Разпознавате ли това място?

  • 3 033
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 988
Чужбински мами,

имам питане. Когато си пуснахме снимките от сватбата (състояла се в София) да ги печатат на хартия (в Германия, защото тогава живеехме там), ни ги пратиха по пощата и в комплекта открихме долната снимка, явно сложена по погрешка.

цък на снимката за по-голям размер

С мъжа ми сме се опитвали да разберем къде е това място, защото решихме, че на някоя годишнина или пък просто без повод, ще отидем там.  Blush До сега търсенията ни не са се увенчали с успех.  Confused

Ако някоя от вас е била на това място или знае къде е, моля да сподели. Дори и само предположения да имате, пак може да ни е от полза.  Flutter
Поредната ни годишнина наближава и това беше повод да се сетя за тази снимка отново. Осъзнавам колко сантиментално е желанието да посетим това място, но не ми пука какво мислите вие, стига да знаете къде е.  Mr. Green

Мерси предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 914
на единият фенер има табела  и може би пише името на площада или улицата... с увеличение виждам само HSK  Thinking

мисля си , че наистина трябва да отидете там един ден Peace...дано някой да знае къде се намира този площад Peace

# 2
  • Мнения: 11 307
Кюбит, това ми прилича на испанска архитектура. Много ми напомня на колониялния им архитектурен стил. В Испания не съм била, но в Сан Диего например, където е открития орган има подобни сгради - виж снимките в това албумче

# 3
  • Мнения: 1 121
Аз живея в Белгия и тука е пълно с такива площадчета и с катедрали. Но точно това място не ми е познато, просто архитектурата е много сходна с тази тук, ама то май из цялата Западна Европа е такава, знам ли newsm78

# 4
  • Мнения: 2 617
Това ми прилича на истински трилър ("По следите на една фотография"). Изображението така е отрязано, че е "хванат" горната част, без да могат да се направят категорични предположения  Rolling Eyes
Успех в издирването на мястото и непременно да го посетите  Peace
(ако някой разбира от дървета, може да се ориентирате, къде виреят тези на снимката)
Като че ли ми прилича повече на Южна Европа  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 190
Найстина звучи сантиментално, обаче пък романтично. Дано някой да разпознае площада за да можете да го посетите Grinning

# 6
  • Мнения: 3 674
Чужбински мами,

имам питане. Когато си пуснахме снимките от сватбата (състояла се в София) да ги печатат на хартия (в Германия, защото тогава живеехме там), ни ги пратиха по пощата и в комплекта открихме долната снимка, явно сложена по погрешка.

цък на снимката за по-голям размер


Прилича ми на малко на Италия. newsm78 Фотото, откъдето са ви пратили снимката в Германия сигурно биха ви помогнали. Все пак те би трябвало да  имат всички снимки, които са обработвали  на файлове в PC...защо не ги питате примерно? newsm78

Иначе така може  да си гадаем вечно... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 988
Мерси на всички писали.

звездичка, опитвали сме да увеличим снимката. Един приятел дизайнер се занимава с някакви страшни програми и нищо не се видя.

ЧервеноВинце, фотото не е магазин. Онлайн си ъплоаднахме снимките и си ги поръчахме. Обадих се там, но не можаха да ми помогнат. Те не каталогизират за повече от 30 дни, пише си го дори на сайта им (тогава беше така, сега не знам как е). Става дума за фирма, която предлага услугата в цяла Европа. http://www.photobox.com/

Rylie, Вечерница, такава архитектура и аз съм снимала и то в различни западно-европейски страни.  Confused
Вечи, разгледах галерията. Наистина има подобна архитектура. Но не и "нашето" място.

Tsugumi, по-скоро е драма!  Grinning Това за дърветата е добра идея. Не се бях сетила. Аз ги броин редови, подстригани така. Сега ще се специализирам и в ботаниката.  Mr. Green

Някой бил ли е в Малта? Една жена ми беше казала, че е 100% сигурна, че е от там и уж щеше да ми показва снимки, но повече не я видях.  Tired Изгледала съм тонове снимки от Малта, този площад не го разпознах никъде. Дори и от различна перспектива.

Много ми се иска да разбера.  Blush

# 8
  • Мнения: 160
cubbit    аз съм била в Малта но не мога да се сетя за това място. Имам приятелка която е оттам,  изпратих й линка ще чакам отговор и ще пиша пак.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 07:49 от hand

# 9
  • Мнения: 12 662
Ей, Кюбит, това е страхотно. Всяка година ще търсите това място и до Златната сватба може да сте го намерили. Желая ти много щастлив семеен живот.

# 10
  • Мнения: 7 605
И аz поради дърветата (ципреси?) бих каzала Италия или Испания, във всеки слу4ай южна Европа.
С гугъл сър4 zа думата "плоЩад" на италиянски и испански дали няма да иzлеzе неЩо?  newsm78

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ах, ето ви още една идея, всяка, пишеща и в други форуми (чужбински) може да постне снимката с питанката, току виж от някое кътче на света(Европа) се обади някой  Sunglasses
Аз мога да пусна в 2 мамешки, 2 моторски и 1 програмистки форум  Peace

# 12
  • Мнения: 3 638
Определено прилича на Южна Европа - сградите, прозорците с капандурите, кипарисите... На двамата италианци до мен обаче им прилича повече на Испания. Ако е Италия, може би някъде из Тоскана. Опитах се да търся в Гугъл снимки на църкви из Тоскана, но засега не открих нищо.
 И на мен ми хрумна да се пусне снимката в някой италиански или испански форум и току-виж някой разпознал мястото  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 630
На мен много ми прилича са Севилия

примерно на La Giralda, Sevilla


не е това, но може да е другаде в Севилия

# 14
  • Мнения: 1 062
Не е ли това:

Саламанка  - Plaza de Anaya

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 14:53 от rkb

Общи условия

Активация на акаунт