Почивка на Българското Черноморие и ужасният летен вирус!?

  • 1 819
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 314
Двоумим се между почивка на нашето Черноморие и почивка в Гърция.
Притеснява ме колко замърсена е водата тук, и как се изливат отпадни води, директно в морето. А разказите на всеки втори за летният вирус с повръщане и разстройство ме ужасяват.
Та мисълта ми е, този вирус дали се среща повече по Южното крайбрежие, или и на Северното е същото, ако някой е забелязал някаква закономерност, моля да сподели. И нагоре, по-чисто ли е морето?
Ние ще ходим в началото на септември, не виждам още прогноза за времето, но си мисля, че на Север ще е по-хладно. Thinking

# 1
  • Мнения: 132
Не се колебай, поемайте към Гърция, по отношение на чистота няма изобщо смисъл да сравняваш двете дестинации. Ние преживяхме вирусите и миналата и тази година и мога твърдо да заявя, че на Юг гъмжи от тях!!!!!!! Мръсотия и скъпотия - това е българското черноморие за огромно съжаление!!!!!!!!

Приятна и безпроблемна почивка!!!!!!!!!   bouquet

# 2
  • Мнения: 851
Ние бяхме в Албена за първи път. Бяхме с две малки деца и нямахме проблеми и с двете. Но за съжаление само по нас не може да съди човек! Успех и приятна почивка, където и да отидете.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 916
Двоумим се между почивка на нашето Черноморие и почивка в Гърция.
Притеснява ме колко замърсена е водата тук, и как се изливат отпадни води, директно в морето. А разказите на всеки втори за летният вирус с повръщане и разстройство ме ужасяват.
Та мисълта ми е, този вирус дали се среща повече по Южното крайбрежие, или и на Северното е същото, ако някой е забелязал някаква закономерност, моля да сподели. И нагоре, по-чисто ли е морето?
Ние ще ходим в началото на септември, не виждам още прогноза за времето, но си мисля, че на Север ще е по-хладно. Thinking

Много си права и имам чувството, че по Южното Черноморие е по-често срещан. Мин. година и нас ни хвана / мъжа ми и детето/ , бяхме на Приморско. Не че и на Северното не може да те хване, но на Юг се построи много в последните години и се пренасели. Ако сте гледали репортажа за Синеморец, имайте предвид, че така е навсякъде на Юг. Не им работела пречиствателната станция и канализацията най-спокойно се влива в морето и в близост до най-хубавият плаж  #Cussing out. Била предвидена за 800 човека, а сега в сезона ставали 8000....
За чужбина определено гласувам с две ръце, там не сме имали такива проблеми.
Сега ще се пробваме на Северното, дано там да е по-добре и живи и здрави като се върнем, ще пиша дали има разлика.

# 4
  • Мнения: 1 175
Тази година бяхме в Китен.Дъщеря ми се разболя от ентеро вируса.И според мен на юг май водата е по-замърсена.Пък и самите курорти са толкова пренаселени...

# 5
  • Мнения: 485
Моето мнение е Гърция - след три години, в които връщахме сина ми с екстри от морската ваканция - ентеро вируси, миналата година със салмонела, тази година ходихме на Халкидики. Няма нищо общо с морето в Бг. Беше много чисто, виждах рибки които плуват в морето. Водата беше чиста и топла /28 градуса през юни/, няма вълни и водорасли /за мазут да не говорим/. Идеално за деца. Храната в ресторантите, беше по-евтина отколкото в Бг. Ядохме риба всяка вечер, прясно уловена и приготвена пред нас. Страшно съм доволна.  Бяхме с две малки деца, които си изкараха страхотно. Наши приятели се върнаха преди три дни от Албена, ол инклузив и тяхното дете е с въпросния ентеровирус - от пет дни е с разстройство и повръщане. Дано съм била полезна.  Приятна почивка и от мен.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дали почивката да е в Бг или в чужбина е много комплициран въпрос.
И не става дума само за това, че по нашето черноморие е мръсно... И до деца, място, хотел, месец за почивка и т.н.
Има си все още хубави места за почивка в Бг. Няма скоро да се откажа от тях. А след 2 седмици ще пробваме съседското море и ние. Но все повече се убеждавам, че тук предлагането и условията ще са по-добри от там. Разкази на очевидци, какво да правиш?!  Laughing

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
 newsm78

# 8
  • Мнения: 580
Не съм съгласна ,че България е бъкана с вируси ,а в Гърция и един не се намира ...аз съм жив пример за това .В  неделя се прибрахме на бързо със семейството ми от Гърция, заради едно таова ентеро - вирусче  Sick Не искаш да знаеш какво е да пътуваш ,да пиеш ентероли и да спираш на всяка бензиностанция и заведения по голяма нужда и за да ти сложат Деган . Мен ,ако питаш, е въприос на имунитет и най-вече е до човек .
ПП каквото и да решиш - приятно изкарвне   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 768
Ние бяхме до Варна за няколко дни и мъж ми пипна тази гад , е пазарувах в една аптека и го оправих за ден и малко , но се наложи да шофирам до София .Ако ме питате прекрасно е в Испания .Миналата година бяхме там и повече в БГ НЕ!

# 10
  • Мнения: 719
Точно защото южното Черноморие е по-пренаселено, последните няколко години ходим все на север. Може би има наистина някаква закономерност, но всичко е и до имунитет. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт