За люшкането в количка, за да заспи

  • 1 901
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Здравейте, мами! Много ни е проблемно заспиването, без люшкане в количката не става. Всъщност първите месеци заспиваше само на ръце, а вечер гошкане + един час рев. Успяхме да заменим люшкането на ръце с люшкане в количка през деня, а вечер я люшкаме в легълцето. Който е минал по този път може ли да ми даде някакви свежи идеи за отучване от люшкането? Които обаче да не включват оставяне да се нареве, защото моята щерка е много способна в това отношение и затова никога не я оставям да плаче. Направо се захласва, много е гадно... Сега всъщност вечер заспива най-лесно, но през деня пада яко кламбичкане. Ако я оставя или почва да реве, или, ако е в по-добро настроение, зяпа някъде и не заспива, а накрая й доскучава и пак започва да реве. Ами това е положението...

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 155
Аз ти препоръчвам СЛИНГ! Въпрос на вътрешно усещане е обаче. Детенцето ти е такова. Замисляла ли си се, защо за бога са ни тия колички, креватчета и хилади вещории Mr. Green Аз така се справи с безпокоиството на своето бебе! Peace Но трябва да ти допадне идеята и да не се плашиш, че сте "извън стандарта", защото подобни мнения при мен заваляха!
 Hug Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами не виждам защо трябва да се "приспива" детето, особено през деня. Ако не й се спи - да не спи, да се забавлява, вечерта таман по-лесно ще заспи.

# 4
  • Мнения: 543
Ами защото всъщност й се спи - търка очите, прозява се, мрънка. Ама не знае как да заспи...

# 5
  • Мнения: 396
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes

Люлях една година.
Като имаш предвид , че когато ни омаля люлката и кошарата не беше люлееща се научих да я люлея на краката си - както бабите едно време и така поне ръцете ми бяха свободни за ръчна работа докато се приспим...
Тя всъщност баба ми ме научи на тоя номер.
После стана така , че взе да прескача спанета и като и се доспеше беше толкова уморена, че нямаше нужда от люлеене!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние се клатехме в количка до началото на 4-ти месец.Постепенно започнах да не я люшкам докато напълно заспи,а я оставях когато започне да се унася.Винаги обаче започвах приспиването,когато беше ясно,че й се спи адски много,иначе номерът не минава.Та постепенно започнах да я клатя все по-малко и я оставях сама на все по-ранен етап от заспиването.Така свикна да се унася сама и без люшкане.Тогава се прехвърлихме вече и на спане в детско креватче.Целият процес продължи около месец.Отначало с дневните спанета,по-късно и с нощното.

# 7
  • Мнения: 2 111
Много ми тежеше да я люлея в количката,ръцете и кръста ме боляха и си купихме люлка преди 3 месеца и в нея заспива по-лесно за 20-30 минути люшкане и после я прехвърлям в количката.Така е доста по-приятно.Разбирам те напълно.И дъщеря ми си търка очите,носа,реве че й се спи,но никога няма да заспи сама.Ще реве цял ден,но не може да заспи.

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Освен да продължаваш да люшкаш докато порастне още малко.Аз люлеех Алекс с часове през нощта ,докато навърши 11 месеца.След това той явно беше готов да спи без люлеене,защото бързо свикна с новото положение.За разходките в количка-не мога да кажа какъв километраж съм навъртяла,само и само да поспи.Опитай  да я сложиш в слинг,шезлонг,кошница за кола,въобще каквото ти дойде на ум.И спокойно-няма да е вечно така.Предполагам,до няколко месеца ще се откаже от люлеенето. Hug

# 9
  • Мнения: 953
Ние бяхме същата история 1:1. Заспиване само в количката и само ако я люлея.
Купихме легло което също има опция за люлеене. Оставях я да седи в него за да свикне постепенно.
Към 10м вече свикна да заспива в леглото докато я люлея. След около 3 седмици спрях да я люлея, просто стоях до нея и чаках да заспи.
Естествено преди това трябваше да е играла много, да се е изморила.
От моя личен опит когато изчаквах едва ли не да заспи през деня сама /търка очите, прозява се /, много се изнервяше, така че се отказах.
За да свикне  да засипва само според мен трябва да направиш прехода по-бавно, а не например от утре ще спиш сама. Детето не бива да се подлага на излишен стрес.

МамаВлади, слинга е чудесен като детето е по-малко, за 8 месечно бебе и нагоре е страшно изморително за майката, а и тя е човек има нужда от почивка. В момента който го извади от слинга пак се буди и всичко от начало.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 13:07 от Candy girl

# 10
  • Мнения: 339
Ние се люляхме около година и 3 месеца. Беше мнооого трудо заспиването при нас и целия този период. На ръце, след това количката, след това кошчето за кола ( там изкара най-много, с него беше и приспиването при многото нощни будения). Добре, че беше златният ми мъж Simple Smile да ми помага. Изчетох много книги и статии по въпроса. Нищо не помогна при нас, докато преди месец два не започна сама да се унася на креватчето, когато се върне уморена след игра и и четем приказка/показваме картинки. Като видехме, че се отпуска започвахме да я погалваме лекичко и да и пеем някаква песен...Това накратко е нашата подобна история. Така че от моя опит- трябва да се израсте или по-скоро да се даде време на бебчето да се научи само да се унася, а ние да му помагаме докато се стигне дотам Wink

# 11
  • Мнения: 2 960
Периода просто трябва да се израсте  Rolling Eyes
Така е !!И  аз миналата година люшках и си мислих ,че няма край това фръц-тръц  напред назад...НО ОТМИНА.Сега и дума не може да става да се люшкаме и приспиваме с друд-друс ....заспива си сам в леглото!!!А не ми се вярваше ,че такъв момент ще настъпи...ама настъпи!!!

# 12
  • Мнения: 9 973
аз и в този момент си го люшкам в люлката Crazy

# 13
  • Мнения: 6 713
Ами защото всъщност й се спи - търка очите, прозява се, мрънка. Ама не знае как да заспи...

Е и ние сме така! Преди като беше на 2 месеца заспиваше абсолюотно самичка, в креватчето, сама в стаята, но сегаааа ooooh! ooooh! ooooh! Търка очите, мрънка, спи му се, и не може и не може без дундуркане Tired

# 14
  • Мнения: 259
Ние се люшкахме на ръце или в количката доста след годинката. Спи й се, а не иска да заспива сама. От люшкане на два пъти падаха болтове от количката. Сега пък се "друсаме" на едно легло (то е с пружини), иначе няма заспиване. Не знам как изобщо заспива на яслата.

Общи условия

Активация на акаунт