Как да приготвя домашно пюре от праскови или кайсии?

  • 1 271
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте мами!

Бих искала да ви попитам, тъй като скоро идва сезона на кайсиите и прасковите /има по пазара, но още не са в силата си/ как мога да си направя домашно пюре от тях, но така 4е да стоят за дълго време. А също и нектар. Имам си кухненски робот със сокоизстисквачка. Мисля да използвам същите бурканчета, които сега използвам за бебока. Т.е бих искала да мога да ги стерилизирам и да му ги давам по-нататък, а не в прясно състояние.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз съм правила от праскови.
Прасковите се измиват добре и се белят. Нарязват се на малки парченца (примерно-прасковата режеш на 4, а всяка четвъртинка-на 3). Варят се в много малко вода-колкото да ги покрие. Врят около 15 минути, докато омекнат (те са мек плод и се сваряват много бързо, но пробвай с вилица). Пасират се във водата, в която са сварени. Аз не добавях захар. След затварянето бурканчетата се варят 15 минути, за да се стерилизират.

По същия начин съм правила и праскова+ябълка. Трябва, обаче, плодовете да се варят отделно, защото им трябва различно време, за да омекнат. След това ги смесвах при пасирането.

# 2
  • Мнения: 1 800
И аз приготвям като Виви. Измивам, обелвам, нарязвам на кубчета, варя ги в малко вода, пасирам и в бурканчетата. Нищо не добавям допълнително-захар или каквото и да било, само чист плод.

Общи условия

Активация на акаунт