сърбеж и кърмене

  • 647
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте мами.От два дни имам сърбеж Embarassed и се притеснявам това да не се отрази нещо на бебчо,защото го кърмя.Ще ходя на лекар след два дни ако не се орпавя,но дотогава незнам какво да правя.Правя си промивки със смрадлика,облекчава ме.Друго не смея да употребявам преди да ме прегледа лекар.Ако някой знае нещо да пише.Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 851
Да не са някакви гъбички? И къде точно те сърби?

# 2
  • Мнения: 80
преди една седмица ми сваляха вътрешните конци от раждането и ми казаха че имам някакво течение може и да са гъбички незнам,но се притеснявам това да не се отрази на бебчо.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сложи в смрадликата и малко сода за хляб - ако са гъбички, това облекчава допълнително, пък и им разваля средата, която обичат.
Не се притеснявай, кандидата е много често срещана - обикновено не представлява проблем за бебето, макар че инфекцията може лесно да стигне до него, затова мий много хубаво ръцете преди кърмене и пипане на детето. При бебетата инфекцията най-често се проявява като гъбички в устата (млечница) или упорито неминаващо с нищо подсичане на дупето.
Ако са гъбички, лекарят ще ти изпише глобулки за лекуването им - всички противогъбични са съвместими с кърменето и не се налага да се цедиш и да хвърляш, а просто си кърмиш както досега. Ако е някаква смесена инфекция, тогава е важно да се види какво са ти изписали, за да е ясно дали е съвместимо или не (има къде да се провери, не разчитай само на листовката на препаратите, където стои стандартно предупреждение да не се употребява по време на бременност - в листовките не е цялата информация за лекарството, а предупреждението е за да няма самолекуване и задължително поне бременните и кърмачките да минават през лекар за предписване на препаратите).

# 4
  • Мнения: 80
hedra, благодаря ти много за отговорите,който си ми дала и на двете теми,който зададох  :bouquet

Общи условия

Активация на акаунт