Бременност с донорска яйцеклетка.

  • 1 448
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Здравейте д-р Мазнейкова!

Интересува ме възможно ли е при бременност с донорска яйцеклетка да се получи предаване на наследствено-генетичен проблем. В случая проблема е ендокринен /свързан е с хиперфункция, в подробности не искам да навлизам/. В смисъл предаване на проблема в периода на деветте месеца през който донорската яйцеклетка и организма на майката имат общо.

В медицината много въпроси нямат отговор, вероятно и този  е от тях.
В такъв случай би ми било полезно вашето лично мнение, дори да има вероятностен характер.





Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 15:09 от Vanina 75

# 1
  • Мнения: 324
При бременност с донорска яйцеклетка, ако генетичния проблем е бременната то той естествено не може да се предаде на бебето, тъй като то има друга генетична информация т.е. носи гените на биологичната майка. При някои ендокринни състояния обаче при които нивото на хормоните в кръвта на бременната е по-високо или по-ниско у плода може да настъпят промени свързани с различното ниво на хормоните, напр. при диабетици - диабетна фетопатия на плода, при по- високи стойности на хормоните на надбъбречната жлеза промени във външните полови органи на бебето. Обикновено тези промени са преходни и преминават след раждането на бебето.

# 2
  • Мнения: 898

Благодаря за отговора!
След като го прочетох май ми се изясниха нещата.


Това май е като при повечето хормонални лекарства. Действат само до като се пият.

И съответно плода от донорска яйцеклетка може да има хипер или хипофункция само до като е в майката. След това ще си поеме пътя свързан с неговата генетична информация и предразположеност.

Общи условия

Активация на акаунт