Молба за разчитане на резултати

  • 1 899
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте!

Много ви моля за помощ.От около 3 години с мъжа ми нямаме бебе и решихме да си направим изледвания.Но в бебеправенето не сме чак токова постоянни.Правим го когато ни се иска и може и да изтърваме момента.Но за всеки случай си пуснахме и изследвания.Моля да ми помогните при разчитането на тези резултати на едно от моите изследвания и да ми кажете дали според вас има проблем:

Резултат(мой):                     Референтни граници:
LH 6,15 IU/l                       1,9 - 12.5
FSH 5,96 IU/l                      2,5 - 10.2
Естрадиол 155,6 pmol/l             46 - 607
Prolactin:279,0 mlU/l             Ж(59,3 - 619) М( 44,5 - 375,20)

Това са резултатите от спермограмата:


цвят:Белезникав
втечняване:11 минути
вискозитет:нормален
обем:3.1мл
пх:7.9
общ брой на 1мл:41 327 000
общ брой :128 113 700
Нормокинеза:55 процента
Хипокинеза:35 процента
Акинеза:5 процента
Нормални форми:94 процента
Паталогични форми:6 процента шийни и главични форми
Находка:23 - 26 левкоцити на зрително поле, групи от левкоцити,чести простатни телца

Благодаря на всички предварително за помоща.

Дано да е всичко наред и ние ще се заемем по сериозно с бебеправенето, а не само когато ни се иска   
 

# 1
  • Мнения: 112
Тази спермограма в специализирана клиника ли е правена newsm78
А относно твоите хормони всичко ми изглежда ОК

# 2
както моите хормони така и на мъжа ми спермограмата са правени в една и съща лаборатория Лина в Бургас,защо кое е притеснителното newsm78

# 3
спермограма се прави само в специализирана клиника по стерилитет. Peace
много двойки са загубили години в чакане от такива "Резултати".
повторете спермограмата и направи 3 месеца подред фоликуметрия. успех.

# 4
Ами това е единсвената добра клиника в Бургас.Момичета от Бургас моля кажете къде сте си правили такива изследвания.много ме притиснихте сега че може да има някакъв проблем.

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А защо не се обърнеш към лекаря си най-напред?

# 6
  • Мнения: 112
Дори и да няма клиника в Бургас трябва да се отиде вСофия или както ние направихме в Пловдив,че ни е по-близко Peace
Проблем не може да се види от тази спермограма,защото резултатите са нереални!Насочете се към специализирана клиника,за да сте сигерни в получените резултати независимо какви ще са  те!Пожелавам ви успех и дано всичко да е ОК Peace

# 7
  • Мнения: 3 453
Кокиченце,
спермограмата не е реална, повярвай! В Бургас няма клиники по стерилитет, не можеш да разчиташ на достоверна спермограма, съжалявам.
Запазете си час за нова спермограма в клиника в София.

Морфологията е съмнителна, затова ти казвам всичко това. Пиши в проблемното, ако искаш.
Стискам палци всичко да е наред! Hug

# 8
  • Мнения: 674
Както _Hope_  те е посъветвала,най-сигурното решение е нова спермограма и задължително трябва да е раширена и в клиника по стерилитет Peace Ние също първата я правихме в лаборатория и се оказа,че наистина е нереална Crazy Неискам да те плаша,но това е за ваше добро,нали знаеш открит проблем,решен проблем Wink

# 9
да момичета наистина ще се обърна и към моя лекар, но нека да дойде понеделник и ще отида при нея с всички резултати за разчитане.просто исках и тук във този хубав форум да чуя и вашето мнение Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 343
Кокиченце, можеш да се обърнеш и към д-р Даскалова в Пловдив.
тук и има координатите
 www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view& … 845&Itemid=31

# 11
Благодаря Мими Simple SmileНека моята лекарка да си изкаже тежката дума.Тя е много свестен човек каза че може да ми разчете резултатите, но ме посъветва ако случайно има нещо да се обърнем към д-р Стаменов в София.Посъветва ме да не се лутам из лекари в Бургас, защото тук няма такива добри специалисти и няма нужната апаратура.

# 12
  • Мнения: 4 700
kokichence, послуШай момичетата. Морфология 94 % няма. Никой тук не ти каzва, че zадължително спермограмата трябва да е лоШа, но таzи просто не е реална. ЗаЩо не отидете във Варна? Чела съм, че там има добра клиника. 

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 384
подкрепям всички момичета относно въпроса!

ето няколко линка за клиники из страната:
http://www.invitro-bg.com/
http://www.ivf-bg.com
http://www.ivf.bg
http://www.ivfpleven.com
http://www.maichindom-varna.com

Благодаря Мими Simple SmileНека моята лекарка да си изкаже тежката дума.Тя е много свестен човек каза че може да ми разчете резултатите, но ме посъветва ако случайно има нещо да се обърнем към д-р Стаменов в София.Посъветва ме да не се лутам из лекари в Бургас, защото тук няма такива добри специалисти и няма нужната апаратура.

извинявам се предварително за малкото отклонение,но... ми стана много любопитно от твоя отговор!би ли споделила коя е тази коректна лекарка в бургас - мисля си за една,но... Rolling EyesPeace

# 14
  • Мнения: 3 294
Кокиченце , аз минах по твоя път , и ние правихме първите си изследвания в тази лаборатория , там спермограмите не са реални . Насочихме се към София , моят съвет е и вие да го направите , три години са много време , не губете повече . Запиши си час отсега в  специализирана клиника по стерилитет , тъй като се чака много за първичен преглед . Незнам кой гинеколог посещаваш в Бургас , но който и да е няма да помогне . Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт