нестабилни изпражнения и слуз

  • 1 836
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, доктор Слънчева!
Синът ми е на почти 5 месеца и от около месец и половина има нестабилна дефекация примесена с по-малко или повече слуз. Често връща  храна. Все още е само на кърма и има доста силни колики. Неколкократно правихме консултации с детски гастроентеролог. По негова препоръка детето продължава да е само на кърма, приема ранитидин и за около месец по 30-60 мл безмлечна оризова каша. Връщането намаля значително, но слузта и нестабилните изпражнения не се повлияват. Детето наддава и всичките му изследвания са нормални. При последната консултация специалистът каза, че  това не е болест и ще отшуми с времето. Все пак тези продължителни и силни колики и разстройството са доста притеснителни - какъв е Вашият съвет?

# 1
  • Мнения: 5 760
Предполагам, че са Ви казали- дори и на кърма може да показва алергии към някои храни, които Вие консумирате. В този случай Вие трябва да преустановите консумацията на краве мляко под всякаква форма, колбаси, риба, цитросови плодове, сокове във кутиите и шоколад.
Щом детето наддава на тегло, което е най-точния критерий, че е здраво, проблемите ще отпаднат с времето.

# 2
  • Мнения: 7
Благодаря за отговора. Аз съм на  безмлечна диета откакто започнаха коликите - не консумирам шоколад и какао, както и всичко, което съдържа сухо мляко. Ям в неголеми количества овчи млечни продукти - трябва ли да огранича и тяхната консумация?
От 3 дни започнах да давам по няколко лъжички сок от ябълка. Първите два дни нямаше никаква промяна в изпражненията, но днес привечер се появиха много тъмно зелени парцалчета - на какво може да се дължат? Случвало се е и преди да има тъмно зелени изпражнения, но досега не са били с такава консистенция. Да преустановя ли даването на сок  и при всичките тези симптоми кога и с какво е най-добре да захраня детето?
В последно време кърмата ми намалява  - да дохранвам ли с адаптирано мляко и на какъв принцип?

# 3
  • Мнения: 5 760
Тези зелени парцалчета са промяна на цвета на изпражненията дължаща се на новата храна и това е нормално. Ако коликите се засиляти исе появи слуз е добре да спрете захранването и да изчакате още 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт