Загубена лична карта и последствия?

  • 9 403
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 472
На приятелят ми му откраднаха портфейла с всички документи - лична карта, шофьорска книжка, талон за колата. В момента е истинско ходене по мъките и ядове с некомпетентни чиновници  #Cussing out

Чудим се какви поразии могат да се направят с открадната /обявена за невалидна/ лична карта?

Могат ли да ти изтеглят парите от банката? В портфейла имаше дебитни карти, естествено вече са блокирани, обаче какво се прави със сметката? Ако някой отиде на гише на банката даде личната карта, каже че има сметка и иска да изтегли пари, ще му дадат ли?
По мои наблюдения тегленето от гише с лична карта става много бързо и лесно. Никой не гледа дали л. карта е обявена за невалидна??!


Нова хрумка - а може ли изведнъж да се окаже абонат-длъжник и на трите оператора?!? Като знам колко лесно се пишат договори само по лична карта и никой никъде не проверява  Confused Тук какво може да направи?

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 10:47 от EliZ

# 1
  • Мнения: 2 821
Добре де, служителите на сравняват ли поне лицето от снимката на личната карта с преносителя? Или как така ще дадат на някого да тегли от чужда сметка с друга, не собствена ЛК...чак пък толкова Thinking
Два пъти са ми открадвали лични документи, веднага съм ги обявявала за невалидни. Вярно, че и на мен са ми минавали подобни мисли през главата newsm78

# 2
  • Мнения: 2 018
Колкото повече мислиш, толкова по-черно ще ти изглежда всичко!
Дори и да успее да направи нещо, то ще бъде с невалидна карта, така че логично е тези, които са броили парите или сключили договорите да си поемат отговорността.
Вие обявете всички документи за невалидни, пък повече не му мисли.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 472
Предвид качеството и размера на снимките върху личните карти - дори лека прилика е предостатъчна. Оставаме настрана въпроса колко от нас наистина си приличаме с тези замъглени снимки отпреди 8 години  newsm78

Оказа се, че освен да си блокираш дебитните карти, трябва да си блокираш и сметката отделно. Защото всеки който леко прилича на тебе може да изтегли с картата парите ти от гишето. В банката по ЕГН и номер на личната карта - ти дават парите. Затова първо сметката се блокира, след това с новата карта отиваш и даваш новия й номер. Надявам се да съм полезна на някого с тази информация, аз откровено не бих се сетила за такъв вариант  Sad



Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 11:54 от EliZ

# 4
  • Мнения: 851
Добре де, а как без лична карта ще блокираш сметката. То така всеки може да се представи за теб и да ти блокира сметките. Може би трябва бележка от полицията, че са ти загубени документите и с нея става. Егати какви неприятности заради тия глупави документи. Успех, дано нямате проблеми.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 472
Дори и да успее да направи нещо, то ще бъде с невалидна карта, така че логично е тези, които са броили парите или сключили договорите да си поемат отговорността.
Вие обявете всички документи за невалидни, пък повече не му мисли.

То и на мен това ми изглежда най-логичното - особено предвид факта, че имаш документ с датата когато си я обявил за невалидна. Обаче много ме тревожи факта, че колко лесно ставаш абонат на някой оператор и после върви и се разправяй и обеснявай  ooooh!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 472
Добре де, а как без лична карта ще блокираш сметката. То така всеки може да се представи за теб и да ти блокира сметките. Може би трябва бележка от полицията, че са ти загубени документите и с нея става. Егати какви неприятности заради тия глупави документи. Успех, дано нямате проблеми.
Станало е с акта за раждане и документа от полицията. Но от самата банка са казали, че такова бликиране трябва да се направи, защото в тяхната система фигурира номера на откраднатата лична карта и това е което се проверява при теглене.

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
EliZ, отиваш в полицията и казвате, че портфейлът е откраднат. описва се всичко, което е било вътре в портфейла. ЛК се обявява от полицията за невалидна веднага. дори и да е извършена злоупотреба с нея, в банка примерно, приятелят ти не носи никаква вина. но пак повтарявм - ЛК трябва да бъде обявена за загубена или открадната в полицията!!!!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 472
EliZ, отиваш в полицията и казвате, че портфейлът е откраднат. описва се всичко, което е било вътре в портфейла. ЛК се обявява от полицията за невалидна веднага. дори и да е извършена злоупотреба с нея, в банка примерно, приятелят ти не носи никаква вина. но пак повтарявм - ЛК трябва да бъде обявена за загубена или открадната в полицията!!!!

Това веднага беше направено.

Общи условия

Активация на акаунт