се следи внимателно напускането на децата.

# 2
  • Мнения: 239
Паспорта е валиден zа валидността, която пиШе в него. Моята дъЩеря не е с български паспорт, но тукаШните ги правят с валидност 1 година zа бебе, а 2-рия вече беШе с валидност 4 години (снимката определено не беШе актуална в края на периода).
Наистина най-добре превери в паспортна служба, но ако оЩе е валиден не би трябвало да имате никакви проблеми.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Валидността на паспортите на синът ми и на дъщеря ми е 5г-издадени са във БГ

# 4
  • Мнения: 4 111
Не трябва да го подновяваш.

# 5
  • Мнения: 3 880
Каква е валидността на международен паспорт (български) издаден на бебе?
Най-лесно и сигурно е да отвориш паспорта на детето и да погледнеш какво пише под "дата на валидност", до тази дата си е валиден и може да се ползва нормално Peace
А и една година не е чак толкова фрапираща разлика Wink Ела да видиш моята, скоро ще стане на 5 и има коса до кръста, а още си пътува с бебешкия паспорт и гологлавата снимка Simple Smile

# 6
  • Мнения: 27 524
5 годиниPeace
Паспортът на синът ми е правен на 2 месеца като беше, още си пътува с него без проблем  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 139
А ние не сме й изкарали български паспорт и на летището малко ни забавиха докато ни пуснат да излезем от страната. Оказа се, че само акта за раждане не бил достатъчно доказателство, че детето е И български гражданин и следователно като чужд гражданин, тя не можело да стои в страната повече от три месеца. От това пък следвало, че през останалото време-9 месеца- тя е била нелегално в България  Crazy
Следващия път непременно трябва да й изкарам бълг, паспорт и самата аз трябва да си изкарам бълг.документи, защото моите ги откраднаха заедно с протмонето, деня преди полета.
Дано на влизане в България да не ми поискат личната карта.

Общи условия

Активация на акаунт