Има ли начин да намеря сестра ми?

  • 14 344
  • 64
  •   1
Отговори
Здравейте! От много години знам, че имам сестра, която е само на баща ми, но родителите ми все още не са ми казали нищо. Като малка я видях записана в паспорта му,тогава нали се пишеше,кой колко деца има, заедно с имената и ЕГН-то им. След това съм забравила за това, но в полседните 1-2 години постоянно се сещам за нея. Даже със сестра ми мислим да го питаме директно, но нещо все не събираме сили за това, което ще чуем. Има и нещо друго, когато вадих удостоверение за родствени връзки,тя не фигурираше в него, казаха ми,че е възможно,ако се е отказал от това дете. Едни мисли са ми в глава, как е възможно ,все пак в онези години хората толкова рядко са се развеждали, баща ни толкова много ни обича със сестра ми,а другото дете не го е търсил повече от 30 години. Не мога да го съдя, защото не знам истината. Били са студенти,но това не означава,че трябва да са безотговорни. Дали има някакъв вариант да разбера нещо за нея. Знам името й  и ЕГН-то.
Благодаря предварително за помощта Hug

# 1
  • Мнения: 4 916
Най-добре говорете с баща ти. Дотук не виждам причина да правите нещо зад гърба му.

# 2
  • Мнения: 4 965
Най-добре говорете с баща ти. Дотук не виждам причина да правите нещо зад гърба му.

А и обяснението може да е прекалено кратко и болезнено, вместо да се вкарваш във филми с отказ от детето и т.н. Peace

# 3
Благодаря ви за отговорите Hug
argun,това май е най-добре да направя.
azaf, мисля,че разбрах какво имаш предвид, но не се е случило най-лошото.

# 4
  • Мнения: 4 965
 Blush наистина това имах предвид.

Щом си убедена, че има за какво, говори с баща ти. Имаш право да знаеш истината. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 243
ИМАШ ПОЩА!  Peace

Вдействителност не съм фен на такъв вид предавания, но ако нямаш друг вариант, а много искаш... Разговор с баща ти обаче е най-доброто решение. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 447
Наистина не виждам друг начин освен да проведеш разговор с баща си.Успех и дано намериш сестра си.

# 7
  • Мнения: 118
....Знам името й  и ЕГН-то.

Знаеш всичко....

# 8
  • Мнения: 25 449
Откъде знаеш ЕГН-то ѝ? Нали си го видяла като дете и после си забравила?  Thinking

Като малка я видях записана в паспорта му,тогава нали се пишеше,кой колко деца има, заедно с имената и ЕГН-то им. След това съм забравила за това, но в полседните 1-2 години постоянно се сещам за нея.

# 9
  • Мнения: 2 142
ДА и аз това, щях да попитам, откъде имаш ЕГН-то?

# 10
Как' Сийка , не помня точно на колко години съм била,но съм записала егн-то на един лист. Сигурно към била около 15-16годишна. А просто не съм се замисляла толкова по случая по онова време.

Пътуващ , какво мога да направя с тях?

Bellucci , изобщо не ми е това идеята. Даже не знам дали изобщо ще й се обадя като разбрера,просто искам да знам каква е,какво прави,добре ли е, има ли деца и т.н.

# 11
  • Мнения: 4 916
...

Пътуващ , какво мога да направя с тях?

...

С ЕГН-то можеш някой познат в полицията или есграон да влезе в системата.

# 12
В старите паспорти пишеше името и ЕГН-то на детето и след това имаше и подпис,но не помня на родителя ли или на длъжностно лице.


С ЕГН-то можеш някой познат в полицията или есграон да влезе в системата.

Това съм си мислила и аз newsm78

# 13
  • Мнения: 4 965
С ЕГН-то можеш да влезеш и в страницата на НЗОК - там ще видиш 3-те имена и дали е здравноосигурена (може да не е здравноосигурена, може да е в чужбина).

# 14
  • Мнения: 28
Ако искаш ми пиши ЕГН-то и мога да ти намеря информация за това поне къде живее тя

Общи условия

Активация на акаунт