Aнорексия

  • 7 301
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 565
Вероятно има такава тема, но не можах да я открия. Поставиха диагноза анорекция на приятелка на 31 год. Лекуващият психиатър я е насочил към доктор Светлана Бояджиева от София. Може ли някакви отзиви за тази жена? И въобще колко време се лекува тази анорексия?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Сложен въпрос, едва ли някой ще ти отговори с точност.
Ето някои неща:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0
http://hrz.dir.bg/_wm/basic/?df=12&dflid=3

Пусни в Гугъл, много неща ще прочетеш.

# 2
  • София
  • Мнения: 565
Mnogo ti blagodaria za informaciata. Polezno ni e mnogo, zashtoto za parvi pat se sblaskvame s tova. Sega razbiram naprimer, che anoreksia se lekuva na sila.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Mnogo ti blagodaria za informaciata. Polezno ni e mnogo, zashtoto za parvi pat se sblaskvame s tova. Sega razbiram naprimer, che anoreksia se lekuva na sila.

В известен смисъл, обикновено болният не осъзнава, че е болен Sad

# 4
  • Мнения: 17 546
Дъщерята на мой познат лекар, който работи в голяма и уважавана болница и е отличен специалист, беше с диагноза анорексия. Довери се на Светлана Бояджиева  и тя се справи с проблема. Детето(14 год.) вече е добре. Имам и GSM-а и ако ви е нужен.

# 5
  • София
  • Мнения: 565
14 годишна? Ужас... Ние й имаме телефона на лекарката, просто събирах мнения Балу. Благодаря ти! Сега момичето си оправя отпуските и вероятно другата седмица ще идва в София на преглед. Това дете колко дълго се лекува?

 Колкото до това, че не осъзнава, че е болна- малко се държи странно- в един момент вика "боже, трябва да се лекувам", а точно след два часа "нищо ми няма, къде ще се влача по лекари". Мисля обаче, че ужасно се страхува, защото си дава вече сметка колко е слаба, че има косопад, проблеми с цикъла и какви ли не още неща. Въпросът е, че понякога все едно не вярва, че може да се оправи, което странно, защото тя има много много твърд характер. Аз даже не мога да си обясня как се стигна до там..  newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Трудно е да се говори така, без да познаваш човека, но това с твърдия характер може да е само привидно. В най-общият случай анорексиците дотолкова не могат да упражнят контрол върху собствения си живот и това, което се случва в него, че изходът е Контрол над собственото тяло. Много могат да бъдат факторите - деспотични родители, ниска самооценка и куп други... Пак казвам - лично аз не мога да говоря така наизуст, само в общи линии. Терапевтът би могъл да разнищи нещата, защо се е стигнало до там и най-важното - как да се излезе от тази ситуация. Анорексията е психично заболяване, нищо че симптомите са силно изрезени на физическо ниво... за голямо съжаление понякога е твърде късно да се направи нещо качествено по въпроса. Много често се случва физическите поражения да са толкова големи, че дори и да се стабилизира състоянието, винаги има последици занапред.
Успех в лечението на твоята приятелка  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Копирам това от една друга тема

http://www.zazz.bg/play:29dd8e99

# 8
  • Мнения: 17 546
Ами доколкото знам анорексията спада към ресора на психиатрите, така че не е учудващо да има рязка промяна в мисленето и да не осъзнава за какво става въпрос, и колко е страшно. Не мога да ти кажа точно колко време се лекува, но е факт, че вече се храни и е качила някой килограм. Нали знаете как трудно се говори за тази болест. Нямам информация от кога я лекува Бояджиева.

# 9
  • София
  • Мнения: 565
Офф Mims-Mims,направо ми настръхва косата като го гледам това клип4е! Моля се никога да не се стигне дотам...  Praynig Някак си ще се оправи, аз съм сигурно в това. Мислите ли, 4е 4овек може да изпадне в този кошмар заради нещастна любов? Това е единственият й проблем, за когото се сещам. Не знам нещо друго  да е имало, за да я депресира.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 423
deny, доста хора изживяват нещастна любов, но не всички заболяват от анорексия. Едва ли това е единствения и проблем. Да, тя може би ще се оправи, ако се вземат мерки навреме. Колко тежи това момиче ако не е тайна?
Ето нещо, което намерих за д-р Светлана Бояджиева, може и да си го чела вече:

http://www.blitz.bg/article/997

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Горкото момиче, дано й помогнат!

# 12
  • София
  • Мнения: 565
Mims- Mims, на мен ми е малко трудно да следя състоянието й, защото тя живее в родния ми град, а аз съм в София. Преди около 2 седмици я видях и тежеше ( по нейните думи, макар че според мен е по-малко) 41 кг, но тя е висока около 172-173. По принцип тя никога не е била дебела, но като цяло винаги се е движила към 57-58 кг. Аз първоначално не загрях тогава, че може да е анорексия, но просто как да ти кажа, изглеждаше като болна, а не просто много отслабнала. Тогава другата ми приятелка, която е там, я заведе до нейния личен лекар (щото въпросното момиче дори няма джи пи, понеже не ходила по лекари) и и направиха кръвни изследвания, които показаха понижени показатели на почти всички основни неща- фосфор, желязо, бели кръвни телца и т.н. Впоследствие след тежък разговор с нея една вечер разбрах пък, че от няколко месеца и капела косата, чупят и се ноктите, цикълът й е нередовен, чувства постоянна умора, болки в кръста и така. Другото момиче каза всички тези неща на джи пи-то и тя тогава вече беше убедена, че става дума за анорексия. Пратиха я на психиатър, но тя първоначално повече от 20 минути не казвала нито една дума на лекарката, а тя била на ръба да я изгони от кабинета. След това започнала да говори и оттам вече я пратиха в София при въпросната д-р Бояджиева като междувременно са я накарали да си пусне изследвания при ендокринолог и са и дали две успокоителни лекарства, което сега не мога да се сетя как се казват. Сега тя си оправя отпуските и ще идва тук в София да я водя при тази лекарка, ама въпросът е, че се държи ужасно странно и си променя през 2 часа мнението- ще дойда на лекар, после няма да дойда. Ние вече сме се обадили на семейството й, което живее от много години в чужбина и майка й ще се прибира да я гледа тук, че тази психиатърка е казала, че ще трябва да има постоянно някой край нея. Сега другата ми приятелка там ходи по 4-5 пъти на ден в нейния офис и я кара да яде. Преди малко се чух с нея и ми вика тя ми поръчва какво иска, аз и го нося и всеки път яде, ама по много малко. Например тя и занесе едно пилешко бутче и тя изяжда по-малко от половината от него. Иначе не стои напълно гладна.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 423
С трудна задача сте се хванали ти и другото момиче. Дано да успеете да и помогнете, такива хора са много упорити. 40кг на 170см... Просто не знам какво да кажа... Всъщност, знам доста за анорексията, но това няма как да помогне в случая. Важно е да се вземат спешни мерки. Не я оставяйте да се разколебае, знам, че ще ви е много трудно, човек понякога се уморява да помага на кякого, който сам не иска да си помогне...

# 14
  • Мнения: 526
Ти сама си описала състоянието на приятелката си, родителите и са от дълги години в чужбина, тя тежи40 и кусур кг. просто крещи за помощ. Внеделя по нова телевизия даваха за 23г момиче което тези21кг цифрите може и да са обратни но факт е че прилича на бухенвлски скелет. Тя просто не осъзнава колко е слаба, а майка и една якичка. Много труден път сте поели да помагате на приятелката си ама дано и тя си помогне, защото това заболяване води до гладна смърт.

Общи условия

Активация на акаунт