сивеят ли очите на кърменото бебе?

  • 2 312
  • 7
  •   1
Отговори
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
На дъщеря ми (на 23 дни вече) бялото на очите й има странен мътно-сив цвят. В началото си мислех, че това е от жълтеницата, но майка ми твърди, че така били очите на бебе, което се храни само на кърма. Та се чудех дали има нещо вярно в това или все пак си е от жълтеницата?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мухахаха! Не, не е истина. Очите на всички новородени почти са мътно сивкаво-синьо, независимо с какво мляко се хранят. Малко се раждат с ясни очи, които да не променят цвета си.
И също не е истина, че ще са със сини очи, докато сучат. На дъщеря ми започнаха да се променят скоро след 40-ия ден и към 7-8м вече се бяха оформили със сегашния си цвят - пъстри кафяво-зелени Simple Smile Още я кърмя...но и до прогимназия да кърмиш, с надежда да е със сини очи, няма да стане номера Wink ако не е генетично заложен цвета.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ма я не му се вторачвайте така в очите на бебочето Grinning
От жълтеницата склерите стават леко жълтеникави,не сивкави - сивкави ти изглеждат,защото всичките му мембранки са още много тънички и полупрозрачни,а не защото кърмиш Grinning
Иначе за цвета е ясно - колкото по-близо до синьото ще е същинският цвят на очите,толкова по-късно ще се измени цвета (синът ми е кърмен 40 дена,очите му започнаха да си сменят синьото чак към 9-тия месец и в момента са тъмносиви),но непременно ще се измени,ако няма да са сини.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники беше с такива мътни очи докъм 4-я месец, а е бил само на кърма до 6-ти, така че не е вярно.Сега от ясно сини, започнаха да зеленеят, пфу....Как едно нещо не взе от мене Confused

# 4
  • Мнения: 2 807
На дъщеря ми (на 23 дни вече) бялото на очите й има странен мътно-сив цвят. В началото си мислех, че това е от жълтеницата, но майка ми твърди, че така били очите на бебе, което се храни само на кърма. Та се чудех дали има нещо вярно в това или все пак си е от жълтеницата?

На моите не са били така, не е възможно да са такива, защото кърмиш Wink

# 5
  • Мнения: 980
Kога мога да се поздравя със сигурност със сините очи на мойта бебка? Не ми стана ясно.

# 6
  • Мнения: 3 550
А как си обяснявате, че на моето хлапе през някои дни са зелени, през други - кафяви, а честичко и неопределено-пъстри? Мога ли да се надявам на зеленоок левент?

# 7
  • Мнения: 4 244
На моите двама бандити им се оформиха окончателно очите към 9 месец.
Щерката вървеше от началото още с едни изумрудено зелени очи като мен, ама после станаха карамелени.
А сина ме лъга лъга че ще е с сини - страхотно синьо бяха. Сега се пули зеленоок като мен
Мисля че е индивидуално кога точно се оформя окончателния цвят

Общи условия

Активация на акаунт