Изследвания за ДГ?

  • 715
  • 4
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Ако детето е посещавало ДГ до май и 3 месеца е било ваканция,трябва ли пак да се правят всички исзледвания-кръв,урина,фекална проба за патогенни бактерии и паразити или е нужно само паразити?В детската градина всичко живо е в отпуска и няма кого да попитам,а GP-то твърди,че е нужно само паразити,ама аз искам да съм сигурна,че до 1-ви септ.всичко трябва да е готово.

# 1
  • София
  • Мнения: 460
Миналата година правихме само паразити, тогава синът ми беше 2ра група.

# 2
  • Мнения: 1 447
До колкото знам се прави изследването само за паразити,но ако успееш да намериш някой от вашата градина за да ти каже най-точно.

# 3
  • Мнения: 9 814
Миналата година след като беше в яслата и после във ваканция, като постъпвахме в І-ва гр. не искаха никакви никакви изследвания.
Става въпрос за ясла и ДГ в ОДЗ.

# 4
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Когато детето отсъства повече от 40 работни дни (2 месеца) се правят чревни изследвания (хелминти) и се взема бележка от личния лекар за паразити. Чревните изследвания важат 15 календарни дни от датата на излизане на резултатите, а мед. бележка важи 3 дни от датата на издаване. Мисля, че за чревните се носи в лаборатория малко от изпражненията на детето и се взима проба от дупето с тиксо. Поне при нас са такива изискванията на ХЕИ (според наредбата им)

Общи условия

Активация на акаунт