бромокриптин

  • 751
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Момичета, знам че тука има много такива теми и повечето съм ги чела, но ви моля поне една от вас да ми отговори. Изписаха ми бромокриптин за спиране на кърмата - работата е там, че аз нямам кърма, а само секрет (гърдите "сълзят" изключително слабо).  Но док каза, че ако почувствам тежест в гърдите да изцедя до край. Но тука съм чела мнения, че изобщо не трябва да се пипа, а и тези хапчета не са особено ефикасни. Сега ме е страх да ги започна, защото ако почувствам тежест не знам как да постъпя. Объркана съм! Споделих с док, че мненията за тези хапчета са, че не дават резултат на 100%, но тя каза, че нищо не ми пречи да опитам #Crazy newsm78

# 1
  • Мнения: 2 197
След като само ти сълзят гърдите изобщо не започвай хапчетата. Просто изчакай една седмица и само ако се напълнят много и наистина чувстваш тежест започни хапчета. Принципно изпомпването стимулира производството на мляко. Така че пробвай така без хапчета. Твоя доктор не е трябвало въобще да ти изписва медикаменти или поне те трябва да са в краен случай. Поне когато моята кърма започна да намалява лекарката ми каза точно това: ако не спре от само себе си (както всъщност стана) в краен случай да взема хапчета, но наистина в краен случай.

# 2
  • Мнения: 3 621
Споделих с док, че мненията за тези хапчета са, че не дават резултат на 100%, но тя каза, че нищо не ми пречи да опитам #Crazy newsm78
doh doh doh днес май цял ден чета тъпи изказвания на доктори, понякога има чувството че тук във форума има доста по-компетентни мнения от техните, ако не беше толкова жалко щеше да е смешно
Сега по темата, за спиране на кърма аз пих Достинекс, с 2 или 3 хапчета си решаваш проблема, казват че сега това е най-доброто на пазара, през март двете хапчета струваха около 20 лв
А и нищо не ти пречи да се посъветваш и с друг лекар

# 3
  • Мнения: 518
След като само ти сълзят гърдите изобщо не започвай хапчетата. Просто изчакай една седмица и само ако се напълнят много и наистина чувстваш тежест започни хапчета. Принципно изпомпването стимулира производството на мляко. Така че пробвай така без хапчета. Твоя доктор не е трябвало въобще да ти изписва медикаменти или поне те трябва да са в краен случай. Поне когато моята кърма започна да намалява лекарката ми каза точно това: ако не спре от само себе си (както всъщност стана) в краен случай да взема хапчета, но наистина в краен случай.
И аз мислех да не ги почвам, но ме е страх, че няма да спре на 100% и ще си сълзят доста дълго. На теб за колко време ти спря и напълно ли спря? Аз преди в продължение на 1 мес. давах по един път гърдите на бебето, но от пет дни изобщо не съм давала и не усещам напрежение.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Кърмата ми спря от само себе си, не съм пила никакви лекарства. Някъде на третия ден почувствах напрежение в гърдите и ги изцедих, но съвсем малко, колкото да не са напрегнати. Повече не ми се наложи да ги изцеждам. Моят съвет е да се посъветваш и с друг лекар, макар, че личния ми опит показва, че повечето са си плюли в устите, казват едно и също, като роботи и хич не се замислят, че лекарствата колкото помагат, толкова и вредят и трябва да се изписват само в краен случай.

# 5
  • Мнения: 1 745
аз не бих пила хапчета на твое място, ако много ти се напрегнат гърдите, изцеди съвсем малко, колкото да облекчиш, не цеди много, за да не стимулираш лактация...можеш да зададеш въпроси в кърмаческия, там биха ти дали компетентни съвети  Hug

# 6
  • Мнения: 2 807
След като само ти сълзят гърдите изобщо не започвай хапчетата.

Това е и моят съвет  Peace

# 7
  • Мнения: 518
аз не бих пила хапчета на твое място, ако много ти се напрегнат гърдите, изцеди съвсем малко, колкото да облекчиш, не цеди много, за да не стимулираш лактация...можеш да зададеш въпроси в кърмаческия, там биха ти дали компетентни съвети  Hug
Аз напрежение не съм чувствала от повече от 1 месец.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Заповядай нещо, което ще ти е от полза да знаеш. Има важни съвети, които лично аз ги спазих и се справих без хапчета. Успех   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 374
Прости,обаче изказването на твоята лекарка е много безпочвено и лишено от всякакъв смисъл.Не съм фен на подобни изказвания.........както и на хапчетата за спиране на кърмата,имат страшно много странични ефекти(казвам ти го от личен опит),и най-важното-ти нямаш нужда от подобни хапчета,изобщо не ги използвай- просто съвет! Peace

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като вече 5 дена не усещаш никакво напрежение, няма и да усетиш Laughing От хапчета изобщо няма нужда в такива ситуации при практически спряла кърма - нито е проблем това, че гърдите ще отделят по някоя капка още месеци наред (може и година) при стискане, особено малко преди менструацията. Това е абсолютно нормално и не се третира с медикаменти, тъй като не причинява проблем.

# 11
  • Мнения: 306
И аз мисля, че нямаш нужда от хапчета. На практика кърмата ти е спряла, или поне аз така разбирам, след като казаш, че само сълзиш. Едва ли сълзенето ще ти докара напрежение в гърдите.
Иначе аз спрях кърмата след 6 месечно цедене с достинекс, 2 хапчета по половинка сутрин и вечер. Имах доста кърма, но я изцеждах всеки път когатоп се напрегнат гърдите след като бях започнала хапчетата. Не трябва да оставяш гърдите ти да се напрягат и да стават на бучки, кой каквото ще да си говори. С достинекса даваш команда за спиране на кърмата, и да се цедиш и да не се цедиш, ще спре...в единия случай обаче доста болезнено и с възможни сериозни усложнения...
Успех Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма нужда от хапчета

Общи условия

Активация на акаунт