Испания - кой е най-добрият район за живеене?

  • 10 079
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, мами в Испания! Моля ви за препоръка и мнения по следния въпрос - ако имахте възможност да си купите имот в Испания, в кой точно район бихте се заселили? Къде според вас е най-доброто място за семейство с две деца, с оглед на това, да не е прекалено горещо, да има добри комуникации, училища, въобще, районът да е благоустроен и имотите да не са прекалено скъпи. Харесва ли ви северна Испания за тази цел (Астуриас например)?
Благодаря!




(П.П. Забравих да напиша, че съм живяла за кратко в близост до Мадрид, но този район го изключвам по лични съображения.)

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 17:27 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 3 098
На тези си въпроси ще полу4иш толкова разли4на информация,4е накрая ще се 4удиш какво да предприемеш.

Да,харесва ми ужасно много северна Испания.Комунидатите Кантабриа,Паис Баско,Галисия...но тук в нашият град_Валенсия си имаме много испанци оттам.Заради финансовата 4аст,казват 4е там не са добре заплатени и няма толкова работа.

Ние заради това избрахме Валенсия(град),купихме имот тук,тогава цените бяха 3 пъти по_ниски от Барселона например.Имаме вси4ко,за да ни е максимално улеснен живота,но пък климата те убива бавно,но сигурно.За децата,колкото и у4илища в района да има,не е гаранция,4е ще са там.До нас има 5 големи у4илища,но дъщеря ми е записана в съседен квартал.
Друго,ако искаш да живееш в добра зона,комуникирана с вси4ко,апартамента да е на ниво,то трябва да платиш по_висока цена.И обратно,колкото по_не я бива зоната,толкова са по_евтини жилищата.

# 2
  • Мнения: 1 248
Астуриас от гледна точка на климат е супер.  Peace
За избор на местоживеене, трябва да кажеш кое е важно за теб- да е голям град, да е море...планина...разликата е огромна. Thinking
 А и възможностите за работа не бива да оставяш на последно място, така че зависи съпруга ти с какво се занимава.  Wink

# 3
  • Мнения: 52
Живея в астуриас и с нищо не си я сменям.Климата е много приятен лятото не е много горещо и зимата не е студено.Има си море и планина.Спокоино е няма много емигранти и за училище няма никакъв проблем ще си учат в района където живеете и се интегрират бързо децата.Това за имотите дали са по евтени или по скъпи не мога да ти отговоря не съм запозната какви са зените в другите райони.Един апартамент струва около 180 000 но зависи от зоната.Трудно е за работа но сега с тази криза е навсякъде така.Желая ти късмет и да вземеш най доброто решение   bouquet

# 4
  • Мнения: X
Благодаря много за отговорите! Понеже не познавам добре северните части на Испания, Астуриас или Кантабрия е за предпочитане? Искаме да си купим малка къща близо до морето, в хубав и тих район, на поносима цена.

В този сайт прочетох, че ми трябва идентификационен номер за чужденец, за да си купя имот в Испания. Аз имам испанска лична карта за резиденция, която изтича догодина, а може би точно това е необходимият документ. Възможно ли е да си я подновя, при условие, че вече от 3 години не живея в Испания? Как точно да го направя?

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 12:55 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 191
В общи линии (разбира се с изключения) колкото по- на север: по-добре и колкото по- на юг: по-зле. Това що се отнася до климат, до възможности за работа, до заплати. Иначе цените и наемите на апартаменти са по-евтини на юг и са най-скъпи в Мадрид, Барселона и Паис Баско. Колкото по на юг: толкова повече имигранти(най-вече мароканци, потекла от мароканци и африканци) и испански цигани.
Виждам, че искаш къщата ти да е близо до морето и да е на север. Не ти препоръчвам в никакъв случай Галисия: най-бедната комунидад в Испания и най-лошия климат: все вали. Не ти препоръчвам Паис Баско, заради куп причини, една от тях тероризма. Не мога да ти препоръчам нито една от двете области, които посочваш. Най-добре е да потърсиш информация в интернет за тях, но освен да избереш областта е много важно да избереш и града. Винаги има разлика дали живееш в голям град, в малко селище или средно голям град.
Относно NIE-то, да това идентификационният ти номер, намира се в документът за резиденция, който имаш, НО според новите закони трябва да се регистрираш като гражданка на ЕС, издават ти един лист, и с него и личната ти карта или паспорт ще се идентифицираш от тук нататък.

# 6
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако 6те купува6 ке6 ок
 но ако 6те  го прави6 с ипотека, е малко сложно..... в смисъл 5е напоследък се отпускат стра6но трудно....
виж какви са цените и си прецени, калкулирай поне 20 000 евро отгоре за нотариалната заверка(ако 6те ползва6 услугите на агенция  цената се увели4ава....

# 7
  • Мнения: X
DiMostoles, благодаря ти много. Намислили сме да се поразходим пролетта из северна Испания на оглед. Аз съм ходила на море в Астуриас и много ми хареса, също така прескочихме и до Пикос де Еуропа (Кавадонга) - страшна красота. Но нямам представа как е за живеене. В Южна Испания не бих живяла - жегата е ужасяваща.

# 8
  • Мнения: 191
Ами да, огледайте, съберете информация. Имай впредвид, че заради кризата тук, цените на апартаментите малко паднаха(няма купувачи), а и се очаква още да паднат. За ипотеките е права SL, защото вече банките дават все по-трудно кредити, прекалено много задлъжняли към тях има.
По принцип стандартът в области Астуриас, Кантабрия, Наварра е добър, но първо се ориентирайте към област, а след това изберете град. По принцип по-големите градове са по-скъпи, но пък и дават повече възможности.

# 9
  • Мнения: 52
 DiMostoles  и тук в астуриас има градове

# 10
  • Мнения: 191
DiMostoles  и тук в астуриас има градове

Не можах да разбера..?  newsm78 Кой казва, че в Астуриас няма градове?

Общи условия

Активация на акаунт