Сещате ли се за Алиса в страната на чудесата?

  • 2 098
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Странно нещо е човек.Как бихме познали кое е истина и кое не?Среща те някоя приятелка и ти казва  "как  прекрасно изглеждаш днес,"цял ден готвиш и вечерта мъжът ти казва вечерята беше прекрасна или непознати хора ти казват днес в тази ситуация се държа достойно. Вие какво мислите?Какви са правилата - като във физиката ли или като в джунглата?

# 1
  • Мнения: 516
Светланка- сладурнка 85, объркано ти е формулирана темата.
По въпроса за истината и лъжата се доверявам на интуицията си.
По въпроса за физиката и джунглата - изобщо не те разбирам.

# 2
  • Мнения: X
Svetlanka85, ако си честна пред себе си, още преди някой да ти каже, ще имаш реална преценка доколко си прекрасна днес, каква хубава манджа си сготвила или дали си постъпила достойно в конкретна ситуация. Така по-трудно ще те лъжат.

# 3
  • Мнения: 247
Светланка- сладурнка 85, объркано ти е формулирана темата.
По въпроса за истината и лъжата се доверявам на интуицията си.
По въпроса за физиката и джунглата - изобщо не те разбирам.

Дона Флор и нейните двама мъже,темата е добре формулирана,конкретния ми въпрос към тебе е -ти само на интуиция ли разчиташ,какво ще кажеш за опита,за инстинктите си,за чисто физични закони мислила ли си.За парадоксите които ни заобикалят ето ти си далеч от мен даже не те познавам , а ти ми помагаш да опозная себе си и околните , например теб.

# 4
  • Мнения: 25 447

Дона Флор и нейните двама мъже,темата е добре формулирана,конкретния ми въпрос към тебе е -ти само на интуиция ли разчиташ,какво ще кажеш за опита,за инстинктите си,за чисто физични закони мислила ли си.За парадоксите които ни заобикалят ето ти си далеч от мен даже не те познавам , а ти ми помагаш да опозная себе си и околните , например теб.

Я пак?  newsm78
Съобразявай се малко, тук има и стари хора, мисълта ни не може да търчи с такава скорост, а и стимулантите ни не са последен писък на науката...  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 742
Нищо не разбирам от метафизика, но с удоволствие сядам с пуканките на първи ред Grinning Флор, парадокс ли те нарекоха  Laughing

Светланка, въведи с две думи в темата, разясни все пак на тия които не се сещат за Алиса в страната на чудесата, за какво иде реч.



# 6
  • Мнения: 516
Парадокс е, че аз ти помагам да се опознаеш?
Е, не съм чак толкова проста, айде сега.  Mr. Green
Интуицията е сбор и от опит, и от инстинкти....така че разчитам на интуицията си.
А ти намали стимулантите.  Laughing

# 7
  • Мнения: 12 648
На въпроса - Да.
Дона Флор и нейните двама мъже,темата е добре формулирана,

Може, ама аз не схващам. Вярно, че ударих едно. Разчитам на физичните закони - като изпусна чаша, сигурна съм, че ще падне и ще се разбие.

# 8
  • Мнения: 2 448
Как бихме познали кое е истина и кое не?

А защо мислиш, че винаги го искаме?     Whistling

# 9
За другото не знам, обаче ако си готвила цял ден, мисля че мъжа ти няма друг избор, освен да каже, че вечерята е прекрасна... Дори да си му сервирала подобие на нов строителен материал или легиращ елемент за стомана...  Joy Аз лично, не бих рискувал...

# 10
  • Мнения: 25 447
Разчитам на физичните закони - като изпусна чаша, сигурна съм, че ще падне и ще се разбие.

Ааа, зависи!  Stop
Че ще падне, ще падне, но може и да не се разбие. Зависи къде падне, от какъв материал е самата чаша, ъгъла и други такива подробности...
На това ли авторката вика метафизикаThinking

# 11
  • Мнения: 12 648
Разчитам на физичните закони - като изпусна чаша, сигурна съм, че ще падне и ще се разбие.

Ааа, зависи!  Stop
Че ще падне, ще падне, но може и да не се разбие. Зависи къде падне, от какъв материал е самата чаша, ъгъла и други такива подробности...
На това ли авторката вика метафизикаThinking

Навремето в Кореком продаваха едни такива нечупаеми чаши. Как пък винаги им уцелвах ъгъла.
Потроших ги всичките. Сега съм с плочки и нямам проблеми - всичко се троши.

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 21:55 от Мадам Х

# 12
  • Мнения: 742
Как`Сийке, няма да ми бараш метафициката, авторката изобщо не я е употребила Grinning

Веднъж ме удари ток, но бях малка, та вместо да се възползвам от ситуацията и да получа просветление по жизненоважни въпроси, само паднах от леглото, защото контакта беше на стената до главата ми. Освен това, ако трошенето на чаши, чинии и прочие посуда е критерий, аз съм много философска натура.

Но все още не се сещам за Алиса в страната на чудесата.

# 13
  • Мнения: 247
Парадокс е, че аз ти помагам да се опознаеш?
Е, не съм чак толкова проста, айде сега.  Mr. Green
Интуицията е сбор и от опит, и от инстинкти....така че разчитам на интуицията си.
А ти намали стимулантите.  Laughing
не съм казала , че си проста , но моята интуиция ме накара да предположа и се оказа права а твоята те подведе ,защото не ползвам въобще стимуланти,приятни размисли.

# 14
  • Мнения: 25 447
Как`Сийке, няма да ми бараш метафициката, авторката изобщо не я е употребила Grinning


Аууу, да ме прощавате и двете!  Embarassed Embarassed Embarassed
Къде ли съм ръгнала и аз сред младите с таз напреднала склероза, да ме пита човек...  ooooh!

Но все още не се сещам за Алиса в страната на чудесата.

Алиса, бе, как да не се сещаш? На Софиянски жена му. Дето говори със зайци и невидими котки или беше някоя друга Алиса?  newsm78
Пфу, никога не съм си падала по английската детска литература!  Sick

Общи условия

Активация на акаунт