може ли хормоналните халчета да се пият от време на време профилактично ?

  • 794
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
д-р Мазнейкова  имам киста 4 см.на яйчника ,която беше спряла да кърви когато пиех оргаметрил ,но мина се месец и половина и отново започна да кърви ,може би защото бях на плаж и чувствам ,че там като че ли прегрявам .Въпросът ми е започнах да пия отново оргаметрил ,този път обаче си мисля да не го пия 10 дни ,а например 5 ,просто да спря  кървенето .Въпросът ми е мога ли когато се появява кървенето да започвам да пия оргаметрил за около 5 дни ,а в другото време ако няма такива смущаващи фактори и оплаквания -като кървене нищо да не пия ,освен гинекологични чайове от турта ,които да помагат.Чувала съм ,че хормоналните хапчета са канцерогенни /мисля ,че това беше точния израз /и затова не е хубаво да се пият редовно .И вторият ми въпрос в тези случаи ,не е ли по-добре да си сложа хормонална спирала "МИРЕНА ",която излъчва хормони и така поддържа нивото на хормоните в организма .Много я хвалят тази спирала ,,жените които имат дефицит на някой хормон и получават обилни кръвотечения при цикъл -просто забравяли този проблем .
Моля Ви  посъветвайте ме нещо ,защото съм в пълна тъмнина по тези въпроси .Ходила съм на преглед ,но попитам за едно ,а пък за другите забравям и се сещам чак като се прибера .Много благодаря за отделеното внимание !!!

# 1
  • Мнения: 324
Не е желателно да приемате Оргаметрил по този начин. Препаратът се приема от 16-25 ден на менструалния цикъл, в противен случай наистина ще кървите през около седмица. Не пишете на колко години сте, но по уместно за лечение на яйчникова киста е приема на контрацептив напр. Регулон за 3 месеца след което контролен преглед. Мирената не е съвсем подходяща за вашия случай - тя намалява кървенето и има добър ефект по-скоро при патология на матката - миоматозна матка, разрастване на мат. лигавица - хиперплазия и може да няма очаквания от вас ефект.

Общи условия

Активация на акаунт