Блевит-Моля, Ви споделете опит и съвет

  • 715
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,
Искам да попитам някоя от вас ползвала ли е Блевит Л и какви са впечатленият й? На 2 месеца сме и се храним с Фризо НА.От днес по съвет на други майчета във форума и след консултация с педито увеличихме дозата по 150 млл на хранене.На беба акото е зелено на цвят, меко като паста, но не се изхожда сама.Искам да й помогна да го прави сама.Няма запек, но за сега само с масажче го прави.Незнам как да улесня този просец, защото като не се изходи едно денонощие и на другия ден започва да се напъва, докато се изходи.Моля, Ви дайте съвет какво да правя.Дали да дам от този чай, тъй като на кутията пише, че е разхлабващ-да не се получи прекалено разхлабване.Да добавя, че пробвахме с Фризовом, но беба плачеше по цял ден и ми се струва, че коремчето я болеше, а резултата з акото нямаше.Благодаря

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 993
Ние също не акахме, но като си смених млякото и минах на Лактана Био повече не сме имали подобен проблем.
За Блевит Л мненията са много противоречиви по-скоро не действа никак отколкото да разхлабва.
Прави масажи на коремчето по-чест и при всяка смяна на памперс притискай крачетата към коремчето внимателно, ако му се ака детето започва да се напъва това също много помага.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 971
Използвах чайчето на Блевит, когато синът ми беше бебе, при него не подейства изобщо. На детето на приятелката ми действаше чудесно. Пробвай с малко количество, ако се притесняваш. Моето мнение е, че този чай не може да доведе до разстройство.

# 3
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Незнам за чайчето,но попитай педиатърката дали не е по добре да пробваш друго мляко?Аз откакто смених Милумила с Аптамил Комфорт нямам такива проблеми-детето е доволно,не се напъва,не пъшка както преди,ака по един път на ден,понакога два и няма колики Simple Smile

# 4
  • Мнения: 174
Gugalinka, правя безуспешни опити да убедя педито да сменим млякото.Но на всяка консултация не и не.Свикнала е с това и можело да има проблем, а толкова ми се иска да го сменя, тъй като не съм с блестящи впечатления от Фризотоу а и усещам, че и на детето ме ну е комфортно.Щяло да се оправи със захранването-това е отговора и на двете педиатърки, с които се консултирам.Какво да правя и аз незнам...

# 5
  • Мнения: 161
На каката помагаше страхотно, но на малкия не подейства по никакъв начин. Струва ми се, обаче, че сегашният чай не е този, който купувах преди четири години. Нещо в състава му е променено, но не мога да установя какво.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Gugalinka, правя безуспешни опити да убедя педито да сменим млякото.Но на всяка консултация не и не.Свикнала е с това и можело да има проблем, а толкова ми се иска да го сменя, тъй като не съм с блестящи впечатления от Фризотоу а и усещам, че и на детето ме ну е комфортно.Щяло да се оправи със захранването-това е отговора и на двете педиатърки, с които се консултирам.Какво да правя и аз незнам...

И ние в началото бяхме на Фризо, защото такова мляко даваха още в болницата. След няколко седмици купих Аптамил и нямаше никакъв проблем за бебка. Само дето вече си ака много редовно. Опитай и ти  Peace

# 7
  • Мнения: 30 968
Ползвам Блевит и помага, но малко. Не се притеснявай да пробваш, не ми се вярва да се разхлаби прекалено. Винаги държа в нас от този чай, ако има нужда.

# 8
  • Мнения: 164
Здравей и от нас. На сина ми чаят Блевит Л му помогна много защото не беше акал може би 2 дни, дори и сега ако евентуално се запече му давам и му действа добре. Между другото ние сме на Лактана Био /вече на 3ка/ и сме много доволни от това мляко. Според мен щом твоята педиатърка ти казва да не сменяш млякото, не я слушай ... На сина ми педиатъра също говореше така, ама аз на своя глава започнах с Лактана Био и сега не съжалявам за това мое решение. Общо взето аз чета из интернет и така храня синът си, по простата причина че личния му доктор ми говореше врели некипели - от 2 месец - сокчета и т.н. Така че както си решиш - но моето мнение е смени млякото и пробвай. Но имай предвид, че докато свикне стомахчето на детенцето ти с новото мляко понякога минава 1-2 седмици ... Желая ти успех

Общи условия

Активация на акаунт