Хемангион-спукан кръвоносен съд

  • 3 807
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Имал ли е някой подобен проблем??Бебчето ми е на 2,5 месеца.Към 20-я ден му се появи на нослето червено петънце като 3 точици,казаха ми,че е хемангион т.е. спукано кръвоносно съдче,да го наблюдавам дали ще расте и ако е така трябва да се махне с лазер, но една приятелка ми каза,че е болезнена манипулация и след това оставало белег, не релефен, а по-бяла оставала кожата, та да побързам докато е по-малко.За съжаление май-няма да си мине само,защото расте с растежа на бебчо и цвета  е станал по-тъмен струва ми се.Къде да намеря повече информация за това и за вазможността да се извърши самата процедура по отстраняването?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравей dudi,
ти от къде си?
Синът ми има хемангиом. Неговият е на челото и се появи също на 20-ия ден. В момента е на почти 7 месеца и хемангиома е доста голям. От 1 месец го лекуваме, но за сега не виждам резултат. Sad
За справка - до колкото знам хемангиома не е спукан кръвоносен съд, а разширен. Вашия хемангиом релефен ли е?

# 2
  • Мнения: 7 186
Хемангиомът е по-скоро козметичен дефект,но е доста неприятен.Третира се инжекционно с кортикостероиди,а при липса на ефект се премахва оперативно,но детето трябва да е поотрастне малко за оперативно отстраняване.

# 3
Здравейте отново!Може й така да е не спукан,а разщирен кръвоносен съд.Аз съм от София.Нарочно ли сте изчакали до 7-я месец?Какво е лечението ви? Не става ли дума за еднократна процедура с лазер или нещо подобно?Ние ходихме в център Св.София по друг повод и д-р Шумилина каза да го наблюдавам и ако расте щяла да ни изпрати при нейн колега,който се занимава само с това,но незнам името му.Мисля тази седмица да го заведа пак и да получа повече информация.Вие къде сте ходили? Въпросната д-рка сподели,че имала още няколко бебета и са се оправили,но не занм колко са големи?

# 4
Забравих да уточня,че хемангиома при нас  не е релефен

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравей,
както казва Lady Marmalade ние го лекуваме с кортикостероиди.Досега сме имали една апликация на 23 май.По принцип трябваше да я направим средата на април, когато бебчо беше на  4.5 месеца, но покрай празници и други ангажименти не успяхме. Между другото синът ми е недоносен - роден е в края на седмия месец и трябваше да е над 5 кг, иначе щяхме да започнем в края на март. Лечението му го провежда д-р Стефанова. Тя е хирург и до колкото знам е най-добрия специалист по хемангиомите.
При нас случая не е само козметичен, защото хемангиома прогресивно нараства и е доста изпъкнал, а пък се намира на челцето. Аз се притеснявам, че като започне да лази, да ходи и да пада има опасност да го нарани. Размерът му е около 1.5 на 2 см.

Във вашия случай не зная как биха процедирали, защото хемангиома е друг. Имай на предвид, че хемангиомите нарастват няколко месеца и после може и да се смалят и изчезнат от самосебе си. Консултирай се с хирург.

Аз предполагам, че се притесняваш, че хората все го зяпат и питат какво му е. Синът ми ходи с лепенка на челото, защото притискаме хемангиома със спец.силикон CICA CARE за да не расте. Да ти кажа всеки срещнат ме пита къде се е контузил, а аз им отговарям че има родилен белег, който лекуваме. В началото много ми беше криво, но вече изобщо не ми пука.  Crossing Arms
 
 

Общи условия

Активация на акаунт