Алергична реакция след млечна оризова каша

  • 7 865
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Здравейте мили мами! Захранихме се преди един месец, когато малката беше на 6 месеца. Правих и зеленчукове пюрета, пасирах  й плодове. Сега реших да включа и кашите. За целта купих Оризова млечна каша на милупа. Исках да е безмлечна, но не намерих по магазините и реших, че няма да е фатално, все пак пише, че е за бебета над 4 месеца. Но уви само за няколко минути се обрина цялата и започна да повръща. Сега не знам какво да правя от тук нататък. Какви каши да й давам?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 659
Има доста безмлечни каши на пазара, пробвай от тях. Но моя съвет е изцяло да спреш със захранването за малко и да я оставиш 2-3 дни само на кърма. И недей да бързаш много, вижда ми се прекалено за 1 месец да вкараш и плодове, и зеленчуци, и каши. Виж темата за захранването, много е полезна.

# 2
  • Мнения: 851
Габи направи тооочно същото нещо, но не се обрина. Повръщаше страшно и беше отпаднала. Аз много се уплаших и затова тя не яде готови каши почти до годинката си. Като стана на 11 месеца пробвах предпазливо Слънчо. /преди това дадох веднъж Фризокрем и веднъж Милупа, но и от двете получи ал.реакция/. От Слънчо беше ок и затова сега само тях давам. Ако искаш пиши ми на лични да ти кажа какви домашни каши правех. Успех Hug

# 3
  • Мнения: 175
Аз захранвам от 2 дни с БЕЗМЛЕЧНА оризова каша на Милупа, но без особен успех.
Не иска да глътне диването, а днес даже се изхитри да стиска устата и не иска да приеме лъжичката.
Нищо, заредила съм се с търпение и си казвам, че само опознава вкусове ,но си е изнервящо!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 172
Надявам се, че авторката на темата няма нищо против да питам и аз нещо. Дъщеря ми навърши скоро 6 месеца и я захраних преди седмица и половина с домашна безмлечна оризова каша. Правя я с кафяв ориз по рецептата от Библиотеката. Обаче по лицето и тялото започнаха да се появяват зачервени пъпчици, които минават за няколко часа. Не са групирани и кожата около тях не е суха. Няма повръщане.Само второто акане през деня е малко рядко. Поради това чак преди два дена се усетих, че може би е алергия. Вчера не съм давала каша и пъпките не се появиха. Акото също беше добре. Какво бихте ме посъветвали да направя в случая? С какво да продължа? Да давам ли друг тип зърнена храна? След колко време мога да пробвам да дам оризова каша пак? Ако дам бял ориз няма ли да е по-добре? Питах и в темата за захранването, но никой не ми е отговорил и затова си позволих да питам и тук, тъй като съм доста притеснена.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Като първа каша дадох безмлечна оризова на Нестле, а после продължих с елда на Хип. Млечна каша на този етап не съм давала, защото сина ми е с АД. Пробвай с оризова безмлечна каша, не вярвам да има проблем или ти сама си ги приготвяй. Тук е обяснена много подробно технологията за приготвяне на каши в домашни условия.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
... Ако дам бял ориз няма ли да е по-добре? Питах и в темата за захранването, но никой не ми е отговорил и затова си позволих да питам и тук, тъй като съм доста притеснена.
Защо не пробваш да дадеш готова безмлечна оризова каша. Ориза е най-щадящата стомаха храна и се учудвам, че дъщеря ти е получила алергичен обрив от него. Може да пробваш да дадеш друга зърнена храна - напр. каша от елда, макар, че тя се води алерген, но сина ми, въпреки, че е склонен към алергии я понесе много добре. Дано се включат и други майки, които са имали сходен на твоя проблем. Лично аз съм давала винаги инстантни каши. Не съм приготвяла такива в домашни условия.

# 7
  • Мнения: 175
Надявам се, че авторката на темата няма нищо против да питам и аз нещо. Дъщеря ми навърши скоро 6 месеца и я захраних преди седмица и половина с домашна безмлечна оризова каша. Правя я с кафяв ориз по рецептата от Библиотеката. Обаче по лицето и тялото започнаха да се появяват зачервени пъпчици, които минават за няколко часа. Не са групирани и кожата около тях не е суха. Няма повръщане.Само второто акане през деня е малко рядко. Поради това чак преди два дена се усетих, че може би е алергия. Вчера не съм давала каша и пъпките не се появиха. Акото също беше добре. Какво бихте ме посъветвали да направя в случая? С какво да продължа? Да давам ли друг тип зърнена храна? След колко време мога да пробвам да дам оризова каша пак? Ако дам бял ориз няма ли да е по-добре? Питах и в темата за захранването, но никой не ми е отговорил и затова си позволих да питам и тук, тъй като съм доста притеснена.

Забелязвам две червени пъпчици, подобни на тези , които описваш по крачето на Кали, но още не мога да ги свържа с оризовата каша!
Ох, малко ми е шашаво с това захранване.
На практика нищо не мога да те посъветвам!
Много ли са пъпчиците, ако са много останете един два дни само на мляко и после пак. не минавай  директно на друга каша докато не си установила връзка между пъпките и ориза.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 043
Здравей,kanely ! Когато започна с кашата даваше ли първо по две лъжички, на следващия ден 4 и тн или даде цяла доза наведнъж?
Аз лично направих следната глупост- бях захранила с безмлечна оризова каша и с няколко вида пюрета и едва тогава педи разреши да опитаме и млечна каша. Всичко това добре, но реших, че оризовата каша е въведена, а млякото е само 30 % т.е. няколко лъжички и дадох цяла каша. Резултата беше промивка на стомаха и мнооого излишни притеснения. Педи каза, че въпреки разсъжденията ми, които ми се струваха логични трябва да се въведе по съвсем малко като всяка нова храна, а и защото е нов белтък трябва да се въвежда в продължение на поне 5-6 дни.

# 9
  • Мнения: 1 449

Пълнозърнестите храни са потенциален алерген.
Елдата също е такъв продукт, по-добре да се изчака с нея.

Домашната каша е отличен заместител на готовата.
В такъв случай обаче е по-добре да се започне с бял ориз, след това пълнозърнест.

/Има по-подробен отговор в темата за захранването./

# 10
  • Мнения: 851
Надявам се, че авторката на темата няма нищо против да питам и аз нещо. Дъщеря ми навърши скоро 6 месеца и я захраних преди седмица и половина с домашна безмлечна оризова каша. Правя я с кафяв ориз по рецептата от Библиотеката. Обаче по лицето и тялото започнаха да се появяват зачервени пъпчици, които минават за няколко часа. Не са групирани и кожата около тях не е суха. Няма повръщане.Само второто акане през деня е малко рядко. Поради това чак преди два дена се усетих, че може би е алергия. Вчера не съм давала каша и пъпките не се появиха. Акото също беше добре. Какво бихте ме посъветвали да направя в случая? С какво да продължа? Да давам ли друг тип зърнена храна? След колко време мога да пробвам да дам оризова каша пак? Ако дам бял ориз няма ли да е по-добре? Питах и в темата за захранването, но никой не ми е отговорил и затова си позволих да питам и тук, тъй като съм доста притеснена.
Не давай пак каша. Изчакай примерно две седмици и опитай с царевична каша например. Пак домашна. Следи я внимателно да не направи същото и от нея. Пробвай след месец пак с ориза ако няма нови проблеми. А през това време въвеждай плодове или зеленчуци /което си решила/. Hug

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Много ви благодаря за отговорите. Аз четох доста за захранването и реших да се водя по схемата на косе босе. Започнах със  зеленчуците, а от плодовете са им давала само круша, защото беше запечена. След като мина първият месец от захранването реших да вкарам и кашите. От чететно разбрах , че оризовата каша на милупа е  най-подходяща като за начало и затова купих нея като не предположих, че може да стане някаква реакция. Дадох само 2 чаени лъжички като за първи път и тя моментално се обрина около устичката. Зеленчуковите пюрета приготвям сама и сигурно ще започна и кашите сама да правя. Благодаря ви за линковете. Притеснявам се да не би да има АБКМ.

# 12
  • Мнения: 2 111
Аз дадох бананова млечна каша на Хумана 1 каф.лъж. и веднага се обрина около устата и повърна на фонтан.Това подтвърди съмненията  за АБКМ.Давам само безмлечни каши,пюрета без краве масло и мляко.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 172
И аз много ви благодаря за съветите, момичета, и особено на Косе Босе за изчерпателния отговор в другата тема. maia4444, пъпчиците бяха общо към 5-6 по тялото и лицето, отдалечени една от друга. Иначе през двата дни само на мляко не се появи нито една пъпка. Така че причината за тях наистина се оказа оризът. Днес ще се пробвам да дам домашно картофено пюре, а след няколко месеца ще направя опит да въведа отново оризова каша както ме посъветва didiana.

# 14
  • Мнения: 1 449
след няколко месеца ще направя опит да въведа отново оризова каша

Не е необходимо да се отлага чак толкова оризовата каша и изобщо ориза – по няколко причини.

Общи условия

Активация на акаунт