Колко трябва да яде бебе на 7 - 8 месеца?

  • 1 867
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Много ще съм благодарна, ако някоя мама ми каже колко трябва да яде според 'дебелите книги' бебе на 7 и на 8 месеца?
Ще ми се да се ориентирам ние в нормите ли се движим, защото от около седмица бебо започна да хапва доста повече от преди, но не сме вкъщи в момента и не мога да прочета сама. Покрай другия багаж, само книжки ми липсваха да помъкна, но сега се оказа, че точно те ми трябват! 

# 1
  • Мнения: 3 379
Така не мога да ти кажа наизуст (в смисъл без да казваш колко и какво яде всъщност), а и всяко бебе е различно .. Но след като яде повече, а не по-малко, мисля че няма от какво да се притесняваш. Нормално е с растежа да се увеличи и количеството храна.

# 2
  • Мнения: 581
Не уточнявам какво, защото ме интересува общото количество храна, което трябва да се поема за деня. Май беше 1/7 от теглото на бебето, но изобщо не съм сигурна  Embarassed
Не че се притеснявам да хапва повече, но все пак си има някакви граници....
На обяд първо кърмя, а после му давам почти двойно количество пюре /в сравнение с това, което ядеше докато си бяхме вкъщи/, а като свърши се опитва да мрънка за още  Crazy
Същото става и с кисела след обяд...

# 3
  • Мнения: 3 379
Ще ти кажа Гого как ядеше на 8 месеца.

СУтрин каша около 100 гр, на обяд зелечнуково пюре още около 80-100 гр. Всичко останало кърмене, между 7 и 9 пъти на денонощие. Тежеше около 9500 гр.

По принцип до годинката е препоръчително количеството хранабкърма през деня да не надвишава литър- литър и малко. Но пак ти казвам, много зависи от детенце.

# 4
  • Мнения: 473
Много е относително, както ти е написала и SZA.
И ние процедирахме горе-долу така- около обяд - зеленчуково пюре - 100 гр. и следобяд каша също около 100 гр.-останалото кърма колкото и когато иска.
Имало е дни когато е изяждал повече и дни когато не е искал нищо - само мляко. Килограми около - 9,800.

Общи условия

Активация на акаунт