за мамите които живеят със свекървите

  • 10 923
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте!
Много ми интересно как се справяте със съжителството със свекървите. Аз живея в семейството на моя приятел (скоро съпруг)  married още преди да си направим бебето и както изглежда ще останем там и след неговото раждане (надявам се не за дълго). Майка му по принцип много ме харесва,но... аз все пак не съм си удома и тя съответно много ни се меси.Не й харесват имената които ми допадат на мен за бебчето,не й харесва цвета в който искам да боядисаме стаята,при всеки наш спор ни предупреждава да не се караме за глупости (при условие,че даже не знае за какво се караме).Дори сега за сватбата само повтаря,че ние трябва да си я подготвим,ако кажа че нещо което тя е харесала не ми допада,се сърди и само ми говори как трябвало да бъде.... smile3514 не издържам,а и мужо не си отваря устата,а аз нищо немога да кажа.
Дори и за хигиената не си допадаме,предполагам че е нормално при две момчета,ама чак пък толкова...
Помогнете ми моля ви newsm45 newsm17
Знам че всичко това звучи като глупави оплаквания,но няма с кой да споделя и нямам подкрепа от никъде  smile3518

# 1
  • Мнения: 3 621
Мама Деси, не се оставяй да ти се налагат, особено за бебето, всички решения относно него че и сватбата ви трябва да вземете само ти и мъжа ти
П.П. Темата ти е за друг под форум

# 2
  • Мнения: 9 776
Бегай от свекървата при първа възможност  Peace.

# 3
  • Мнения: 3 453
Бегай от свекървата при първа възможност  Peace.

   Мдаааа не губи време!След сватбата още ще загрубее играта, ако до тогава не се се изпокарали Wink В никакъв случай не оставайте да живеете там Naughty

# 4
  • Мнения: 678
Кофти ситуация  Thinking Аз също живея със свекърите ни в една къща, но пък съм жакта-праста и си казвам каквото си мисля, или ако не искам да кажа нещо директно, намирам начина - чрез трето лице и т.н., така че да се знае моето мнение какво е.
От друга страна аз имам силата, че ако не ми харесва винаги мога да отида при мама и тате - при теб не знам как стои въпроса в това отношение.
Но свекърва ти е права за едно - не се карайте за глупости с мъжа ти, или за каквото и да е пред нея  Peace

# 5
  • Мнения: 4 290
Но свекърва ти е права за едно - не се карайте за глупости с мъжа ти, или за каквото и да е пред нея  Peace
Бе то си е тяхна работа дали ще се карат или няма! От къде на къде ще им се бърка?
Но пък те сами са си виновни, защото са се примирили, че трябва да живеят с неговите родители. В чуждия дом малко трудно може да имаш думата за каквото и да било. Съвет не мога да дам, освен да отчая авторката, че според статистиката ще става и по-зле.
Разбира се, винаги има изключения от правилото. Пожелавам и техния случай да е такъв.  Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Деси,говори с мъжа ти.Не е редно да е безучастен в тази ситуация.Трябва да е на твоя страна и да опонира на майка си.

Ти също може да проведеш един спокоен разговор със свекърва ти.

Момичетата са прави колкота по-скоро се изнесете,толкова по-добре за теб.Ако се налага да останете,трябва да си извоюваш своя територия и свекървата да не ти меси.

Пожелавам ти да не си тровиш повече нервите и успешна развръзка на ситуацията.

# 7
  • Мнения: 109
Зависи какво разбираш под "меси".Почти няма човек (още повече жена),който да не смята своя вкус за уникален и неповторим.А за да не се терзаете просто се изнесете от апартамента.Доста по трудно ще ви е ,но никой няма да ви се меси.

# 8
  • Мнения: 9 776
След сватбата нещата ще се влошат, но като се роди детето, ще станат трагични. Личен опит.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Бягай по възможност по-бързо и надалече. Като дойде бебето положението ще стане нетърпимо. Аз при положение, че не живея с моята свекърва си влоших много отношенията с нея само от идванията й вкъщи, когато се роди сина ми, та не ми се мисли ако бяхме под едни покрив и постоянно да трябваше да й слушам напътствията  Crazy. За жалост всичко това рефлектира върху отношенията с половинката.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 10:50 от riri_tol

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Свекървите и останалите гадни твари се обсъждат тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=3.0

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бегай от свекървата при първа възможност  Peace.
и моя съвет е такъв Naughty
С мой та не живеем заедно \имаме етаж от къщата при нея\, уж се харесваме взаимно, не ни се меси в съвместния живот, но това не попречи да отида за 10дена там, за да си видят внучето и да се изпокараме Tired
Пък да ти се меси за името.....просто нямам коментар, не отстъпвай и не позволявай да те правят на маймуна Crossing Arms

П.П. Не забравяй все пак, че сега и хормоните в теб бушуват Wink

# 12
  • Мнения: 9 776
И за отношенията с половинката някой спомена. Не може да не рефлектира. Това май е най-лошото от всичко.

# 13
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Абсолютно трябва да се опиташ да поставиш нещата на мястото им.Постави граница,която свеки да не преминава....ако можеш обаче. Основния фактор е позицията на мъжа ти,ако той се прави ,че не забелязва или просто чака бурята да премине тогава според мен си го закъсала.Ще става все по-зле.

# 14
  • Мнения: 804
Не бих допуснала да ми се месят, приемам съвети и ако са добри ги прилагам. За щастие свеки дава предложения,но знае, че крайното решение си е наше. НО ние живеем в различни градове. Сега е вкъщи и ще гледа детето около месец, за което съм й много благодарна.
Щом си в нейния дом за жалост НЕ МОЖЕШ ДА ИМАШ ПРЕТЕНЦИИ. Ако караш мъжа ти да се кара с нея заради теб, нищо положително няма да излезе. А ако я оставиш да ръководи нещата, живота ти ще е кошмар - Параграф 22. Мислиш си, че сега имате различия, ооо това е нищо само почакай да се роди детето и ще ти се иска ти да не си се раждала никога. Ще се окажеш сама срещу всички и все ти ще си крива и виновна. По-добре излезте на квартира с цената на безброи лишения. Иначе се примири, че ти си само инкубатор в който расте внучето, а после ще бъдеш бавачката, която ще трябва да отглежда детето според нейните разбирания. В нея са и ножа и хляба  ooooh!
Дано имате възможност да се отделите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт