Леля с хепатит

  • 2 734
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте,имам сления проблем.Съпругът ми има сестра наркоманка,която от както аз живея с него е на лечение.До момента тя не е виждала малкия.Наскоро разбрахме че госпожицата е с хепатит(подробности не знаем,защото го научихме от страничен човек,свеки нищо не ни казва).Въпросната леля скоро се прибира и ще иска да види малкия,а аз не искам тя дори и да го пипа.Говорих с педито,но тя ми каза че малкия мове да го ваксинираме с/у хепатит А, чак след като навърши 2 годинкии.Какво да правя и как да откажа на желанието и да види детето и още повече да го гушне. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 168
Ами кофти за лелята, ама детето ми е по-мило от нейните чувства! Ако се престрашиш може и да го мерне, но от далече, без гушкане и пипане, някъде на открито. А ако се връща само за малко, най- добре идете на почивка междувременно или нещо такова, а тя да го гледа на снимки!
И вземи питай свекито, тя знае ли за болестта, не и ли пука за здравето на внучето, че мълчи като пън. Вярно, че момичето и е дъщеря, ама да си носи последствията от грешките, а това бебе на 9 месеца, чии грешки трябва да плаща? Ако пък свеки не знае, нека и тя да се включи така че хем бебето да няма директен контакт с леля си, хем и тя да не се обиди!
Ама ако свекърва ти зане и си мълчи, наистина е за  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 991
Щом е с хепатит, трябва да е в инфекциозна болница на лечение, а не да се разхожда насам-натам да гушка бебета. Ако случаят е, че е латентен носител на хепатит В или С - те се предават по кръвен и полов път и по идея няма опасност да зарази сина ти. На всичко отгоре децата в БГ, доколкото знам, се ваксинират още в родилния дом срещу хепатит В. Но все пак аз не бих й разрешила да гушка бебето. Кажи на мъжа си да се оправи с нея, сестра му е!

# 3
  • Мнения: 109
Ама ако свекърва ти зане и си мълчи, наистина е за  #2gunfire
[/quote]

Знае,и мен това ме изнервя допълнително.Аз на няколко пъти повдигах на въпрос темата но тя -мълчи #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Цитат от тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B … .82.D0.B8.D1.82_A

Хепатит А се предава по въздушно-капков и чревен път. Острата фаза обикновено продължава от 4 до 6 седмици със или без жълтеница, умора и увеличен черен дроб. През тази фаза у лицата с Човешки Имунодефицитен Вирус обикновено се наблюдава значително спадане на броя на Т-клетките, който се възстановява до 6-12 седмици след инфекцията. се изчиства от тялото обикновено след 6 седмици. Обикновено са необходими месеци за възстановяване от остър хепатит.

Лечението за болния обикновено съчетава грижа с почивка, като прекратяването на лекарствата може да стане само след като острата фаза е приключила, и тогава може да се възстанови лечебната терапия. Пиенето на големи количества вода, почивка на легло и добро и здравословно хранене са все компоненти, необходими за пълното възстановяване.

През последните години бе открита и ваксина, която може да се смята за превантивна терапия за пациенти с хронични терминални инфекции. Ваксината може да спре евентуална инфекция и у лицата с отслабнала имунна система, някои застрахователни компании и медицински заведения предлагат безплатна ваксинация на пациентите. Проверете при вашия личен лекар за подобни възможности.

По темата: След като те не са били така добри да те уведомят за състоянието на лелята (излагайки детето на риск), не виждам, защо ти трябва да си отзивчива относно желанията на лелята. Бих си поговорила и със свекървата. Не й прави чест (меко казано) да крие от теб, заболяването на дъщеря си. Close Писна ми от такива "хора"!

# 5
  • Мнения: 109
. Кажи на мъжа си да се оправи с нея, сестра му е!

[/quote]

Той ще я изгони или още по лошо...... Аз се притеснявам от евентуална среща с тях 2те докато той е на работа.

# 6
  • Мнения: 991
Преди няколко години се бях разболяла и аз не знам от какво, но имаше съмнение, че е хепатит. Веднага ме натикаха в инфекциозна болница (най-противното място, на което съм попадала) и ме пуснаха чак след като се разбра, че всъщност не съм болна от хепатит.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 435
Наркоманите са с хепатит С, който се предава само по кръвен път! Ще зарази детето само ако му бие нещо с нейната използвана игла или ако се пореже с нейна бръсначка. Понякога се чудя на акъла на някои хора.Хепатит Б също се предава само по кръвен или полов път.

Хепатит А можеш да хванеш абсолютно от всякъде. Това е по притеснително.

На какво лечение е сестра му, за наркоманията или за хепатита. Ако се лекува от хепатита от години, няма начин някой друг да хване.

Като гледам горе са ти дали линк, ти само трябва да разбереш от кой хепатит е болна.

# 8
  • Мнения: 259
Независимо от кой хепатит е болна лелята и дали някой ще се засегне, аз не бих изложила детето на риск (това е мое мнение).

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Наркоманите са с хепатит С, който се предава само по кръвен път! ....
Всички знаем, че нарко-зависимите често се заразяват с хепатит Ц (заради "обща игла"), но потребителката е написала, че лелята е с хепатит А не с хепатит Ц, което е напълно възможно! Все пак тя е по-запозната със случая от нас. Wink.

# 10
  • Мнения: 4 490
И на мен ми е чудно какво прави на улицата с Хепатит?
Ние преживяхме нещо подобно, когато се роди дъщеричката на братовчед ми. Той, без да е наркоман и подобни щуротии, се разболя от хепатит точно, когато му се роди бебето. Преди да разбере го е гушкал и целувал, и ние го прегръщахме и целувахме, за да го поздравим, а на следващия ден разбрахме кошмарната новина. Прибраха го в болница в родния ни град (иначе живее в София) и 40 дни не си видя жената и детето. беше ужас, но слава Богу, никой не се зарази.
Щом лелята е с хепатит, незабавно трябва да влезе в болница. Нелечението й е безотговорна постъпка, която би могла да застрашава здравето на много хора. Успех и дано всичко се нареди!  Peace

# 11
  • Мнения: 645
Според мен ако е хепатитC в което не се съмнявам щом е наркоманка не мисля че е толкова опасно предава се само по кръвен път и в малки проценти по полов път, но детето си е ваше и решението си е ваше ,аз лично на мъжа ми брат му също  е болен от хепатитC и се лекува .....,но утрешния ден не бих го лишила да се радва на бъдещото ни детеце

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
....
Щом лелята е с хепатит, незабавно трябва да влезе в болница...
Съгласна съм с теб, но си представи, ако е абстинентна (въпреки лечението) как ще влезне в болница...

# 13
  • Мнения: 2 908
Люта чушка - пиперлийка ,авторката никъде не е писала от кой хепатит е лелята....Писала е,че детето може да се ваксинира за тип А чак на 2 годинки...
Ако не знам с кой хепатит е лелята,не бих си пуснала детето близо до нея. Naughty

# 14
  • Мнения: 27 524
По-добре не рискувайте. Зависи от кой хепатит е болна, има значение. При всички положения аз не бих дала контакт между тях. Ти си майката, ти решаваш!!!
И не е вярно, че от хепатит А се вакиснира след 2 годинки, синът ми е ваксиниран доста преди това Peace

Общи условия

Активация на акаунт