АПТАМИЛ 2?

  • 632
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Здравейте!От в4ера ве4е давам от 2ката,но много ме озада4и факта ,4е пише ,4е бебе на 6 м трябва да яде по 120 мл с 4 лъжички.Проблема е 4е досега бебе яде6е по 180,а ве4ер по 210 от 1цата.Наясно съм 4е 2ката сигугурно е по - хранителна,но бебе пла4е ,когато си изпапка сега6ните 120,дали 6те свикне и вие по колко сте давали на вашите бебоци,б;агодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 418
Здравей marty24,
не мога да отговоря точно на твоя въпрос, защото кърмя и не съм давала АМ. Бих придположила, че щом детето остава гладно след изпитото количество, то трябва да му се даде още. Предполагам, че дозировките трябва да се спазват, но за 6 месечно бебе 120 ми се струва малко. Аз бих дала около 170. Едно дете на 6 месеца трябва да поема по 100+6х10гр =160гр. мляко, но вие сте към края на месеца и може и повече. Педито ми каза за тази формула. Дано другите мами, които дават АМ да кажат по-точно.
Освен това искам да те поздравя с долната лентичка на очакваща ново бебе. Четох за твоята история и искрено ти се радвам и възхищавам. Желая ти лека беремменост и малко сладко бебе накрая!  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 940
Винаги съм давала колкото иска. Не си спомням точните милилитри на тази възраст, но определено 120 милилитра за шестмесечно бебе ми се струват много малко.

# 3
  • Мнения: 1 919
аз давам Ам колкото иска не се водя по кутиията т.е какво пише, това е ориентировъчно..понякога пие 120 сина ми, друг път 180 по често пие 210 води се по детето.

# 4
  • Мнения: 27 524
Писах вече и в дригата ти тема:  Grinning

Таблиците са ориентировъчни. Всяко бебе яде различно количество. Не се води по схеми и таблици, давай си му толкова, колкото иска. На тази възраст синът ми ядеше повече от 210  Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 529
marty24, при мен беше точно така, както си го описала. И аз си задавах същия въпрос. Много странно несъответствие между Аптамил1 и Аптамил2 относно количествата. Забелязах, че мерителната лъжица е значително по-голяма от старата, но едва ли това е причината. Накрая реших да и давам колкото и преди. Сутрин смесвам 150 вода с 5 лъжички (става около 170-180 мл), а вечер - 180 вода с 6 лъжички (200-210 мл). По-малко - абсурд да и дам. Тя ще ме навика  Crazy. За този месец Ксения е наддала 500 гр. - не мисля че е много, в рамките на нормалното е според мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 809
Винаги съм давала колкото иска. Не си спомням точните милилитри на тази възраст, но определено 120 милилитра за шестмесечно бебе ми се струват много малко.
На мен също ми се струва малко. Аз давам Аптамил (още съм на 1-ца), но не се ръководя от таблицата. Според нея бебето ми трябва да яде 120 мл., но тя изяжда 180 мл. и не е дебела, а си наддава съвсем нормално. Педиатърката каза, че колкото детето си иска. Тя яде по повече, но с много големи интервали (вечер като яде в 21.30 и после чак в Sunglasses. Важно е и колко килограма е. Нали разбираш, че не може бебе, което е на 6 месеца и тежи 8 кила и бебе, което тежи 5 да изяждат едно и също количество.

# 7
  • Earth
  • Мнения: 1 952
АМ не съм давала. Но винаги давам толкова ядене, колкото на малчо му се иска. Разните му предписания по кутиите са ориентировачни и НЕ ВАЖАТ ЗА ВСЯКО БЕБЕ.....

# 8
  • в белята
  • Мнения: 536
По принцип съм на теорията ,че трябва да се храни колкото иска ,но тъй като мойта беше злояда се ориентирах по формулата месеците * 10г + 100 г. . Така че твойто бебче май не яде толкова много над нормата.

Общи условия

Активация на акаунт