праскови и бебе на 5 месеца

  • 14 459
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Момичета четох много но не открих отговор.Дъщеря ми е на почти 5 месеца,оставих я малко при свекито и тя и направила пюре от праскови пасирано с пасатор,преди това ги обелила разбира се,но чета че не се дават на толкова малки деца,не е направила обрив или нещо друго може ли да има някакви последствия?

# 1
  • Мнения: 583
Лично аз се страхувам да давам т.нар. мъхести плодове, все още. Щом при вас няма реакция, значи няма проблем. Но бих ти препоръчала да изчакаш още малко. Смятам да въведа праскови, кайсии, ягоди, грозде след 7-8 месец, нямам идея колко е правилно, но сега залагам на ябълка и тиква, круша. След 6 месец на банан/ пюре, каша/

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма да има псоледствия, щом засега няма реакция, но не давайте повече. Пресни плодове се предлагат след 6-ти месец, а праскови - след 8 или годинка.
И на свеки хубаво да се скараш, ама ха, как мразя така през главата ми да се прави нещо на детето  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 95
и аз мразя,а за бананчето и взех на хип пише за след 4 мес

# 4
  • Мнения: 4 753
Дадох му пюре от праскови и банани на Хип, при навършени 6 месеца... Смятам, че купешките плодови пюрета (някои), приготвени специално за бебета, са добре обработени и няма проблем да се дават... Пресни праскови, дори и обелени, нямам намерение да давам скоро...

# 5
  • Мнения: 569
    Според мен готовите плодови пюрета не са проблем , ако се спазва възрастта упомената на тях...
    Пресните плодове са по- не щадящи коремчето в тази възраст и съответно , мъхестите , ягодите , киви и някой други пък са силни алергени!
     Изчакай още месец за плодовете като цяло , а за алергени и доста повече... 8-10м. зависи.
     

# 6
  • Мнения: 4 335
Тькмо това се 4удих и аз,взех в4ера пюрета от праскови и каисии(ХИП).На пюретата пише от 4-ти месец,а тук из форума 4етох след 6-ят месец,та се 4удех какво да правя при положение,4е ние сме на 5 и нещо ThinkingАз пюре от банан(ХИП)давам от както направихме 5 месеца,а то май и това не трябвало.За пресните плодове знам,4е са след 6-ят месец.Толкова 4етох за това захранване и все нови вьпроси ми изплуват Tired

# 7
  • Мнения: 1 449

Пюре от праскови: 6-7 м. (термично обработени)
Сурови праскови: 8 м.
Прасковата е слаб алерген.

--> Това са препоръките на поне 80-90% от водещите педиатрични организации -  включително такива, които препоръчват доста бавно и предпазливо захранване.
--> Теориите за алергизиращите мъхести плодове следва да се интерпретират правилно - категорично не са валидни в случая.
--> Въвежда се като пюре преди 8 м., тъй като в суров вид съдържа доста фибри и пектин - не защото е алерген.
--> Прасковата е чудесен плод за деца под 1 год. поради няколко причини – съдържа каротин, витамин С и други ценни витамини и минерали за един подрастващ организъм, има и регулиращ ефект.


/Една текуща тема за готовите пюрета от праскови: Откога пресни плодове/

# 8
# 9
  • Мнения: 31 112
Няма да има псоледствия, щом засега няма реакция, но не давайте повече. Пресни плодове се предлагат след 6-ти месец, а праскови - след 8 или годинка.
И на свеки хубаво да се скараш, ама ха, как мразя така през главата ми да се прави нещо на детето  #Cussing out
Както винаги казано перфектно. Hug

# 10
  • Мнения: 9 973
праскови давам от 1м.,а сме на почти годинка

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не виждам проблем да се дават праскови

# 12
  • Мнения: 2 334
Мъхести плодове аз лично ще дам след 8-9 месеца поне Peace

# 13
  • Мнения: 2 807

Няма да има псоледствия, щом засега няма реакция, но не давайте повече. Пресни плодове се предлагат след 6-ти месец, а праскови - след 8 или годинка.
И на свеки хубаво да се скараш, ама ха, как мразя така през главата ми да се прави нещо на детето  #Cussing out
Както винаги казано перфектно. Hug

 newsm10

Да добява само, че аз мъхести и семчести плодове не съм давала преди година и половина.
Има толкова много плодове, с които можеш да разнообразяваш менюто до тогава.  Peace

# 14
  • Мнения: 2 960
праскова дадох след годинката!!!

Общи условия

Активация на акаунт