Ръст и килограми при 5-годишни деца

  • 13 252
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Здравейте, извинявам се за малко тъпия въпрос, но тук, в Афганистан, нямам възможност да сравня близнаците си като ръст и килограми с други деца - местните хлапета са по-дребни от българските. Та - двамата са на 5 г. и половина, високи са 115-116 см, тежат около 18-19 кг. Кажете как е при вас на тази възраст, в нормите ли сме?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 26
напълно нормално се  развиват децата да са ти   живи и здрави. моят син е  на 5 висок е 120 и тежи около 21-22кг.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Според мен са си добре. Дъщеря ми е на 4г, 108см, 17кг. С каквито темпове расте, след година ще е най-много колкото твоите.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Големият ми син е на 5 и половина.Висок е 1.12м. и тежи 20 кг..И на мен ми изглежда хилав и нисък,в групата в градината само още едно детенце е като него,другите са с по половин глава нагоре,а за момичетата няма да казвам.Важното е да са здрави,пък в пубертета дано се източат Grinning

# 4
  • Мнения: 844
Ами и моята мома е на 5 години и тежи 21 кг при ръст 118 см. Малко хилава си изглежда, ама тя си е такава по принцип. Купувам дрехи като за 6 годишно дете, най-вече заради ръста й; в групата е с 6-годишни, еми от доста дечица е по-висока, изобщо не може човек да предположи, че е по-малка от тях.

# 5
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
Дъщеря ми е по-дребничка, но ние с баща и също не сме много високи. Този месец ги мериха в градината - 108 см , 17 кг

# 6
  • Мнения: 6 472
Сега погледнах в картона на Ина - на 5,5 г е била 118 см и е тежала 17 кг:)

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Добре са си децата. Ние на 5г и 6м бяхме 118 и 19 кг, но и сега килата са си същите, даже може и 18,500 да са. Не се притеснявам, макар, че татито е висок и изобщо не е хилав, но до 5-6 клас е бил хърба, та и аз не падам по-долу. В първи клас бях 20 килограма, няма на кого да прилича детето. Не, че сега съм супер едра.

# 8
  • Мнения: 1 320
Ники и от по дребничките / то нали аз съм великан /  ..... още няма 5  годинки ...... 15 кг и 110 см.

# 9
  • Мнения: 1 071
А моята на 4г и половина е 1,20 висока и тежи 22кг... Shockedпък и двамата с баща й нито сме високи,нито едри Confused

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Според мен са си добре. Дъщеря ми е на 4г, 108см, 17кг. С каквито темпове расте, след година ще е най-много колкото твоите.
За ужас на дядо ми аз бях толкова преди първи клас Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 241
Мисля, че са си съвсем в нормата дечицата, и нашият Ники е горе-долу толкова, 18 кг. на 116 см.

Разбира се, свекърва ми все го оплаква, че е слаб и се заканва да го охрани, но пък нашето GP /тя е и педиатър/ казва, че си е иделно за възрастта. Така че и аз не се притеснявам вече, какво да направя като яденето не е приоритет, има толкова много други интересни неща за правене Simple Smile

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Сега погледнах за нашата кака: на 5 години е била 120 см и 21 кг. Имай предвид, че открай време се води по-едра за възрастта си.

# 13
  • Мнения: 1 264
Моя син е 120 см и 24 кг  доста едричък ми се вижда Thinking

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моят син е 117-118 и е 13-14 кг. И ми се струва съвсем нормален. Голямата е на 7, висока е 129 и е 21 кг. Мен ако питате тя е доста налятичка и си е направо за ограничаване на храната. За мен определено е над нормата. И тук като чета за дете на 5, което е 21-22 кг. и се чудя...

Общи условия

Активация на акаунт