целувки с парченца шоколад - сладко и безумно вкусно!

  • 999
  • 2
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 1 581
бяха ми останали 12 белтъка и реших да направя целувки, но да добавя и шоколад в тях, получи се много вкусно и сладко изкушение!


продуктите, които използвах

12 белтъка
3ч.ч кристална захар (600гр)
200гр натурален шоколад, натрошен на ситни парченца (използвах мини робота)


разбих хубаво белтъците, добавих постепенно захарта като до разбих добре. към така разбитите белтъци, добавих натрошения шоколад разбърквайки нежно с лъжица.

пекох по две тави едновременно, застлани с хартия за печене, в предварително загряна фурна на 100-110°С, само на вентилатор, на 3-то и 4-то ниво отдолу нагоре за около 1 час. след 30 минути печене сменях нивата на тавите и така още 30-на минути. добре е готовите целувки да се оставят да поизстинат във фурната при открехната врата.

използвах двете плитки тави на фурната. след първата доза извадих веднага целувките, сложих в стъклена купа, пъхнах втората доза и 10 минути преди да изключа фурната, пъхнах най-отдолу купата с готовите целувки. след готовност оставих на открехната врата докато поизстине фурната.

станаха невероятно вкусни  Crazy

# 1
  • Мнения: 5 980
По приказките ти сигурно са били невероятно вкусни. Иначе съм правила целувки, които наподобяват твоите, само че са с кафе- аз им викам "Мока".  Peace

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Майко мила ...
 умирам да ги опитам , но ме мързи да си ги правя ,
а и при кг-те ми хич не е препоръчително
Браво , чудесно предложение !

Общи условия

Активация на акаунт