За кравето сирене и маслото

  • 2 317
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Здравейте мами,

На нас ни предстои въвеждане на сирене и краве масло (попарка)  съвсем скоро. Искам да ви питам какво краве сирене и масло купувате, чие произвоство?
Освен това да питам и с попарата ли трява да я караме с по няколко лъжички докато стигнем необходимото количество?

Предварително благодая за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
А на каква възраст ви предстои това все пак?  Simple Smile
Защото около годинка е удачно въвеждането им  Peace

# 2
  • Мнения: 2 131
За детето предпочитам да взимам вакуумирано сирене - Роса, Албена и др. Масло - на Сердика, Роса, понякога Президент.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Маслото и сиренето ги въведах от около 7-ия месец, живо и здраво е детето.Ако си решила да даваш попара, няма проблем да ги даваш с нея.Първоначално се слага масло колкото нокътя на малкия ти пръст и сирене колкото кибритена кутия.

 Според мен най-хубавото масло е на Президент.Желателно е да го държиш в кутия с вода.Сирене купувам вече само на Елена.

# 4
  • Мнения: 306
А на каква възраст ви предстои това все пак?  Simple Smile
Защото около годинка е удачно въвеждането им  Peace



На седе месеца сме. Не мисля да чакам до годинка, смятам, че детето  има нужда от калций. Иска вече да се изправя, а е пухкавичка, и определено ще е добре за костите й. Това е и по препоръка на педиатърката ни, а аз и имам доверие, второ дете гледам с нея. 

# 5
  • София
  • Мнения: 9 850
Маслото и сиренето ги въведах от около 7-ия месец, живо и здраво е детето.Ако си решила да даваш попара, няма проблем да ги даваш с нея.Първоначално се слага масло колкото нокътя на малкия ти пръст и сирене колкото кибритена кутия..
Така процедирах и аз-въведох ги в края на осмия месец.Основно съм ползвала масло Президент за децата,но има и други хубави немски масла.Също и българското Верея е хубаво.
Биляна,защо е хубаво да се държи маслото в кутия с вода,това не го знаех?

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На няколко места четах, че като е във вода не се губят някои ценни съставки.Не, че аз някога съм слагала маслото във вода...............Но помня, че като бяхме деца и майка така го съхраняваше.

# 7
  • Мнения: 27 524
На седе месеца сме. Не мисля да чакам до годинка, смятам, че детето  има нужда от калций. Иска вече да се изправя, а е пухкавичка, и определено ще е добре за костите й. Това е и по препоръка на педиатърката ни, а аз и имам доверие, второ дете гледам с нея. 

Ти си знаеш. Но е добре да се прочете и многобройната информация кога, какво и как може да се усвоява от бебето, кога се въвежда и защо.  Peace

Иначе по темата - маслото е Президент, разбира се. А сиренето - взимаме едно от каци, страхотно е, но не знам на коя фирма. Взимаме и директно от мандри - краве и козе. От вакуумираните в магазините взимам от мандра Леново.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Масло - Президент, сирене - Маджаров. За началното количество Биляна ти е отговорила  Peace

# 9
  • Мнения: 2 807

Масло - Президент, сирене - Маджаров.

И аз така, не само при захранването, а въобще  Peace

# 10
  • Мнения: 15 379
Моят син попара не яде, но купувам масло Президент и козе сирене Маджаров. Кравето сирене на Жоси не е лошо, на Маджаров също, но често се разпада във водата, когато опитвам да го обезсоля.

# 11
  • Мнения: 2 231
Сирене - Маджаров, Масло - Милрам.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давах произволни сирене и масло-не съм давала точно определени марки

Общи условия

Активация на акаунт