ановулаторени цикли - 4 подред ?!?!

  • 2 128
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравеите отскоро чета какво пише във форума по въпроса със зачатието , защото от 9 месеца се опитвам да забременея ...
значи ще ви разкажа накратко моята история и след това ще ви питам Wink
Аз приемах противозачатъчни една година и един месец, 1 октомври миналата година беше първия ми ден без противозачатъчни
Та оттогава се започна правенето Simple Smile
първите два месеца всичко беше нормално, цикъла ми доиде на 28 ия ден все едно , 4е си взимах хапчетата, след това обаче, се появиха леки болки от двете страни на корема ниско, според мен бяха яичниците, започнах да ходя на генеколог, които ми каза , че било нормално по време на овулация да имам леки болки
Освен това цикъла се обърка идваше ми ту късно ту на 21 ден !
През февруари цикъла ми закъсня с 15 дни отидох на друг генеколог, защото и двата теста за бременост, които направих бяха отрицателни. Тои ми каза, че лигавицата на матката била дебела, че не съм имала овулация този месец и да чакам менструацията и след това да доида на 14 ден за да проверим дали имам фоликул ... отидох през април, маи, юни - овулация нямаше !! Поисках 100 пъти да ме прати на тест за хормони, а тои каза , 4е нямало смисъл !!!! каза, 4е ако и през юли няма нищо ще ми предпише някакъв стимулант за овулацията!
Та въпросите ми са ?
1. нормално ли е това толкова месеци без овулация
2. дали това не се дължи на противозачатъчните, които съм взимала
3. ако ми предпише хапчета за стимулиране на овулацията, те ако са на хорманална основа, няма ли още повече да ми разбъркат циклите ?
4. в дните около мензиса чувствам напрейение в зърната на гърдите, това говорили ви нещо ?

мерси много предварително, ще се радвам много на всякакви отговори,
това ми е първия пост, ако е пускано преди нещо подобно , насочетеме за да прочета

целувки и успех на всички бъдещи мами Simple Smile 

# 1
  • Мнения: 9 063
Миличка,здравей Hug
Значи,доста добре си описала проблема си,дано скроо се включат повече момичета и да отговорят на въпросите ти.Според мен,доколкото съм чела досега,мисля че:
1.Не е нормално да имаш толкова последователни ановулаторни цикли,това е знак че нямаш овулация,което обаче се коригира и затова не се притеснявай.
2.Не мисля че е от противозачатъчните,верно че объркват хормоните,но скоро след като ги спреш всичко се нормализира.Много момичета тук са пили,след това всичко е било ок.
3.Хапчетата които се предписват за предизвикване на овулация-доколкото знам Клостилбегит-са на хормонална основа разбира се,но не мисля че ти объркват цикъла,просто влияят на овулацията.
4.Това с болките в гърдите е характерно,така че за него не е притеснявай.
Може да отскочиш и в съседния форум Проблемно забременяване,където можеш да намериш компетентно мнение по всичките ти въпроси.Успех мила,не с епритеснявай,мисля че най важното е да намериш лекар специалист в тази област,а не просто гинеколог.Не всеки се занимава с този тип проблеми.

# 2
  • Мнения: 7 718
Аз дълго време пих противозачатъчни. Като ги спрях забременях на втория месец.
Мисля, че имаш хормонални проблеми и трбява да се изследват хормоните.

# 3
  • Мнения: 252
Здравеите ,
благодаря ви Стефани и Лали   Hug
маи наистина обърках темите нали съм новачка  Wink
сега в понеделник ще ходя пак на генеколог, тогава ми е 13 ден, дано този път да не е ановулаторен цикъл, а и пак ще го питам за тест на кръвта ...

много целувки на всички  Heart Eyes

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Абе пусни си едни хормони да ти изследват. Твоят гинеколог работи ли със здравната каса? Ако да, настоявай да ти даде направление. Ако не - вземи си направление от джипито за гинеколог, а той да ти даде за хормони. С направление "удоволствието" ти излиза по 1,50 лв за джипито и гинеколога и около 2 лв за кръвта общо 5 лв. Без направление някъде над 120 лв. Само че първите се правят на 3-5 ден от цикъла, така че ще трябва да изчакаш следващия цикъл.
Всеки случай мойта лична препоръка е да си изследваш хормоните преди да почнете стимулация, сигурно ще ме подкрепят и други по този въпрос.

# 5
  • Мнения: 288
Искаше ми се да те утеша като споделя, че нещата са поправими. Все пак Клостила е за стимулация до овулиране. Само че като си спомням Никойлай ГЕнов как ме стимулира мен непрофесионално, по-добре не бързай. Натъпка ме с Клостил, после разбрах че след 3-тата опаковка се почива задължително. Не ми предписа Дуфастон и накрая се получи една...още се възстановявам.
Така че не бързай ми беше думата и си намери читав лекар за стимулация.
Нищо че аз бях при ендокринолог...

# 6
  • Мнения: 252
да така ще направя накрая, защотo малко ми е притеснено, ще искам направление от джипито за хормоните !!!
този лекар при когото ходя незнам дали работи със здравната, всеки път си си плащам за прегледа по 30 лева...   Cry

ще пиша след прегледа, да споделя какво е станало   Wink


# 7
  • Мнения: 1 419
Мен в момента ме стимулират, но това е първи месец, така че още е рано да ти кажа дали е добре или не - мога да ти пратя на ЛС координатите на лекарката при която ходя - помогнала е на доста хора, надявам се и на мен  newsm78
При който и да ходиш, само две основни неща следвай - задавай въпроси защо трябва да пиеш определеното лекарство и с какво се очаква да ти помогне; и чети задължително всички инструкции на лекарствата, които ти предписват - на Клостолбегита си пише, че не се пие повече от три поредни цикъла без почивка...

# 8
  • Мнения: 252
здравейте отново Simple Smile
пиша ви за да споделя с вас резултатите от теста ми за хормони, които най-накрая лекарят ми предписа да направя

В общи линии се разбра , че имам много високо ниво на хормона пролактин 556.2 µлУ/мл , стандартните стойности за този хормон са 72-511µлУ/мл
лекарят ми предписа някакви таблетки 8 по една на седмица, не мога да разчета рецептата за името им Sad
малко съм притеснена от това каква може да е причината този хормон да ми е висок ..
 Cry

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Зия , а спазила ли си правилата преди изследването на пролактина ?

# 10
  • Мнения: 3 154
Зия, от мен съвет - излседвай пак пролактина. 24 часа преди това не трябва да са пипани гърдите ти, да не си се натоварвала физически и да си постояла седнала или легнала ок. 30 мин. преди да ти вземат кръв.
И аз като изследвах моите хормони пролактина излезе 640 при горна граница 511, предписаха ми лекарство, обаче момичетата от Зачатие ме посъветваха пак да си пусна излесване като спазя изискванията и ето ти на пролактин 340 Mr. Green
Успех!

# 11
  • Мнения: 252
ами взеха ми кръв рано сутринта, бях мнго спокойна и нищо не бях яла.
Не съм си пипала гърдите , нито зърната...
Както споменах в първия пост усещам дразнене в зърната, дори и сега докато пиша, някак си са настръхнали, не ги пипам нищо не правя , но ме сърбят леко иначе гърдите не ме болят. И това е от февруари месец , когато запръв път го почуствах ми закъсняваше 2 седмици и помислих , че съм бременна , но не беше така ...
Може наистина да имам проблеми с тоя хормон ...
Прочетох в зачатие, че жените взимали противозачатъцхни често, след спирането, страдат от това
надявам се да не е нещо по-сериозна рак и такиви ми ти глупости, другият месец пак ще ми правят тест ...
дано има добър резултат, след лекарството и най-после имам овулация  Praynig
целувки на всички  Hug

# 12
  • Мнения: 856
Докато четох тази тема, разсъждавах по някои върпоси, които не са свързани с ановулацията, но имат отношение към пролактина и овулацията, та ми се иска да ви питам за мнение. Много момичета, вклучително и аз, споделят че цикъла  им е станал по-променлив откакто са започнали бебеправенето. Сега като чета колко лесно се повлиява пролактина от лубовните ласки по гърдите, си мисля дали не е възможно овуто да се мести с по 2-3 дни точно заради повишаване на прокалтина, в резултат от по-интезнизните ни лубовни игри точно по това време.  Май много замотано го написах, но дано да сте ме разбрали.
Идеята ми е следната - повече лубовни ласки водят до повишен пролактин, а той пък до забавяне на овуто.
Сигурно нещата не са толкова прости, но винаги съм се питала защо цикъла ми вече не така редовен, а има толеранс от 4-5 дни. Не съм и много запозната с хормоните, та се надявам на някои с повече опит да сподели мнение.

Последна редакция: ср, 06 юли 2005, 11:14 от Mur

# 13
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз си задавам същия въпрос!  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 419
И аз сутринта си мислех по този въпрос, но от обратната страна - предполагам, цхе 95% от вас носят сутиени - че това си е голяяям допир до гърдите и зърната  Shocked - това означава ли, че пролактина се влияе и от това?  Shocked
Според мен не може да е толкова чувствителна тая работа  Crossing Arms

Но това, което Мур казва е интересно разсъждение, определено - аз също от много време се опитвам да си обясня разбития си цикъл откакто бебеправим - но според мен това би обяснило една малка част само  Sad

Общи условия

Активация на акаунт