носите ли на стрес?

  • 3 975
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Тествал ли ви е живота, та да разберете носите ли или не? А в кой момент  разбирате, че сте на предела и трябва да вземете мерки, и какви мерки взимате?

# 1
  • Мнения: 3 423
Хамали ли ни нарече? От желязо да
сме, все ще изокаме един ден. Какво
е стрес, дефинирай. Да знам нося ли.

# 2
  • Мнения: 39
В момента съм на предела на силите си.Живота ми предлага най-големите гадости,а аз не правя нищо,за да изляза от ситуацията.Понякога сме безсилни,въпреки че даваме съвети на приятелите си,как точно да излязат от същото такова положение.До такава степен ми е писнало от всичко,че даже не ме интересува какво ще се случи утре,дали ще съм жива...Зарязала съм здравето си,не се храня нормално,не се обаждам на близките си.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Хич не държа на стрес- като съм под голямо нервно напрежение...рева като магарица до като изкарам всичко.  Confused

# 4
  • Мнения: 2 401
Цитат
Хамали ли ни нарече? От желязо да
сме, все ще изокаме един ден. Какво
е стрес, дефинирай. Да знам нося ли.
Кой както го чувства, така да го разбира (достойно ли е това за подписа ти, Лисо), все ще ми е интересно да прочета.  

# 5
  • Мнения: 227
При диагнозата на майка-рак на белия дроб....веднага ми излезе херпес на устните..всъщност бяха няколко.При отказа на малкия да хапва друга храна освен мляко...пак херпес...Всъщност при всяка по-стресова ситуация аз съм като Наоми Кембъл в устата ConfusedПлача много....и се чувствам адски безсилна на моменти.Но....живота продължава,стискам зъби и нататък.

# 6
  • Мнения: 1 072
Нося. Стискам докато не мине зора. После се тръшвам и очаквам обгрижване, повтаряйки като мантра какво съм преживяла.

# 7
  • Мнения: 516
Стреса го понасям добре. Скуката може да ме убие.

# 8
  • Мнения: 2 401
Стреса го понасям добре. Скуката може да ме убие.

И аз - така.
Обаче, преди около месец усетих, че ми идва в повечко, станах опасна и за околните. Тогава си стегнах багажа и хванах гората - забих се сама на място в централна България, на което не съм била, 5 дни без вестници, без телевизия, контакти с  много различни (от мен) хора. Е, върнах се като новородена. Та това мисля да правя и занапред като изпуша.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
За носене - явно нося, но плащам цената със здравето си. Въпросът е докога.

# 10
  • Мнения: 1 517
Нося...и на бой нося  Grinning
Стресът понякога ме стресира, понякога ме амбицира. Скуката ми действа депресиращо.
Лекарството ми е един як рев или тотална смяна на обстановката/ ситуацията.
В критичен момент съм по-скоро дебелокож темерут, но после ме хваща лека истерия (от която понякога ме избива на луд смях и околните започват да ме гледат странно).

Стресът е съвременната чума и  според мен е производно на динамиката. А живота напоследък (последните 20-30 г.) стана доста динамичен.

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 23:05 от Мисиз Дел Форси или буля Делта Дюкановца

# 11
  • Мнения: 5 710
Тествал ли ви е живота...

Да, тествал ме е не веднъж и дваж. Добре се представих.
В настоящия момент се радвам, че тестовете спряха ( до кога ли..).

# 12
  • Мнения: 2 401
Бях сигурна, че  някой ще сподели на какво още носи  Wink  Laughing
Иначе горещо препоръчвам на всяка изтрещела майка, съпруга, служителка и пр. това, което направих аз. Само пропуснах да включа към "лишениата" и интернет (много е важно Wink).

# 13
  • Мнения: 2 448
Иска ми се да кажа, че съм голяма глезла и на нищо не нося, ама живота като те притисне,щеш не щеш носиш на всичко.
Мога да кажа обаче, че в най тежки моменти съдбата ми е пращала по някоя друга глътка въздух , за да не се задуша  и явно имам голямо желание за живот след като винаги я вдишвам с огромно удоволствие. Това е моя начин за справяне със стреса, отдавна в  миналото остана времето на розовите хапчета, сега просто крада време за себе си и разпускам както аз си знам.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ето накратко дефиниция на "стрес" (Уикипедия):

Стрес
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Стрес в ежедневната реч обозначава състояние на силно нервно напрежение, предизвикано от отрицателно физическо или емоционално въздействие. В областта на психологията, обаче, стресът е по-широко понятие, при което е без значение дали въздействието над човека се възприема от него като приятно (положително) или неприятно (отрицателно). Стресът се определя като неспецифична реакция на тялото на всяко поставено пред него изискване за преустройство или приспособяване, осъществяваща се по стереотипен начин на базата на идентични биохимични промени.

Стресови реакции се наблюдават както у човека, така и при по-низши животни без нервна система и при растения. Стресът не е просто нервно напрежение. Негов конструкт често са интензивни емоционални и дори физиологични преживявания.

Съществува негативен и позитивен стрес:

Негативният стрес (дистрес, вреден стрес) включва всички видове дразнители, които могат да бъдат оценени като неприятни, нарушаващи спокойствието и дори живота на човека. Повечето фактори на стреса (стресори) са такива. Предизвикващите дистрес фактори могат да се разделят най-общо в три големи групи:
1. екологична система, обществени бедствия,
2. социално-икономически фактори на стрес,
3. лични инциденти.
Положителният стрес може да се провокира от общуване (минало, моментно или предстоящо), от извършване на дейност под натиска на поставен краен срок, от очакване или предприемане на екстремно изживяване и други.
Съществуват и много други фактори, които се появяват твърде внезапно, твърде забележимо и интензивно и с които човек не знае как да се справи.

Стресът не е нещо, което трябва да се избягва: пълната липса на стрес означава смърт. Сам по себе си стресът има защитни функции. Посредством интензивен стрес организмът и психиката на човек реагират на измененията на околната среда, още повече ако те застрашават индивида. В тези ситуации стресовото преживяване мобилизира в максимална степен индивидуалните способности за реакция и преодоляване на промяната.

От гледна точка на времето, за което човек успява да се справи с негативните последствия от стреса, се различават:

Ситуативен стрес — след отстраняването на стресогена отпадат нервното и емоционалното напрежение;
Хроничен стрес — човек изпитва нервно и емоционално напрежение необичайно продължително време, дори и след прекратяване действието на стресогена, като стресът нараства лавинообразно поради непрестанно изменящата се среда;
Посттравматичен стрес — преживяването на нервно и емоционално напрежение не е по време на действие на стресогена а едва след това — обикновено се появява до 24 часа и продължава неопределено дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт